Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GL 450 CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: GL 450 CDI

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Не бъркаш ли нещо? 60 см. клиренс?!!
    П.С. А иначе и от мен честито!
    Някое повдигане с 60мм от стандартния клиренс в горно положение на въздушното окачване е по-вероятно...

    Честито за машинката

    П.С. Наистина ли има три блокажа? Или част от блокажите са 'софтуерни'?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      Re: GL 450 CDI

      Би трябвало да има бавни скорости, блокаж в раздатката и заден блокаж.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #18
        От: Re: GL 450 CDI

        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
        Би трябвало да има бавни скорости, блокаж в раздатката и заден блокаж.
        И аз така предполагам, та затова попитах колегата... Не че е лошо с три блокажа, ама надали е така...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: GL 450 CDI

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Къде ще я слагаш ролетката?
          Явно се е объркал. Иска да каже, че са 60-см до праговете, а не клиренс, защото е невъзможно.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #20
            От: GL 450 CDI

            Дам, малко съм се поувляъл. Така е като чета и не превеждам както трябва. Днес го напомпих до горно положение, излезе точно 306 мм. Предната вечер чета книгата и нали хич не го вдявам немския пиша глупости и се излагам във форума. Колеги моля за извинение.
            Днес се постарах малко повече с превода и излезе че дават 600 мм дълбочина на газене във вода.
            Ето малко снимки в горно положение.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140513_100348.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5587520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140513_100403.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5587521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140513_100430.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5587522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140513_100356.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5587523

            Относно оффроад пакета има асистенция за спускане, режим на бавни, и опция за заключване на дифовете, като избора е само централен диф и централен плюс мостове. Така твърдят дилърите в Германия, че колата има три блокажа, не знам със сигурност колко са, като я кача на подемник ще огледам по подробно.
            Nissan Patrol 2008
            Mercedes c220 cdi 2006
            Mercedes cls350 cdi 2013
            Mercedes GL 450 cdi 2012

            Коментар


            • #21
              От: GL 450 CDI

              Ето и малко сравнение с Патрола.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140512_071100.jpg
Прегледи:3
Размер:138.9 КБ
ID:5587526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140512_070930.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5587527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140512_070955.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5587528
              На размери са почти еднакви, на първата снимка има малко заигравка
              Nissan Patrol 2008
              Mercedes c220 cdi 2006
              Mercedes cls350 cdi 2013
              Mercedes GL 450 cdi 2012

              Коментар


              • #22
                От: GL 450 CDI

                Поредната тема за боклука.
                Извинявам се на господа модераторите , за създаденото неудобство по прехвърляне на темата.
                Nissan Patrol 2008
                Mercedes c220 cdi 2006
                Mercedes cls350 cdi 2013
                Mercedes GL 450 cdi 2012

                Коментар


                • #23
                  От: GL 450 CDI

                  Първоначално публикуван от alexander_76 Преглед на мнение
                  Поредната тема за боклука.
                  Извинявам се на господа модераторите , за създаденото неудобство по прехвърляне на темата.
                  Че не е за боклука, не е.. Жигулита няма да се карат в бъдеще, а именно автомобили от такъв клас..Както сме 2014, така бързо ще идем и в 2028-ма..
                  Хубаво ще е да има едно ревю на този автомобил със съответните му екстри..
                  Продължавай с писането.. Вероятно доста хора следят с интерес!

                  Коментар


                  • #24
                    От: GL 450 CDI

                    Тази кола не е за нашите пътища, за 12 000 км три амортисьора за аут. И сега по интересното гаранцията не важи за тях, били консуматив. Това са най тъпо загубените 8 000 лв. Само за части.
                    Nissan Patrol 2008
                    Mercedes c220 cdi 2006
                    Mercedes cls350 cdi 2013
                    Mercedes GL 450 cdi 2012

                    Коментар


                    • #25
                      От: GL 450 CDI

                      Хм, с блокажи, с какво ли не, т.е. пригоден и за извън пътя- хайде да не е за тежък офф, ама поне за по-тежък терен от колкото калпавите ни пътища. Предполагам си го карал повече магистрално, но и не да са тампони, шарнири или нещо от сорта, което повече се чупи при такива пътища, а то амортисьори. Тежка кола, знам ли, ама пък толкова да се е люляла нагоре надолу по неравности и дупки.
                      SUV

                      Коментар


                      • #26
                        От: GL 450 CDI

                        На 15 000 замина и външен маншон на задната полуоска. Добре е че има още гаранция, утре влиза в Балканстар, сменя се цялата полуоска с карето и маншон. Това поне го поемат в гаранцията. Иначе си е цифра 2000 лв.
                        Nissan Patrol 2008
                        Mercedes c220 cdi 2006
                        Mercedes cls350 cdi 2013
                        Mercedes GL 450 cdi 2012

                        Коментар


                        • #27
                          От: GL 450 CDI

                          Здравей колега, добра е машината, нормално е да са за смяна амовете зависи кога ги е сменял предния собственик и дали въобще ги е сменял, иначе и аз прибрах един ГЛ 500 и съм просто очарован, обезшумяването на купето е много добро, двигателя е като гръмотевица като го натиснеш и лети като самолет, само нещо не ми се вижда много стабилен над 210кмч. ,но явно размера има значение.аз го взех от БГ, но няколкото от преди които огледах в София бяха пълна скръб, описани в "прекрасно" състояние а при проверката всички бяха с заминали асове, изкъртени катализатори, не работещи добре хидр рекли, и мн. Др. Неща. Да си залепиш лайсните на стъклата, че моите ги свиха и са цифра. Пиши на лични, да ти пратя снимка как се свалят.
                          Mercedes-Benz GL 500

                          Коментар


                          • #28
                            От: GL 450 CDI

                            Здравей, колега, как се държат амовете, аз смених вие Консуматив 2 предни възглавници, дано тоя път издържат повече от 2 години. Дали няма някое приспособление за предпазване на предните въздушни възглавници?
                            Mercedes-Benz GL 500

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X