Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути за плаване в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маршрути за плаване в Гърция

    Наближава плаването и обмислям маршрута. В тази връзка малко помощ ще ми е от полза.

    1 ден - Волос настаняване
    2 ден - Волоски залив и нощувка в Пигади или Ахилио. Незнам къде е по добре за приставане и къде има ток???
    3 ден - о-в Скопелолос и нощувка в Нео Клима.
    4 ден -о-в Алонисос - Нощувка в Патитири или Стени Вала. Незнам къде е по добре за приставане и къде има ток???
    5 ден - о-в Скиатос - Нощувка в града.
    6 ден - Волоски залив и нощувка в Палио Трикери или Милина. В Залива пред Милина видях че има малък понтон на Sunsail дали е позволено да се нощува на него??
    7 ден - Волос - прибиране в изходна точка до 17ч.


    По островите пристанищата горе долу ми се изясниха, но ако трябва да прекараме седмицата в Волоския залив това ли са пристанищата на които може да се нощува? И на кои от тях има ток: Амалиаполи, Пигади, Ахилио, Аг. Кириаки, Палио Трикери и Милина.
    Идеята ми е по обяд да спирам в закътан залив за обяд и къпане и към 16-17ч да сме в предвиденото за нощуване пристанище. Препоръчайте ми няколко красиви заливи за обедните почивки.
    Този план ми се върти в главата, разбира се ако времето позволи. Като гледам другата седмица по това време какво го дават не ми се мисли. Ако и 04-11.10 е същото няма да изляза от залива

    Коментар


    • #32
      От: Маршрути за плаване в Гърция

      Милина е чудесно местенце
      Аг.Трикери феритата правят гадна вълна там ми строшиха трапа това лято, а и пак
      там видях как в бетонобъркачка въртят октоподя

      Коментар


      • #33
        От: Маршрути за плаване в Гърция

        А в Милина къде се пристава, на котва в залива ли или на понтона?

        Коментар


        • #34
          От: Маршрути за плаване в Гърция

          има малък кей ние бяхме там , навътре в залива има буйове мъртви котви, но беше пълно с лодки които бяха зимували там
          когато минах от там 07.06.2014 нямаше понтон

          Коментар


          • #35
            От: Маршрути за плаване в Гърция

            Защо толкова наблягаш да има ток ? Стана ми интересно просто, не знам къде има.

            В Стени Вала не видях къде може да се вкл ток.

            Коментар


            • #36
              От: Маршрути за плаване в Гърция

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Защо толкова наблягаш да има ток ? Стана ми интересно просто, не знам къде има.
              Ами като гледам времето ми се струва, че вечер ще става студено и ще се наложи да пускам духалка, пък за нея си трябва ток от брега.

              Коментар


              • #37
                От: Маршрути за плаване в Гърция

                Не вярвам чак толкова студено да стане. Миналата година по това време изпукахме от жега по Тасос и Кавала.

                Да не започваме пак темата с духалките и газовото котлонче, но го имайте и него в предвид

                Коментар


                • #38
                  От: Маршрути за плаване в Гърция

                  Добре че ме подсети бях го забравил. Въобще няма да се занимавам да мъкна печки.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Маршрути за плаване в Гърция

                    Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                    Наближава плаването и обмислям маршрута. В тази връзка малко помощ ще ми е от полза.

                    1 ден - Волос настаняване
                    2 ден - Волоски залив и нощувка в Пигади или Ахилио. Незнам къде е по добре за приставане и къде има ток???
                    3 ден - о-в Скопелолос и нощувка в Нео Клима.
                    4 ден -о-в Алонисос - Нощувка в Патитири или Стени Вала. Незнам къде е по добре за приставане и къде има ток???
                    5 ден - о-в Скиатос - Нощувка в града.
                    6 ден - Волоски залив и нощувка в Палио Трикери или Милина. В Залива пред Милина видях че има малък понтон на Sunsail дали е позволено да се нощува на него??
                    7 ден - Волос - прибиране в изходна точка до 17ч.


                    По островите пристанищата горе долу ми се изясниха, но ако трябва да прекараме седмицата в Волоския залив това ли са пристанищата на които може да се нощува? И на кои от тях има ток: Амалиаполи, Пигади, Ахилио, Аг. Кириаки, Палио Трикери и Милина.
                    Идеята ми е по обяд да спирам в закътан залив за обяд и къпане и към 16-17ч да сме в предвиденото за нощуване пристанище. Препоръчайте ми няколко красиви заливи за обедните почивки.
                    Този план ми се върти в главата, разбира се ако времето позволи. Като гледам другата седмица по това време какво го дават не ми се мисли. Ако и 04-11.10 е същото няма да изляза от залива
                    Горе долу същото го направихме преди седмица. Тръгнахме късен следобед от Волос и мислехме на нощуваме на Пигади, но точно там влизаше вятъра и отидохме на Ахилио. Ток мисля че има на основния кей, но ние бяхме близо до фара и нямаше. Иначе приятно пристанище.
                    Патитири ми стана любимо пристанище, плюс много яка кръчма)..Закътан залив много приятен е Панормос , а ако се завържете с дълго въже за дървета или скали отзад, може да се пренощува.
                    Уникално изживяване беше когато разбрахме че червената мигалка на входа на Волос не работи...ей така, седи си тъмна а от нея тръгва вълнолом...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Маршрути за плаване в Гърция

                      А я кажи името на кръчмата? Ако знаеш вкусни кръчми по пританищата кажи да не откривам топлата вода.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Маршрути за плаване в Гърция

                        На Алонисос непременно отидете до Хората. На няколко километра от Патитири е, има си редовен автобус до там, пък и такситата са около 6 евро.
                        Градчето е много хубаво, с невероятни гледки от него. И кръчмите са както трябва
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #42
                          От: Маршрути за плаване в Гърция

                          Гърция добре .... ама аз застанах на кея в Барцелона те сега давайте акъл кво да гледам де да ходя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Маршрути за плаване в Гърция

                            http://www.tripadvisor.co.uk/Restaur...s.html#REVIEWS - Кръчма в Патитири - много добро ципуро и пълнени калмари
                            http://www.tripadvisor.co.uk/Restaur..._Sporades.html - кръчма в Скопелос, Лутраки, октопода беше най добрия който съм ял

                            Коментар


                            • #44
                              От: Маршрути за плаване в Гърция

                              Първоначално публикуван от wildheart Преглед на мнение
                              Гърция добре .... ама аз застанах на кея в Барцелона те сега давайте акъл кво да гледам де да ходя...
                              Да не си на регатата?
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #45
                                От: Маршрути за плаване в Гърция

                                Кръчмите непременно ще ги посетя стига да се доберем до тях, че го го дават духовито. В Патитири сигурно ли е да се нощува при 25 възела NE?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X