Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможна ли е Годзила?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възможна ли е Годзила?!

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Иди го кажи това на чичковците от Рекордите на Гинес - http://www.guinnessworldrecords.com/...lest-man-ever/

    То и сега има почти 3 метрови човеци, ...
    Почти не е като съвсем.

    Коментар


    • #17
      От: Възможна ли е Годзила?!

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      За гозила ще е трудно откъм материал.

      Представи си муха с размера на А380, от какво трябва да са и крилата за да литне(все пак трябва да е биологичен материал)

      Въпросната годзила ще има същия проблем с костите. Динозаврите общо взето са показали границите.
      на тема фантастика, по-скоро възпроизвеждащи се роботи ще са ни реална заплаха скоро време.
      Същото се отнася и за повечето насекоми (особено за големите летящи бръмбари). Например - наблюдавал съм вечер през лятото огромен бръмбар рогач, който се блъскаше поне 20 минути в една светеща улична лампа с такава сила, че беше на ръба да я разклати. Звука беше все едно някой стреля по лампата с прашка и едри стоманени съчми... Когато най-на края се изтощи и падна на земята го улових да го разгледам по-добре - размера и ефирността на крилата му по никакъв начин не отговаряше на големината на тялото и тежестта му! Единственото обяснение за полета му е високата честота на трептене на крилата му! Няма как да не се замислиш, как храна като гнили листа и дървесна маса и то в смешните количества, които може да поеме такъв бръмбар, дават толкова много енергия, за сцената на която станах свидетел...?!! За Свещеният скарабеи (Scarabaeus sacer) учените пък директно отсичат, че лети напук на всички познати физични закони (съотношение на размер на тялото, теглото и площта на крилата). В природата и днес има примери, които смущават с възможностите си и учените не са съвсем на ясно, как точно успяват да правят това което правят....

      Коментар


      • #18
        От: Възможна ли е Годзила?!

        За да се пръкне некво гигантско същество, трябва еволюция /както написаха колегите, по-горе/. А, това не става за 10г.
        П.П. И за 100г. не става...
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #19
          От: Възможна ли е Годзила?!

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Иди го кажи това на чичковците от Рекордите на Гинес - http://www.guinnessworldrecords.com/...lest-man-ever/

          То и сега има почти 3 метрови човеци, това не е голямо чудо, чудо би било 4-5 метров човек, именно заради нещата които споменахме в началото ама кой да чете в темата .
          Поне аз я чета - повярвай ми! Просто си провеждаме един брейнсторм! Далеч съм от мисълта, че тук ще произведем научна сензация...

          Коментар


          • #20
            От: Възможна ли е Годзила?!

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Господа, тези "снимки" със гигантските скелети или по-скоро останки са доказано ФАЛШИВИ, може малко да разследвате в нета, всичко е лъжа и измама с цел привличане на туристи и т.н.

            Всичко е възможно НО при определени условия, и годзили и великани ама на нашата тясна планета надали има реален хабитат за тях, преди сигурно е имало ама сега надали, ако ще и анфибии да са.
            Дали са фалшиви наистина..?!! Аз самият съм виждал подобен череп с диаметър от 97 см. - открит от иманяри в странджанско.. Да не говорим, че "Нефелимите" присъстват в летописите и легендите на всички древни цивилизации:

            Коментар


            • #21
              От: Възможна ли е Годзила?!

              Добре де, нали сме всичките умни

              Дайте да изчислим:

              - Годзилата от филма колко е висока

              - Каква е нормалната годзилска плътност - колко ще тежи

              - При размер на краката Х - колко здрави ще трябва да са за да я държат права

              - При средна калоричност на храната и (риба ?) Х - по колко калории на ден трябва да яде за да се чувства свежа и енергична. Зер тия градове нея чакат.

              - След изчисляването на въпросните рибни нужди - колко време на ден трябва да отделя за задоволяването им. Може ли да си позволи половин час свободно време да поразруши някой и друг многомилионен градец, или трябва да се тъпче през цялото си активно време ?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Дали са фалшиви наистина..?!!
              Оооо, не !!! Картман, разпознах те !!! Хванал си се с годзилата. Не размивай хубавата тема.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Възможна ли е Годзила?!

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Добре де, нали сме всичките умни

                Дайте да изчислим:

                - Годзилата от филма колко е висока

                - Каква е нормалната годзилска плътност - колко ще тежи

                - При размер на краката Х - колко здрави ще трябва да са за да я държат права

                - При средна калоричност на храната и (риба ?) Х - по колко калории на ден трябва да яде за да се чувства свежа и енергична. Зер тия градове нея чакат.

                - След изчисляването на въпросните рибни нужди - колко време на ден трябва да отделя за задоволяването им. Може ли да си позволи половин час свободно време да поразруши някой и друг многомилионен градец, или трябва да се тъпче през цялото си активно време ?



                Оооо, не !!! Картман, разпознах те !!! Хванал си се с годзилата. Не размивай хубавата тема.
                Просто се опитвам да приведа подходящи примери! Спирам с "Нефелимите" - знам, че подобни неща не ви понасят!

                Иначе - не се хващай директно за създанието от филма! Аз си мисля, че и нещо с размерите на голям динозавър би свършило работа....

