Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Kenwood TH-K40E

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Kenwood TH-K40E

    Привет!

    Регистрирах се във форума, тъй като очевидно има много компетентни потребители на тема "радио комуникации". Подготвям се за изпита (клас 2) и съм се загледал в този модел на Kenwood.
    Цената му е 150 евро и бих искал да чуя от вас мнения за него. Някой ползвал ли го е, труден ли е за настройка, как е като мощност... Има си CTCSS и DCS, което задължително искам, казват че е водо и прахо устойчив... Но нека все пак се изкажат хора, които имат опит

    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Питане за Kenwood TH-K40E

    Добре дошъл във форумът

    Личното ми мнение от малкото ми срещи с това радио е, че има "характерно" аудио и не е най-подходящо за начинаещ. От друга страна си има всичко, което може да си поискаш за радио от този клас. Може би в началото ще ти се стори "сложно", но какво пък ... радиото е добро. Късмет и успех с покупката.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Питане за Kenwood TH-K40E

      За тези пари ... еднобандер ... не бих дал.
      А и не видях да има 6,25 стъпка.
      Другото е ОК.

      Я виж това:
      http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=122182
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Питане за Kenwood TH-K40E

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        За тези пари ... еднобандер ... не бих дал.
        А и не видях да има 6,25 стъпка.
        Другото е ОК.

        Я виж това:
        http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=122182
        Да, еднобандер е... И поради марката цената е такава. За стъпката от 6.25 се говори доста из темите тук, но (извинете ме за невежеството) така и не мога да разбера къде е описано това. Дори и за станцията от този линк пак не виждам тази характеристика.
        Относно Wouxun-a, да повечето им станции са пълни с всичко. Но така и не мога да се примиря с идеята, че това си е нещо китайско. Ясно ми е, че Kenwood също се прави там, но... Все пак си е марка
        А и с поръчки от чужбина определено не ми се занимава.

        Благодаря за отговорите!

        Коментар


        • #5
          От: Питане за Kenwood TH-K40E

          В инструкцията, която намерих тук, страница 44 пише:

          You can select your desired frequency step size from: 5, 6.25, 10, 12.5, 15, 20, 25, 30, 50, or 100 (kHz).
          Тоест синтезатора има въпросната стъпка. Друг е въпросът дали ще я ползваш (PMR) но я има, явно.

          На мен също ми се виждат прекалено много пари за еднобандово токи.
          Обаче ако преодолееш вътрешната си предубеденост към китайщината, мисля, че точно Wouxun е по-разумният избор в случая.
          Аз съм последният човек, който би следвало да каже подобно нещо но истината е такава
          Ето виж и тази тема - последният бисер на марката. Само дето май никой не го е пипал още но виж му цената...
          А и Wouxun доколкото зная продава една известна китайка на Илиянци, тоест има и локален "дилър"
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Kenwood TH-K40E

            PMR на 2м няма, тоест не виждам кой знае каква необходимост от тази стъпка.
            За приблизетелно същата цена която се готвиш да похарчиш мисля, че бих могъл те оферирам две йезута - FT-11 и FT-51 в комплект.
            За последното даже имах обява тук иначе и двете са ми излишни.
            Обаче нямат DCS, което на мен до сега за аматерски цели никога не ми е липсвало.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Питане за Kenwood TH-K40E

              Благодаря ти, @Esper! Това е добра новина. Подведох се от следния текст, в същата инструкция (на стр. 4:
              The transceiver operates in normal FM deviation (±5 kHz) mode for both transmitting and receiving. You can also operate the transceiver in narrow band FM deviation (±2.5 kHz) mode.
              Понеже съм нов в тази материя, реших че стъпките са 2.5 и 5... Бихте ли обяснили какво ще рече въпросния цитат от ръководството?

              Коментар


              • #8
                От: Питане за Kenwood TH-K40E

                Девиацията е съвсем друг параметър от стъпката, с която настройваш честотата.
                Тук се работи с 5кHz девиация и това не се променя - не го мисли.
                А какво точно е девиация можеш да прочетеш на толкова много места, че е излишно да го пишем отново тук.
                Освен това ще ти трябва и за изпита
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за Kenwood TH-K40E

                  Oк, да разбирам че има стъпка 6.25 и става за PMR, така ли?
                  Последното ми питане е, какво имаш предвид под "PMR на 2м няма"? Това е последната ми неяснота
                  73

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за Kenwood TH-K40E

                    Това е моя грешка...
                    Гледах в PDF-а бегло, търсих стъпката на синтезатора само и не знам защо реших, че като е на един банд само, той трябва да 2m (144MHz).
                    И това е вярно но за ТH-K20.

