Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
    Извинявам се за тъпия въпрос, но по принцип тези въртящи се неща като перки, кардани и т.н. - не се ли балансират фабрично. Респективно един такъв ремонт не изисква ли допълнително балансиране. Освен ако оборотите на вала и перката да не са доста ниски.
    Чарки тогава ти отговори на тоя вьпрос,аз се опитах с 2 изречения,а Голфара пак не му хареса.Е ги и изреченията.

    Да,а и се точат,политат и изправят /балансират един вид на големите лодки където един винт е мама и тате,на малките се сменя направо.На проби по големи лодки това е едното от нещата които проверяват,газ до дупка и как си с вибрациите.

    А де или ако искаш да коментираме и Луфтханса изказването?Никой не ти казва какво да правиш,а кое е правилно.Наварил,наточил,полирал.........ма не казва изместване как се мери,баланс или термично как е вече едното перо..................

    2 сезона това колко е,5 или 500 часа??? Какви обороти и какво натоварване????Ма и няма значение де,заеби.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Ами два сезона за мен 50-60 часа мотор Меркруизер 5000см 188кс. Баилаинер капри. Да уточня само, по язовири и Дунав ако има значение.,щото морския кеи в Б.Слатина го затвориха по икн.причини
      Последно редактирано от charki91; 23-01-13, 20:34.

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
        Ами два сезона за мен 50-60 часа мотор Меркруизер 5000см 188кс. Баилаинер капри. Да уточня само, по язовири и Дунав ако има значение.,щото морския кеи в Б.Слатина го затвориха по икн.причини
        Кофти

        Маслото на колко часа се сменя на осмака,150?200???25 часа на сезон добре,от тях колко на 90% натоварване???

        Да видиш само защо не заварен ми занитен ще дьржи.Тук мислех,че си говорим кое как се прави,а не с какво може да вьрви.И тате може и бате може ма козата си иска прьч.

        И не се вкисвай,аз от кьде да знам кой колко и с какво кара,пита човека и му отговарям какво и как се прави принципно,но ти ако си на друго мнение ще се радвам да го прочета.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          За мен лодките са хоби ,Пак казвам Вие сте професионалисти(чел съм с увлечение и с завис ваште невероятни пътеписи ,мисля не бъркам) и професионално гледате на нещата но за хората с ограничен бюджет има и компромисни решения.А Баилаинера го направих румънец(продадох го),сега съм с МАКСУМ мисля 17 фита 2,5л 120кс но ми се вижда малко слабичък не са като 200 кобили

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Винаги има

            Пиши за едни 25 часа на година и я прочета остатька от вьпроса я не,половината време с мойта физика на гребла ще го карам.
            Кое е правилно обаче е друга тема.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Пак казвам съвета за най-доброто и най-новото не е съвет, това го знае всеки. Добрия съвет е как нещо може да стане извън баналното. И пак не разбрах защо да не се заварява винта? Всичките сервизи носят винтове там да им ги наварява, с няколко човека силно запалени по лодки казаха същото, че може стига да може да се заварява матеряла, реално никой не отговори смислено защо НЕ може, просто не може. За Луфтханза имаше конкурс в цяла Европа и брачеда го спечели, на дали Луфтханза ще си позволи да рециклира след като НЕ може да се рециклира. За пореден път в този форум всезнаещите са много крайни и категорични без нищо конкретно. Айде кажете защо не може да се навари алуминиева перка, от алуминии без магнезии и т.н. след като всички го правят, и даже се продават рециклирани перки навсякъде по света, ама конкретно, защото НЕ става без конкретика е смешно просто. И да както каза колегата това за някой е хоби не живот. Ако дойде при мен някой и ме пита ще си сложа един радиатор и ще си боядисам една стена, аз няма да му кажа бормашинката за 50лв не става, купи си бош за 3500лв , турбозол за 200 000лв 3 крана SAEZ за 1 500 000 и почвай да си строиш бунгалцето, каквито ние купихме, а и за да си изкопаш кенефа си купи 2 CATчета за 250 000лв иначе НЕ става приятел Имаше много полезни съвети за които съм благодарен, довечера ще ходя да гледам извънбордови двигатели и се надявам да ми помогнете с съвет коректен.