                Коментар


                • #23
                  От: Възможна ли е Годзила?!

                  Ми ако чичко гугъл не лъже - "стандартно" ако дадено животно е два пъти по-високо от друго идентично животно - сечението на костите на краката му е четири пъти по-голямо, а теглото му - осем пъти по-голямо.

                  Ако го приложиш на тиранозавър примерно - пиши го 6 метра изправен, седем-осем тона...

                  Ако го направиш 12 метра следва да почне да гони трийсетина тона. Пиши умната еволюция да му направи кожата карбонова, костит кевларени, и да спести тегло - пак идва един момент в който се сгромолясва от самосебе си.

                  Тая работа е точно като предните спирачни дискове. Много е лачено да са възможно най-големи, но идва един момент в който прекалено голямото става баш прекалено голямо.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възможна ли е Годзила?!

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Ми ако чичко гугъл не лъже - "стандартно" ако дадено животно е два пъти по-високо от друго идентично животно - сечението на костите на краката му е четири пъти по-голямо, а теглото му - осем пъти по-голямо.

                    Ако го приложиш на тиранозавър примерно - пиши го 6 метра изправен, седем-осем тона...

                    Ако го направиш 12 метра следва да почне да гони трийсетина тона. Пиши умната еволюция да му направи кожата карбонова, костит кевларени, и да спести тегло - пак идва един момент в който се сгромолясва от самосебе си.

                    Тая работа е точно като предните спирачни дискове. Много е лачено да са възможно най-големи, но идва един момент в който прекалено голямото става баш прекалено голямо.
                    Е по време на ерата на динозаврите, други физични закони ли са важели на Земята..?!!


                    • Аржентинозавър - 35 до 40 метра дължина, тегло - до 80 - 100 тона
                    • Паралититан - 35 до 40 метра дължина, до 70 тона
                    • Сеизмозавър (буквално "Земеразтърсващ гущер") - 37 метра дължина, тегло - до 30 - 80 тона
                    • Суперзавър - 30 до 40 метра дължина, тегло - до 45 - 55 тона
                    • Ултразавър - 30 метра дължина, тегло - до 80 тона
                    • Диплодокус - до 28 метра дължина
                    • Брахиозавър - 26 метра дължина, 13 метра височина, тегло - до 70 - 80 тона

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възможна ли е Годзила?!

                      Е тия нали са били четирикраки ? Аз мислех че за годзила питаш.

                      Иначе - да, възможно е сигурно, щом веднъж ги е имало. Но няма да стане по еволюционен път, а по система джурасик парк. На Дан Симънс в книжките нали има едни такива палавници, инженерите арнисти, дето съживяват де що се сетят, и после след разпада на Хегемонията туристите в гората вместо да мрат от мечки мрат от тиранозаври.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възможна ли е Годзила?!

                        А, спокойно. Динозаврите са измрели по неуточнена още причина, но едно е сигурно - тази причина съществува и днес. Тъй че няма да стигнат далече, даже и да бъдат възстановени. То пък и възстановяването ще е тегаво, наскоро определиха полуживота на ДНК във вкаменелостите и се получи нещо тъжно между 500 и 600 години.

                        Прочее, те напоследък и слоновете намаляват. Просто трудно се намират вече гори, които да могат да нахранят едно стадо слонове, а им трябват десетилетия за да са готови за следващия слонски обяд.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Възможна ли е Годзила?!

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Е тия нали са били четирикраки ? Аз мислех че за годзила питаш.

                          Иначе - да, възможно е сигурно, щом веднъж ги е имало. Но няма да стане по еволюционен път, а по система джурасик парк. На Дан Симънс в книжките нали има едни такива палавници, инженерите арнисти, дето съживяват де що се сетят, и после след разпада на Хегемонията туристите в гората вместо да мрат от мечки мрат от тиранозаври.
                          Нямаше ли такива идеи за връщането на Мамутите в обръщение..?!! Перфектно запазен генетичен материал в Сибир, колкото искаш - ама това е друга посока...

                          Въпросът е, дали радиацията в комбинация с други фактори може да бъде причина за мутации от такъв мащаб при в момента съществуващи видове..?!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Възможна ли е Годзила?!

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Въпросът е, дали радиацията в комбинация с други фактори може да бъде причина за мутации от такъв мащаб при в момента съществуващи видове..?!!
                            Знам ли? Ама наблюдавам, че поколението на дъщеря ми /родени 1986-9та/ са с поне 10-15 сантиметра по-високи от сегашните абитуриенти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Възможна ли е Годзила?!

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Въпросът е, дали радиацията в комбинация с други фактори може да бъде причина за мутации от такъв мащаб при в момента съществуващи видове..?!!
                              Що да не може. Интересното е че мутагенните фактори доста често водят и до стерилитет.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Възможна ли е Годзила?!

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Знам ли? Ама наблюдавам, че поколението на дъщеря ми /родени 1986-9та/ са с поне 10-15 сантиметра по-високи от сегашните абитуриенти.
                                Абе те на днешните 6-7 годишни момиченца взеха да им никнат гърди, ти за дъщеря си 86-89-ти набор говориш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X