                    Пак погледнах на стр. 67 и доколкото виждам май ТH-K40 за което питаш има Е и М вариант.
                    Според това, което пише само M модификацията може да излъчва в PMR обхвата, който е на 446 MHz.
                    Това, за което питаш само може да слуша в този диапазон.

                    Operation Frequency range (MHz)

                    TX: 400 ~ 470 (M)
                    430 ~ 440 (E)

                    RX: 400 ~ 470
                    Може и да подлежи на отключване Е варианта - нямам идея, никога не съм пипал такова радио.
                    Но според написаното точно TH-K40E не може да излъчва на PMR честотите.
                    Ако това е основната му цел май няма да бъде подходящо...
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за Kenwood TH-K40E

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      ...
                      Пак погледнах на стр. 67 и доколкото виждам май ТH-K40 за което питаш има Е и М вариант.
                      Според това, което пише само M модификацията може да излъчва в PMR обхвата, който е на 446 MHz.
                      Това, за което питаш само може да слуша в този диапазон.
                      Всъщност (лаик съм още по темата) от това, което изчетох съм почти сигурен, че моделите са К40А и К40Е (съответно К20А и К20Е), както може да видиш горе в таблицата, на същата страница. Въпросните букви в скобите (поне за мен) са някакви други съкращения (неясно какви). Дори и самия manual е за въпросните 4 модела:
                      INSTRUCTION MANUAL
                      144 MHz FM TRANSCEIVER
                      TH-K20A
                      TH-K20E
                      430 MHz FM TRANSCEIVER
                      TH-K40A
                      TH-K40E
                      В крайна сметка да... Пише че излъчва на 430-440, но какво означават буквите М, К, Е нямам идея

                      Едит: Извинявам се, намерих го в инструкциите:
                      MARKET TYPE CODES

                      K: The Americas

                      E: Europe

                      M: General
                      Последно редактирано от victork; 19-05-14, 16:42.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за Kenwood TH-K40E

                        Ами така или иначе според този документ европейската версия само слуша на PMR446 а ако трябва да излъчваш с него там няма да стане.
                        Някои радия могат да се отключват в последствие но дали това конкретно може нямам идея.
                        Порови се в гугъл за информация по въпроса или можеш да се опиташ да се свържеш със Сектрон - те са вносител на марката и предполагам ги сервизират.
                        И пак казвам, че с един Wouxun за по-малко пари ще свършиш същата работа

                        Сега погледнах в сайта им - това, което търсиш го продават и те - ето го.
                        Пишат UHF (400-470MHz) ама какво точно означава това не е ясно.
                        Звънни и ги питай. А можеш и да прескочиш на място и да разпиташ на място.
                        Ще се запознаеш и с Дарт Вейдър
                        Последно редактирано от Esper; 20-05-14, 07:41. Причина: Допълване
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за Kenwood TH-K40E

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          ...
                          Звънни и ги питай. А можеш и да прескочиш на място и да разпиташ на място.
                          Ще се запознаеш и с Дарт Вейдър
                          Точно от там мисля да закупя. Извинявам се за офтопик-а, но кой точно е Дарт Вейдър?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за Kenwood TH-K40E

                            Ето ти още една оферта, която се появи в маркета на BGRA: TH-D7.
                            Което според мен пак е много по-добра оферта от това, което гледаш.
                            Въпреки, че не е ясно от обявата дали е европейската или американската версия, пак във връзка с честотният диапазон, който те интересува.
                            И въпреки нелепо малкият акумулатор от 750mAh, който ползва.
                            Но пък можеш да му вземеш един Battery Case за 4хАА акумулатори и си решаваш проблема с тока...
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за Kenwood TH-K40E

                              Първоначално публикуван от victork Преглед на мнение
                              Точно от там мисля да закупя. Извинявам се за офтопик-а, но кой точно е Дарт Вейдър?
                              Ако отидеш на място ще видиш
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X