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                Пак казвам съвета за най-доброто и най-новото не е съвет, това го знае всеки. Добрия съвет е как нещо може да стане извън баналното. И пак не разбрах защо да не се заварява винта? Всичките сервизи носят винтове там да им ги наварява, с няколко човека силно запалени по лодки казаха същото, че може стига да може да се заварява матеряла, реално никой не отговори смислено защо НЕ може, просто не може. За Луфтханза имаше конкурс в цяла Европа и брачеда го спечели, на дали Луфтханза ще си позволи да рециклира след като НЕ може да се рециклира. За пореден път в този форум всезнаещите са много крайни и категорични без нищо конкретно. Айде кажете защо не може да се навари алуминиева перка, от алуминии без магнезии и т.н. след като всички го правят, и даже се продават рециклирани перки навсякъде по света, ама конкретно, защото НЕ става без конкретика е смешно просто. И да както каза колегата това за някой е хоби не живот. Ако дойде при мен някой и ме пита ще си сложа един радиатор и ще си боядисам една стена, аз няма да му кажа бормашинката за 50лв не става, купи си бош за 3500лв , турбозол за 200 000лв 3 крана SAEZ за 1 500 000 и почвай да си строиш бунгалцето, каквито ние купихме, а и за да си изкопаш кенефа си купи 2 CATчета за 250 000лв иначе НЕ става приятел Имаше много полезни съвети за които съм благодарен, довечера ще ходя да гледам извънбордови двигатели и се надявам да ми помогнете с съвет коректен.
                Ми само през компа - не всичко става.
                кАзах ти да дръннеш една жица.

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Ако се направи, както трябва няма причина да не се завари.
                  По-интересен е процесът след заваряването, като шлайфане, полиране, баланс и т.н.
                  Освен това не е зле да видиш как се чувства гуменият хъб в пропелера, защото може да се окаже източник на изненади. Най-малкото при заваряването е важно да не го прегрееш.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Ще звънна, малко да имам време че освен работата и с джипа се занимавам притягам че го поломих Внимавахме да не го прегреем, то м/у другото не се загря вобще. Тя перката която рециклирах беше чисто нова буквално, даже имам съмнения че е счупена с нещо из гаража от който я извадих, защото боята беше непокътната и на здравата част нямаше никакви драскотини, а счупената е отчупена не е като при удар, а по скоро скършена, та гумата е добре. Има едни пичове в Пловдив рециклират такива неща, демпферни шайби и т.н. та по нататък може да се ползва. За баланса ще пробвам при гумаджия дали ще стане за проверка или другия начин е да се пробва както навремето се балансираха гуми на 1 ос. Ако не станат тези начини, ще я занеса някъде гара Искър имало машини си, ми каза един морски вълк работещ в БАН Довечера май ще ходя да гледам извънбордови двигатели имало 40 коня и 90 коня, ама това е май

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Внимавай с перката. Тоя модел вече е почти изчезнал. Ако намериш някъде нов ще струва колкото лодката.
                      Баланса на такова нещо не е само на тежина. Интересно е колко еднакви са повърхностите на лопатите.Твойте заварки са малки, ще преживее. Забрави ги гумаджиите и тампонаджиите. Ще го изкривят а това е по-лошо от кофти баланс.

                      Оригиналната боя пада мноооого трудно. Ако ти си го боядисаш, пада поти веднага. Пробвал съм. Ама боята лодка не кара.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Вальо, тези тигри, дето правят демпферните шайби, едва ли ще го изкривят. Друг е въпросът, дали гумата ще действа и като бушон, след това
                        Моят е за наваряване, но не защото е спукан а поради доста язвички по лопусите. Има си и деформации, които ме е старх да изправям, за да не го дочупя. Ама моето моторче е 55коня. Вашите са леко по-якички
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Тя гумата е за намаляване на вибрациите. Не ги знам тигрите. Може да се справят, но това само ако има проблеми с тампона.

                          Кажи модела на твоя мотор и с какъв винт е в момента. Може да изпадне нещо.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            Johnson 55e79c. Мисля че е 17" стъпката, но не съм сихурен, защото на него не се виждат абсолютно никакви надписи.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              То, почти няма гума, дето да си е запазила параметрите за повече от 5-6г.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Гуми сьм кьсал по 2 на ведньж та докато не я извади за проба няма как да знае.От 2500 оборота с 30 вьзла като и перна задната и шамар на рьчките знаеш ли как хвьрля и гуми и колонки откача,че на големите дизели и обратно развьрта мотора.

                                За леко клатене може и да стане
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X