Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможна ли е Годзила?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Възможна ли е Годзила?!

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ...

    Въпросът е, дали радиацията в комбинация с други фактори може да бъде причина за мутации от такъв мащаб при в момента съществуващи видове..?!!
    Ако маймунa трака на пишещa машина безкраен период от време - по някое време неминуемо ще натрака съчиненията на Шекспир.

    Единствения начин да се прескочи необходимостта от безкраен период време е да се ползват безкраен брой маймуни на безкрайно количество пишещи машини.

    Докато не се реализира едното или другото - задниците ни са подплатени. Няма радиация разполагаща с безкраен брой екземпляри за експериментиране. Живите същества ще свършат преди да успее.

    Отделно че концепцията "Годзила" ми е смехотворна като източник на съществена опасност за всяка епоха от Първата световна насам. Както и да го представят гущерчето - на моменти ми се ще да съществуваше, само и само да видим дали щеше да оцелее и един филм време срещу едно поделение, нежели срещу ефикасна военна машина.

    Виж, от тонажа на годзилата, но разделен на съответния брой бързи малки годзилчета с човешки ръст бих се страхувал далеч повече.
    Последно редактирано от Goblin; 13-05-14, 18:42.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Възможна ли е Годзила?!

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ако маймунa трака на пишещa машина безкраен период от време - по някое време неминуемо ще натрака съчиненията на Шекспир.
      Признай, че винаги съществува чисто статистическата възможност, мънкито да нащрака "Хамлет" от първия път...

      Коментар


      • #33
        От: Възможна ли е Годзила?!

        Годзила...фантасмагории.
        Влияе ли радиацията - безусловно.
        Как влияе, ми не знам, ако се съди по Хирошима и Нагасаки - негативно.
        Съществува ли някаква доза "полезна" радиация?
        Сигурно съществува, но кой и къде ще проверява и експериментира? И колко време???
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #34
          От: Възможна ли е Годзила?!

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          За да се пръкне некво гигантско същество, трябва еволюция /както написаха колегите, по-горе/. А, това не става за 10г.
          П.П. И за 100г. не става...
          Точно.
          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Годзила...фантасмагории.
          Влияе ли радиацията - безусловно.
          Как влияе, ми не знам, ако се съди по Хирошима и Нагасаки - негативно.
          Съществува ли някаква доза "полезна" радиация?
          Сигурно съществува, но кой и къде ще проверява и експериментира? И колко време???
          Полезна радиация няма, но има мутации които благоприятстват човешката еволюция. Те се разглеждат доста по-обстойно и разширено, защото са от доста голямо значение.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Възможна ли е Годзила?!

            Сложил съм полезна в кавички.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #36
              От: Възможна ли е Годзила?!

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              ...но има мутации които благоприятстват човешката еволюция...
              От радиация ?
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Възможна ли е Годзила?!

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                От радиация ?
                По-скоро не. Само че доскоро мислех, че всички мутации могат само да вредят на човечеството, ама не е така.
                Май се отделихме от темата, извинявам се.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #38
                  От: Възможна ли е Годзила?!

                  Наскоро гледах по дискавъри един агент ловеше сомове в каналите на централата в Припят с цел търсене на мутирали огромни сомове и изследване за радиация. Не е като да нямаше сомове но голямо чудовище не можа да хване. Радиационния фон на рибата мисля че беше завишен около 15 пъти но мутации нямаше.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Възможна ли е Годзила?!

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    мутации нямаше.
                    Въздействието не е било достатъчно във времето. При N брой мутации, има възможност за създаване на нов вид сом, който може и да е гигантски.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #40
                      От: Възможна ли е Годзила?!

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      .. размера и ефирността на крилата му по никакъв начин не отговаряше на големината на тялото и тежестта му! Единственото обяснение за полета му е високата честота на трептене на крилата му! Няма как да не се замислиш, как храна като гнили листа и дървесна маса и то в смешните количества, които може да поеме такъв бръмбар, дават толкова много енергия, за сцената на която станах свидетел...?!! За Свещеният скарабеи (Scarabaeus sacer) учените пък директно отсичат, че лети напук на всички познати физични закони (съотношение на размер на тялото, теглото и площта на крилата). В природата и днес има примери, които смущават с възможностите си и учените не са съвсем на ясно, как точно успяват да правят това което правят....
                      Това е със знанията които имаме, а човек адски много неща не знае.

                      Инак еволюционно до тук, малките винаги са побеждавали големите, та по-скоро се притеснявай за умни мишки или мравки
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #41
                        От: Възможна ли е Годзила?!

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Полезна радиация няма,
                        Някъде четох че водите на Ганг имат някаква такава,полезна, радиоактивност, та заради това хем си хвърлят боклуците в нея, и погребения извършват и се къпят , а пък и пият водата щото смятат че е лечебна и въпреки това досега не е пламнала някаква епидемия дето да ги умори всичките!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Възможна ли е Годзила?!

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Полезна радиация няма
                          Ти да видиш - я бърза справка за първите опити на Кюри и приложението на радия в медицината.

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          човешката еволюция
                          Еволюцията като цяло и човешката в частност е само една теория, като дори не е най-вероятната.
                          Последно редактирано от turtey; 13-05-14, 21:30.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Възможна ли е Годзила?!

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Някъде четох че водите на Ганг имат някаква такава,полезна, радиоактивност, та заради това хем си хвърлят боклуците в нея, и погребения извършват и се къпят , а пък и пият водата щото смятат че е лечебна и въпреки това досега не е пламнала някаква епидемия дето да ги умори всичките!
                            Абе за тях не знам, ама ние с тебе двамата ако пием от нея, със сигурност ще умрем в адски стомашно-чревни мъки, изпускайки тежки синьо-зелени газове с остра миризма, които на всичкото отгоре са и силно токсични...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Възможна ли е Годзила?!

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Абе за тях не знам, ама ние с тебе двамата ако пием от нея, със сигурност ще умрем в адски стомашно-чревни мъки, изпускайки тежки синьо-зелени газове с остра миризма, които на всичкото отгоре са и силно токсични...
                              Ооо, за тебе не знам ама аз съм пил от Струма и то по времето когато заводите още работеха и мините също ! Та може и да издържа поне една глътка от Ганг!
                              Майтапа на страна ама ония там си имат стари методи за справяне със стомашно чревни неволи - ядене на много люто и подправки, ядене на сребро (телчета изковани от занаятчии на фолио с такава дебелина че при смучене се топи в устата от киселинноста на слюнката).
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Възможна ли е Годзила?!

                                Ганг май наистина има някакво доста високо съдържание на кислород, което относително забавя/възпрепятства ферментирането на голям доста от биологичните боклуци които се изхвърлят в него. Демек - замърсява си се, но доволно по-малко отколкото би следвало да е замърсен предвид изсипващото се в него.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X