Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

    Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
    и добре прятелю Стефан ERA мислиш ли че този мотор ще ми е от полза в морето ако смятам да отида на 8-км навътре в морето до едно островче и да се върна на мен лично не ми се струва много удачно ,но затова те питам ,може ли да се разчота ма ел.мотор в морето!?
    Аз лично съм се прибирал на весла от средата на язовир Ал.Станболийски заради свършил акумулатор на ел мотор и без вълни и течени усещането не е приятно та за морето съвсвем не те съветвам, но това е мое мнение.
    Николай Папазов

    Коментар


    • #32
      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

      Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
      и добре прятелю Стефан ERA мислиш ли че този мотор ще ми е от полза в морето ако смятам да отида на 8-км навътре в морето до едно островче и да се върна на мен лично не ми се струва много удачно ,но затова те питам ,може ли да се разчота ма ел.мотор в морето!?
      Аз лично ти казах вече три пъти мнението си,сложи си поне 6-8-10 коня мотор,ако ще минаваш на 2,5 коня бензин,никакъв смисъл,по добре се замисли за ел.двигател,много по лек и без разходи по подръжката на практика.Бензиновият двигател след каране в морска вода задължително се пали да поработи 2-3 минути във варел със сладка вода с половин литър оцет вътре,тежи поне 15-25 кила,твоят транец от такава тежест,ще се опира в борда на лодката и след време ше отънее там плата.Имал съм навремето една 3.6 Селва с меко дъно и такъв транец,който сам си правих,знам какво е.
      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

      Коментар


      • #33
        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

        За миенето на двигателя след ползване в солена вода ....... не ти трябва варел!!
        Има си "наушници" слагаш маркуча палиш и ... газ ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #34
          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

          хахах Стефане маи тоя живот маи няма да се разберем ,казвам ти че лодката ми е проектирана до 4 коня мотор ,и да искам повече немога да и сложа ,
          а само да ви питам какво е транец? това за което се захваща мотора за лодката ли?

          колко мислите че е максималната скорост на 2,5 коня мотора на сузуки? просто ми е интересно!!
          и последно да ви питам на колко км\ч беше равен 1 възел

          Коментар


          • #35
            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

            Един възел (knot) е равен на 1,852 км/час т.е това е скорост от една морска миля (1852метра) за 1 час. Морската миля (nautical mile) пък се дели на кабелти-една десета от морската миля или 185,2 метра..
            Твоята лодка е само за плаване непосредствено до брега (плажа) при хубаво време. Не става въпрос дали е хубава или лош, а за какво е проектирана. Ел. двигател не е добър избор поради тежестта на акумулатора-дъното на твоята лодка е меко и при клатене е вероятно да се обърне. Лодката е без транец (дъската на кърмата към която се закрепя двигателя) и от там идва и ограничението за мощността и теглото на двигателя. Аз бих предпочел примерно Хонда 2,3 к.с. Това са двигатели за затворени акватории и тихо време. Забрави за преходи с отдалечаване от по няколко километра от брега. Първо е опасно за теб, а второ според правилата имаш максимално допустимо отдалечаване от брега 500 метра.
            Не знам какъв двигател ще предпочетеш, но внимателно си избери чифт хубави гребла и спасителни жилетки.
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #36
              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

              Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
              хахах Стефане маи тоя живот маи няма да се разберем ,казвам ти че лодката ми е проектирана до 4 коня мотор ,и да искам повече немога да и сложа ,
              а само да ви питам какво е транец? това за което се захваща мотора за лодката ли?

              колко мислите че е максималната скорост на 2,5 коня мотора на сузуки? просто ми е интересно!!
              и последно да ви питам на колко км\ч беше равен 1 възел
              Приблизително,ако си сам без вълни,мисля че ще можеш да поддържаш скорост 7-10 км/час.С трима човека,верочтно не повече от 5-7 км/ч.
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #37
                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                тая лодка без транец си е да се плацикаш по плажа! въобще забрави да влезеш на 8км навътре в морето с нея!

                За язовири става горе-долу, но с не повече от 2 човека... въобще не гледай, че пише на нея "за 4 човека"
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                  Ел. двигател не е добър избор поради тежестта на акумулатора-дъното на твоята лодка е меко и при клатене е вероятно да се обърне.
                  1. акумулаторът трябва да е закрепен, което изключва опасността от обръщането му
                  2. препоръчително е да се ползва специален /гелов/ акумулатор, който може да работи дори обърнат наопаки...
                  ИМХО тия лодки са си точно за ел. двигател и гребла
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Спор няма за типа на акумулатора,геловия е по-подходящ и е желателно да е тягов а не стартов. Понеже съм уставняк първо укрепям акумулатора. Мислата ми беше, че на това меко дъно от тънко PVC няма сигурен начин да се укрепи сравнително тежък акумулатор. Бензиновият двигател ще даде по-голяма автономност ако си носиш примерно 5л гориво в малка туба в сравнение с ел. двигател без максимайзер+акумулатор. Все пак ел. двигателите за лодки са повече спомагателни (маневрени и за тролинг) отколкото главни. Сигурно заради професионалната ми деформация не харесвам нито единия от тези два типа двигатели за море.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                      пуу момчета вие сте енциклопедия за лодката е ,еи тва са колеги
                      искам да ви питам пак две понятия какво е тролнинг
                      и какво е глисаж?
                      Простете за моето незнание ...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                        Тролинг или "влачене" в случая е метод за спортен риболов от лодка-на кърмата и/или бордовете са закрепени въдиците и зад лодката на избрана дистанция се "влачат" примамките (воблери,блесни и др.).
                        Глисажа е най-просто казано, когато корпуса се плъзга (глисира) по повърхността на водата с относително висока скорост. За различните корпуси,двигатели,обороти,винтове,натоварване и състояние на повърхността тази скорост е различна. Повечето съдове не могат (и не им трябва) да излязат на глисаж, но други като например моторниците (както и сърфовете) плават почти само на глисаж-седни на капаните на плажа и докато пиеш бира ги погледай
                        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                        No wahalla.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          Такааа ,внимателно следя темата и имам един въпрос.Скоро си купих 4м.пластмасово корито,което смятам да ползвам предимно в морето,та въпроса ми е двигателя с дълъг ботуш ли да е или е добре с къс?Ориентирам се към двигател Honda BF15,BF20 ,но продаваните втора употреба са предимно с къс ботуш.А в последно време сериозно обмислям идеята за нов такъв двигател.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Няма по добре и по зле,мериш си разстоянието от транеца до дъното,равната част над винта на двигателя,трябва да е на равно или макс.10 см под пода на лодката.
                            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              Благодаря за бързия отговор,равната част ще рече крилете ли?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                                Да. Т.наречената антикавитационна пластина. Най-добре е 1-2.5см.под водата.Като гледам снимките определено си за къс ботуш
                                Последно редактирано от Пенчо; 19-11-08, 12:36. Причина: допълнение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X