Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Първоначално публикуван от uniqaudio Преглед на мнение
    Тъй, като съм малко лаик, какво е това СПОТ и има ли приложение в такива дюшеци, дето ние се возим на тях. За мен въпроса съм го решил частично с една непромокаема торба с димки, факли и ракети и с една ръчна морска радиостанция - плуваща, светеща с вграден ГПС и дистрес колл Стандарт Хоризон, последният модел за 2017г. Никога не съм я ползвал, освен за проба, ама така за всеки случай.
    Веско е твоя човек, той ги продава в България май.
    Оранжева джаджа с 4-5 копчета, противоводна /оживява в кофа цяла нощ, не се мачка лесно /S клас Мерцедес и минава отгоре и работи/. Струва /тук/ около $150.00, и абонамент още толкова на година. Вграден GPS предавател с препрограмирани функции.
    Копче 1 е SOS- отива във фирма дето праща помощ
    Копче 2 Help- праща до избрани от теб имейли и GSM телефони съобщение, че си на зор с все координатите.
    Копче 3 Message пре програмирано от теб съобщение /хванах риба, слагай гигана/

    Можеш да сменяш съобщението и кой какво получава колкото си пъти искаш.


    Общо взето, закачаш го на гащите си, програмираш на някой на брега /на плажа, в кръчмата, у вас.../ телефона и отиваш за риба. Като запецнеш, натискаш копчето, навалицата получава точни координати къде си и че ти трябва помощ.
    Ползваме ги от почти десет години /или там колкото са, имаме едни от първите/, работи идеално!

    Не е за кръшкачи!!!
    На риба съм...
    “Любими мой, натисни копчето!”
    Ъъъъъ, таковата, не мога...
    Натисни копчето бе!,,
    Ааааъъъъъъааа не работи...
    @63*&(#*... и ключалката сменена като се върнеш от “рибата”...

    Най горе на списъка, оранжевото.


    https://www.findmespot.com/Holiday50...SAAEgKnTfD_BwE
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      За СПОТ-а поддържам мнението на Никсън...
      Ползвал съм го при 'наземни операции', но си е благина... Има и тракинг - най-евтиния план позволява пращане на координати през 10 минути към нарочен 'картов' сайт и можеш да следиш 'целта' в реално време... А срещу няколко стинки отгоре имаш и годишна застраховка за SAR операция...
      Ама нещо много почнаха да надуват цените - гледам вече само абонамента се качи на 200$ годишно... Моя го спрях в момента, защото не ми трябва...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Не освен Спот, носим и PLB, EPIRB, VHF, AIS, Iridium телефон, гледам брата помъкнал и още някакъв Иридиум месенджър....
        От всичката тая дандания, да те знаят къде си, Спота върши идеална работа. Отиваме в пустинята да постреляме , взимам Спота, отиваме на планина, пак така. Аз от години на лодка без Спота не стъпвам. Ще е идеално да се плациках с лодката за сафрид, и да знам, че мога да вдигна гпрултия с едно натискане на копчето. Пенсионирания ми Спот /по-стария модел/ му минах отгоре с колата, работи си. За мене $200 на година си заслужава, то и $2000 пак си заслужава де, ама ние сме особен случай.
        Вие там можете да го вземете на комбина няколко човека, който тръгне за риба, той го ползва. За резервоар бензин на година в пари, все си мисля, че е ОК. Да не говорим, че всяка година чета как някой се загубил из планините в България. Че и не го намерили навреме. И за тая работа е идеален.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Много готина джаджа. Разгледах я. Единственото, което ме притеснява е поста на колега тук във форума, който ще си позволя да цитирам:
          По-добрия вариант но НЕ и в България е наличието на СПОТ тракер, който е сателитен и с едно натискане на бутона SOS в белите държави ще ви локализират и ще дойдат да ви спасят.

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Първоначално публикуван от uniqaudio Преглед на мнение
            Много готина джаджа. Разгледах я. Единственото, което ме притеснява е поста на колега тук във форума, който ще си позволя да цитирам:
            По-добрия вариант но НЕ и в България е наличието на СПОТ тракер, който е сателитен и с едно натискане на бутона SOS в белите държави ще ви локализират и ще дойдат да ви спасят.
            А в България няма ли да дойдат? Не разбирам.
            Ако няма официална служба да ги следи тия джаджи, натискането на бутона Help ще сигнализира на посочени от теб хора. Те ще сигнализират на 112, че си я закършил, и тогава всички знаят къде да те търсят. Аз за разлайване на кучетата повече разчитам на роднини отколкото на някаква “охранителна фирма” /то общо взето там отиват сигналите SOS/.
            Бутона Message може да изпраща съобщение “закърших я, елате ама не разлайвайте кучетата, не е много зор”, Help директно може да е “Звъни на 112, работата е на живот и смърт!!!”

            Варианти много, на мене ми върши идеална работа.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Интересно като звъннат на 112 кой ще дойде и кога.

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Интересно като звъннат на 112 кой ще дойде и кога.
                Ааа, за това не знам, не съм си бил в България повече от петилетка, не ви знам морафетите. Само знам, че ако седя на плажа и си пия бирата, като изписука телефона “Пешо я закърши”, размахвайки $100 банкнота намирам първия скутер, и след десетина минути сме при Пешо. Да чакам на “Перун” /или както му беше там името/ да дойде е та.ак. В България повечето неща свързани с морето са направо смешни /като започнем от “капитанскоте тапии” та до спасителни средства. Е, ама е хубаво да си мъкнеш кофпомпа /според някои индивиди/.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Щото и да вдигнеш по тревога и дежурен кораб от флота иска време а и те не са скоростни.За хеликоптер трябва имаш вуйчо владика.

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Затова, един на плажа със $100 банкноти в джоба. И без кофпомпа...

                    Много сме зле!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Аз пак не разбрах: ако натисна SOS кой у к м Бг ще си го премести, за да ме спасява?

                      И ако по грешка го натисна и ме "спасят" колко ще ми струва услугата?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=%D1%EF%EE%F2
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Как се консервира извънбордов двигател?Не се очертава може би да ползвам лодката скоро.Мяркам в нета а и ми споделиха за спрей за консервация.Върши ли работа?И един спрей за един двигател ли е или два?Че лодката е с два.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Сложих две добавки в горивото. Двигателя поработи с тях, та да влезнат в горивната система. После го източих от вода до колкото накланянето му позволява и го завих заедно с лодката. На перката също метнах покритие. Не че водата ще я съсипе, но ако се обледи може да повреди някой семеринг.
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                              Сложих две добавки в горивото. Двигателя поработи с тях, та да влезнат в горивната система. После го източих от вода до колкото накланянето му позволява и го завих заедно с лодката. На перката също метнах покритие. Не че водата ще я съсипе, но ако се обледи може да повреди някой семеринг.
                              Какви добавки за гориво си сложил и в какви пропорции се слагат?
                              Ползвате ли помпа за смяна на двигателното масло и ако ползвате каква?

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Какви добавки за гориво си сложил и в какви пропорции се слагат?
                                Ползвате ли помпа за смяна на двигателното масло и ако ползвате каква?
                                И двете добавки са Бардал - реф 43000 и реф.43050. На шишенцата са описани пропорциите- едното беше по милилитър на литър, за другото нямам спомен. Двигателното масло сменям без помпа.
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X