Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Здравейте, някой познава ли майстор за извънбордови двигатели регион Пазарджик, Пловдив? Става дума за Mercury Thunderbolt 402 40k.с. 77г. 2т. с камшично запалване.

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Привет, не можах да намеря друго по въпроса ми та го слагам тук.
      Sea Star хидравлични масла продават ли се в България, че нещо не виждам в нета?Ако не, с какво друго го заменяте?

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Съмнявам се в България едно хидравлично масло да няма, ама знае ли човек. Това по-долу четеш ли го. Трябва ти MIL SPEC H-5606-G

        Recommended oils for your steering system are: SeaStar Fluid, P/N HA5430 (1 quart), HA5440 (1 gallon). The following brands are acceptable: Chevron® Aviation Hydraulic Fluid A, Esso® Univis N15 or J13, Mobil® Aero HFA, Petro Canada Harmony HV115 (in Canada only), Shell® Aero Fluid #41, Texaco® HO15 and other fluids meeting MIL SPEC H-5606-G.

        Automatic transmission fluid (Dexron II®) may be used in an emergency. Never use brake fluid. Any non-approved fluid may cause irreparable damage, loss of steering, and cancellation of warranty.
        In cases of extreme emergency any nontoxic, nonflammable fluid may provide temporary steering.
        Generally, 2 quarts are required for single station, single cylinder filling. Add one quart per additional station or cylinder.
        Please note that SeaStar Capilano systems use Dexron II ATF, not SeaStar steering fluid.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Има.Като гледам из сайтовете най-вече Quicksilver.

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Здравейте, искам да попиам за Genovo - толкова ли са зле?
            Трябва ми 20кс за да излизам 10-15 пъти в годината. За нов от хубава марка не ми се набиват пари, за 2-ра ръка за сега все на камък удрям и пак цените са с ~1000лв над нов китаец.
            Та все повече се нававивам за ново Genovo, все пак си има и 2г гаранция.
            Мерси

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Къде “излизаш”, в морето ли? Ако ДА, забрави за китайци, мисли го все едно парашут си купуваш и отиваш да скачаш с него. А там... гледам нещо китайските парашути не ги купуват нещо...

              Не си правете ташак, море е.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Привет, не можах да намеря друго по въпроса ми та го слагам тук.
                Sea Star хидравлични масла продават ли се в България, че нещо не виждам в нета?Ако не, с какво друго го заменяте?
                Според температурата някакво обикновено хидравлично масло. МХЛ 22, ако не греша името, по 3 - 4 лв литъра. За обичащите "маркови" неща, хидрвалично масло за ситроен. А за през лятото, става и МХЛ 32, когато е горещо и не пада под 15 - 20 градуса.

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Къде “излизаш”, в морето ли? Ако ДА, забрави за китайци, мисли го все едно парашут си купуваш и отиваш да скачаш с него. А там... гледам нещо китайските парашути не ги купуват нещо...

                  Не си правете ташак, море е.
                  Да главно в морето ще съм. Тя лодката е малка 3.60 така, че няма да се влиза много навътре.
                  Иначе съм се спрял на Сузуки, Мрекюри или Хонда, че са най-леки.

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    За 20 кс мотор дали е няколко кила повече или по-малко няма особено значение - все ще е над 50 кила и вероятно ще е перманентно монтиран на лодката и на колесар . Геново е новия ( от 5-6 г. ) бранд на Парсун - правят ги от доста години , реплика на ( май ? ) Ямаха . Има доста клипове в нета и много инфо в рибарските форуми . Аз си взех 9.8 кс преди месец но сефтето му ще е на лято . Доставката се бави , представителя за БГ заявява по 2-3-4 бр на 3 месеца веднъж , най - добре с капаро . Но ако 1000 - 2000 лв повече не са проблем по-добре марково - във форума има представител , който продава такива.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Не, няма да е постоянно на лодката. Тя ще е на тавана, а мотора в багажника. За това гледам и теглото.
                      Сузукитата са 44, Меркюри 46, Хонда 47. Геного 51(2). Ямахата и тя е над 50.
                      Все пак 5-6 кила не са кой знае колко много. Меркюрито излиза най-изгодно с тази 5г гаранция.

