Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

    А относно цената всичко е толкова относително че нямам думи,Голдфиша 4 коня го взех нов за по спомени 2200 лева,15 коня двутактовия го взех за 350 лева от Италия ,като мога да гарантирамче е на неповече от 100 моточаса,и на 300 да е е като нов,просто е късмет втората употреба.Относно паленето и двата,не ми се е случвало да дръпна на топъл двигател втори път,ако е студен,с две дърпания на смукач да прехляпа,връщаш смукача и както казва човека тиктака,като часовник.Определено четиритактовия е поне 5 пъти по тих,ако си на брега на 15=20 метра от лодката,неможеш да разбереш че работи.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #17
      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

      А "мерцедеса" се нарича Волво Пента .....мда ...
      За 4Т за сега, като цена/качество се налага Хонда.[/QUOTE]

      Най-интересното е че руснаците имат един аналог на Волвото
      М ЧСПУ-и разните му там цифри след това.Во време оно само
      за военните.В началото на т.н дУмокрациязападняците
      се скъсваха да ги купуват.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

        Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
        имам 3м и 20 надуваема лодка ,искам мотор които да върши работа за малки разходки и за рибоци в морето,мога да сложа на лодката мотор до 4 коня това ми е конструктивно ограничение!а мое желание е дае 4-таквов какво бихте ми препоръчали от света на 4-те такта?
        Мога да ти дам само един съвет,в морето с четири коня стой на 200 метра от брега,при вълна от половин метър си за никъде с тази дължина на лодката.Малко ме съмнява 3.2 лодка да е ограничена на 4 коня,вероятно е с меко дъно и външен транец,по добре нерискувай.На мен в язовир Доспат ми се е случвало да ни удари вълна от по 30=35 сантиметра с малката лодка,хем е с твърдо дъно и транец,стрешахме се да изгребваме вода и с малкия двигател си е мъка,половин час излизаш срещу вятъра някакво си разстояние от 1-2 километра.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #19
          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

          2 200 лева ???
          За.би((( Това са изгъзици.
          Последно редактирано от Станислав_; 16-09-07, 14:16.

          Коментар


          • #20
            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

            малко да изменя темата
            ще има ли проблем да си карам надуваемата лодчица с скомното моторче 4 коня в морето без да имам капитанско...някои ще ми прави ли проблем според вас ?д?

            Коментар


            • #21
              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

              Капитанското струва 250 лв и ти дава право на управление до 20 бруто регистър тона, като го изкараш кеф ти яхта кеф ти малка лодка.
              А иначе ако някой реши да се заяжда винаги може - уязвим си

              Коментар


              • #22
                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                за лодка до 4.50м - надуваема ти трябва само капитанско и няма кой и за какво да се заяжда!

                3.20М надуваема би трябвало да е съвместима с мото до 10-15кс... пусни една снимка на лодката ти... има ли транец отзад или "г*за" й е надуваем?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  ето я моя параход http://cdn.overstock.com/images/products/L10760070a.jpg

                  вчера бях на море с лодката ми и глемам мина покраи мен една дървена лодка около 4,5 метра,с двама бараби вътре ,питах ги мотора им беше 2,5 коня и си вървеше доста добре за такава тежка лодка ,даже лодката имаше и малка каютка(нз как се казваше)та за сега съм се насочил към 2,5 коня 4-такта сузуки нов е 1 500лв,какво мислите,втора ръка дали си струва да се купи?и дали е удачно?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                    ето я моя параход http://cdn.overstock.com/images/products/L10760070a.jpg

                    вчера бях на море с лодката ми и глемам мина покраи мен една дървена лодка около 4,5 метра,с двама бараби вътре ,питах ги мотора им беше 2,5 коня и си вървеше доста добре за такава тежка лодка ,даже лодката имаше и малка каютка(нз как се казваше)та за сега съм се насочил към 2,5 коня 4-такта сузуки нов е 1 500лв,какво мислите,втора ръка дали си струва да се купи?и дали е удачно?
                    При всички положения е по изгодно да го вземеш втора ръка,но пак повтарям моят съвет е за поне 8-10 коня мотор.Дву или четиритактов,няма значение,имат малка разлика в икономичността,и не се занимаваш с добавяне на масло про четиритактовия.
                    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                      А по отношение на тези 2.5 коня,се замисли за ел.двигател тогава,има по 1.6 коня ,слагаш един стар акомулатор 60-100 а/ч и караш поне 8 часа без пари
                      Само за сравнение на цената,един втора употреба ел.двигател е 250-300 лева макс.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                        Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                        А по отношение на тези 2.5 коня,се замисли за ел.двигател тогава,има по 1.6 коня ,слагаш един стар акомулатор 60-100 а/ч и караш поне 8 часа без пари
                        Само за сравнение на цената,един втора употреба ел.двигател е 250-300 лева макс.
                        това не е съвсем така
                        1.6 коня двигател са ти 1.2 киловата и при 12V акумулатор това ще ти дърпа ток 100 ампера на час

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          момчета говорил съм със собственик на ел.двигател каза ми че бил немощен мотор,също ми каза да се отказвам от него защото представете си да вляза в морето и да излезе вълна и насрещен вятър...тигава какво правим дали ще може да извади 3 човека от морето ... малко ме съмнява,тва си е игра с жвота,за езерце става ама аз море никога. тва за ел двигатела съм си го избил от главата.
                          и пак ви напомням моета лодка е проектирана за 4 конски сили мотор това е максимума ,а
                          исках да ви питам колко ще тежи двигател 4 коня ?
                          ако не се лъжа 2,5 коня мотора на сузуки -тежеше 16 кг?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
                            това не е съвсем така
                            1.6 коня двигател са ти 1.2 киловата и при 12V акумулатор това ще ти дърпа ток 100 ампера на час
                            Буквално погледнато си е точно така,но имам Минкота 1.6 к.с. със 8 скорости който съм го взел за 170 лева плюс 40 лева нова перка внос от щатите и мога да те уверя,че с него си нося за двудневен излет два стари акумолатора,с единия изкарва на тролинг точно 8 часа,при средна скорост 3-5 км./час.Естественно,че един мотор не се ползва винаги на макс.
                            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              и добре прятелю Стефан ERA мислиш ли че този мотор ще ми е от полза в морето ако смятам да отида на 8-км навътре в морето до едно островче и да се върна на мен лично не ми се струва много удачно ,но затова те питам ,може ли да се разчота ма ел.мотор в морето!?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                                Доколкото съм запознат по новия закон или наредба лодка до 4.56м. не подлежи на регистрация!В тази връзка според мен не би трябвало да се изисква капитанско право(аналогично с каква категория се кара нерегистрирано атв?).С тези мисли отидох в бившия ДИК Русе сега морска администрация(въпреки че нямаме море а река ама нейсе) и на въпроса ми съответното длъжностно лице след обилна доза почесване по врата и прокашляне постанови следното:Амииии то такова ако не излизаш на фарватера(пътя на "големите" кораби) може без капитанско право.А по въпроса за рибарската лодка с малък мотор върви много повече заради кила от съответната надуваема с плоско и меко дъно.За среавнение аз с 10к.с. мотор на надуваема лодка едвам стигнах ял4 с 2к.с. мотор!
                                Николай Папазов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X