Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути за плаване в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршрути за плаване в Гърция

    В момента организирам семейна (две двойки без деца) почивка на яхта, на която аз ще карам яхтата. Плануваме я за 04-11.10 в Гърция.
    Условието на жените е да е по на юг за да става водата за къпане. Понеже ще им е първа такава почивка и ми се иска да избера "по-лек" район за плаване с дневни преходи не-по дълги от 4-5 часа. Мисля си за Йонийко море, Корфу или Левкада, но никога не съм бил там и не знам как е? За мен пък е важно да има удобни от гледна точка на приставане марини с ток и вода. Мисля и за Волос, гледам че е доста защитено и ще е добре ако не случим на време, не ми се ще да ги откажа още на първото качване.
    Като лодка ще търсим нещо 37-40 фита за 4 души. Ще пускам запитване тук http://www.sailgreece.net/
    Ако някой има опит със гръцкото средиземноморие да даде предложения за подходящ район на плаване.

  • #2
    От: Маршрути за плаване в Гърция

    Йонийско море е по-леко за начинаещи, Спорадите са по-красиви. Място на марините има, но в Йонийско(Лефкада-Кефалония-Итака-(Закинтос)-Меганиси-Кастос/Каламос) няма толкова опции за къпане и спане на диво, колкото в Северните Споради. Волоският залив е защитен, но излизането към Скиатос обикновено е съпроводено с пориви, т.е. често рифоваш, а и малката лодка крени

    Което от двете да избереш ще е правилно, мога да дам идеи за интересни места.

    Коментар


    • #3
      От: Маршрути за плаване в Гърция

      Ако се откажете от Йонийско море (което по всичко личи, че е много приятно за плаване - има вятър и няма вълни), тогава можете да отидете по Цикладите. По това време ще е супер там! Не знам около Волос и Северните Споради дали няма да почне да захладнява по това време...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        От: Маршрути за плаване в Гърция

        Цикладите ми се струват за по-напреднали пък и преходите са по-дълги. Бил съм там по време на мелтемите и доста духаше. Май клоня към Спорадите, че са и по-близо. Някой има ли представа колко градуса е температурата на водата в началото на октомври на северните Споради?

        Коментар


        • #5
          От: Маршрути за плаване в Гърция

          Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
          Цикладите ми се струват за по-напреднали пък и преходите са по-дълги. Бил съм там по време на мелтемите и доста духаше. Май клоня към Спорадите, че са и по-близо. Някой има ли представа колко градуса е температурата на водата в началото на октомври на северните Споради?
          Вярно е, духа здраво и преходите си ги бива. Въпреки, че могат и по-кратки преходи да се планират.
          Аз съм ходил на Скопелос в началото на септември месец, ставаше си за къпане. В началото на октомври според мен ще е студена. Те не са толкова на юг.

          Иначе са страхотно място за такава разходка!
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Маршрути за плаване в Гърция

            В началото на октомври по Спорадите водата е топла, времето е още стабилно.

            Коментар


            • #7
              От: Маршрути за плаване в Гърция

              >20 градуса е поне за средата на септември имам наблюдения, а и са много приятни острови Споради. Обикновено като ходим там правим преход от Кавала и избягваме поривите откъм Волос. То там основно е така, заради планината на кентаврите, която е 2000 м +

              Коментар


              • #8
                От: Маршрути за плаване в Гърция

                Миналата година последното ми плаване беше последните дни на Септември - първите на Октомври до Северните споради.
                Времето беше страхотно и водата беше още много приятна за къпане, 23-24 градуса.На прибиране към Кавала имаше някакви пориви от изток около Атон но нищо особенно.
                Пожелавам ви добър вятър и приятни емоции

                Коментар


                • #9
                  От: Маршрути за плаване в Гърция

                  Благодаря за информацията. Ще е на Спорадите, вече е решено, остава под въпрос началната точка. Има и вариант за тръгване от Ситония Нео Мармарас, но там прехода до Скиатос е дълъг, като за първи ден.
                  Марините в Скиатос, Скопелос, Алонисос, как са? В смисъл тип рибарски селища с буна ли са или с понтони? Закотвянето със собственна котва ли е или има мъртви котви? Всякаква информация за марините ще ми е от полза, че нямам Гръцкия пилот.
                  Разглеждам тук, но няма инфо за марините.
                  http://www.navionics.com/en/webapp

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маршрути за плаване в Гърция

                    Другата седмица ще ги тестваме

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маршрути за плаване в Гърция

                      Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                      Благодаря за информацията. Ще е на Спорадите, вече е решено, остава под въпрос началната точка. Има и вариант за тръгване от Ситония Нео Мармарас, но там прехода до Скиатос е дълъг, като за първи ден.
                      Марините в Скиатос, Скопелос, Алонисос, как са? В смисъл тип рибарски селища с буна ли са или с понтони? Закотвянето със собственна котва ли е или има мъртви котви? Всякаква информация за марините ще ми е от полза, че нямам Гръцкия пилот.
                      Разглеждам тук, но няма инфо за марините.
                      http://www.navionics.com/en/webapp

                      Само на Скиатос е с понтон, като в края на септември би трябвало да си намериш място. През сезона местните са агресивни, и се опитват да те изгонят, не им се връзвай Има мъртви котви, но в края на понтона пускаш котва.
                      Пристанището е на Скопелос е доста голямо, но влиза определен север-северозапад, пристава се лесно, на котва, дъното държи, т.н.. От южната страна също има няколко интересни опции.
                      Патитри (Алонисос) е също сравнително голямо пристанище, самото градче не е нещо особено, но столицата(Хора) е на 2км и е страхотна. Лесно приставане на котва, вода.

                      Лично ти препоръчвам да потърсиш лодка от Волос, тъй като при лошо време имаш много възможности в залива. Можеш да направиш доста равномерен план, без дълги преходи. Ако имаш нужда от моя съвет(познавам района в определена степен), можеш да драснеш ЛС.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маршрути за плаване в Гърция

                        за Волоския залив посети Милина и околноста на мен ми хареса
                        а за Волоския залив в момента/Платания/ около мен има обърнати две рибарски лодки и една потънала едно динги отвято като на шега , малко обърнати кофи за боклук ... нашата отърва кожата със съдрани два кранеца и малко скъсани въжета

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маршрути за плаване в Гърция

                          Първоначално публикуван от wildheart Преглед на мнение
                          за Волоския залив посети Милина и околноста на мен ми хареса
                          а за Волоския залив в момента/Платания/ около мен има обърнати две рибарски лодки и една потънала едно динги отвято като на шега , малко обърнати кофи за боклук ... нашата отърва кожата със съдрани два кранеца и малко скъсани въжета
                          Шквал ли мина от там?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маршрути за плаване в Гърция

                            Лодката е капарирана 04-11.10.14 Benetau Oceanis 40 \2009\, тръгване от Волос. Сега трябва да си набележа поне два маршрута.
                            Последно редактирано от divein; 03-07-14, 11:07.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маршрути за плаване в Гърция

                              С колко каюти е лодката и вие колко човека ще сте?
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X