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Първоначално публикуван от AlexHD Преглед на мнение
                        Не, няма да е постоянно на лодката. Тя ще е на тавана, а мотора в багажника. За това гледам и теглото.
                        Сузукитата са 44, Меркюри 46, Хонда 47. Геного 51(2). Ямахата и тя е над 50.
                        Все пак 5-6 кила не са кой знае колко много. Меркюрито излиза най-изгодно с тази 5г гаранция.
                        Тази маневра с тавана и багажника ако не си я правил ще ти е полезно да опиташ поне веднъж. Дори и да обладаваш извънредни физически дадености надали ще ти хареса точно такова занимание.
                        GENOVO не е за пренебрегване. Достатъчно разпространен и ползван дори и в Европа двигател. Това че е китайски е факт. А за Меркюрито да не ти казаха че е от Америката? И да, гаранцията е хубаво нещо, но както казват, да не ти се налага да я ползваш. Моя опит показва, че преобладаващите проблеми с морските двигатели от този клас не са породени от технически дефекти или несъвършенства а от грешна експлоатация. Дори и от престараване на моменти.
                        Лично експлоатирам Сузуки 20 кс. Актуалния модел. Доволен съм. Инжекцион който си работи и без акумулатор. Тих и култивиран.
                        Сега видях че си от Варна. Звънни и ще ти дам лодка и двигател да си направиш проби ако вече не си.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                          Тази маневра с тавана и багажника ако не си я правил ще ти е полезно да опиташ поне веднъж. Дори и да обладаваш извънредни физически дадености надали ще ти хареса точно такова занимание.
                          GENOVO не е за пренебрегване. Достатъчно разпространен и ползван дори и в Европа двигател. Това че е китайски е факт. А за Меркюрито да не ти казаха че е от Америката? И да, гаранцията е хубаво нещо, но както казват, да не ти се налага да я ползваш. Моя опит показва, че преобладаващите проблеми с морските двигатели от този клас не са породени от технически дефекти или несъвършенства а от грешна експлоатация. Дори и от престараване на моменти.
                          Лично експлоатирам Сузуки 20 кс. Актуалния модел. Доволен съм. Инжекцион който си работи и без акумулатор. Тих и култивиран.
                          Сега видях че си от Варна. Звънни и ще ти дам лодка и двигател да си направиш проби ако вече не си.
                          Мерси за предложението
                          Аз лодка имам, качвах я няколко пъти на тавана, малко е тегаво да. Но пък колесар нито имам къде да държа, а и искам да съм малкимално мобилен с нея. Дето се вика може да се пусне от всякъде на вода.
                          И както казах, мотор си търся сега. Пробвах един 10кс 38кг да товаря в багажника, смятам, че и с 45-50кг ще се справям

                          Браво за Сузукито

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Гледам в рибарския форум nariba.com продават едно сузуки инжекцион 15-ка за 3 бона 2014г. Аз лично съм си купил такъв 20к.с. само че нов за 5.500 и го ползвам с лодка твоята конфигурация. Ползвам го основно в Гърция на море около месец в годината общо. Понякога ми малее, че ми се е случвало да катеря двуметрова полегата вълна с трима на борда. А тази година карах километър с пълна до половината с вода лодка (разпрахме дъното на скала в нищото докато блеех в едно вълнение 4 бала). Така че моята прпоръка е максималният като мощност двигател, който дават за дадената лодка. Сузукито да го мъкнеш напред-назад с неговите 44кг. е убийство за кръста, но мойто го търкалям с една количка ямаха, която си я мъкна разглобена с мен и се справям без никакви усилия САМ. Екипажът ми обикновенно е жена ми и дъщеря ми на 15г, които не са ми помощ при мъкненето, но при събирането на лодката я лъсват като нова. Дано намериш оптималния за теб вариант. Ако нещо конкретно те интересува, може и да се чуем да поприказваме, че в писането не съм много бърз.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              А! След последното мнение, се вижда защо парашута трябва да е истински, тоест мотора да е читав. Тия “аз само зад буната за попчета” съм ги виждал, и после ходим да се вадим, ако се намерим де.
                              И си вземете по един СПОТ, за зор заман.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Тъй, като съм малко лаик, какво е това СПОТ и има ли приложение в такива дюшеци, дето ние се возим на тях. За мен въпроса съм го решил частично с една непромокаема торба с димки, факли и ракети и с една ръчна морска радиостанция - плуваща, светеща с вграден ГПС и дистрес колл Стандарт Хоризон, последният модел за 2017г. Никога не съм я ползвал, освен за проба, ама така за всеки случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X