Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за раздатка за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за раздатка за Самурай

    Колеги,
    Помощта от която се нуждая е за пластмасовата втулка под лоста на раздатката. Ама много дълго щеше да стане заглавието.
    Таман съм я стегнал с нов интериор и джанти и чакам новото окачване и. Сори за лиричното отклонение.
    Та вчера, след малко палав офроуд, излезох на асвалт и превклчих от 4х4 на 4х2 и лоста на раздатката блокира. В резултат на което скоростите престанаха да работят.
    Както и да е местния механик успя да ме изтегли от местопрестъплението и установи, че въпроснта втулка под лоста на раздатката си е отишла.
    Та всичките 5 реда, дето съм ги писал по-нагоре са защото се интересувам дали някой от вас е сменял такава втулка. При тези коли на по 20 и години, дето ги караме, няма начин пластмасата да не си отиде. Дайте идеи. Звънях на няколко колеги от форума за идеи. и алтернативите за мен са две. Първата е да се стругова такава втулка от пластмаса, а втората е да се поръча. Предпочитам поръчката, ама чакането е 2-3 седмици... А за струговането трябва читав оригинал.
    Даите идеи, моля
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: Помощ за раздатка за Самурай

    аз си направих от семеринг 6-7мм височина мисля вьншния размер ще сиго премериш поставя се с обратната страна на горе т.е. с прожинката нагоре и слеттова се превьрта на зьбчетата. може дасе наложи малко от гумата да се отреже зада се преварти по лесно.ас така карам вече 3г.гумата се изрязва само малко и то само кадето ще легне на зьбчетата.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за раздатка за Самурай

      Мерси колега, ще пробвам със семеринг-щом караш вече 3 години, значи върши работа.
      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за раздатка за Самурай

        Днес разгледах по-внимателно лоста на раздатката. Там, където е лежала пластмасата, е останал жълт белег. Тъй че намирането на размера на втулката няма да е драма.
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за раздатка за Самурай

          Колега това е въпросната втулка с размерите по който я направих.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:file_99_4.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5586706

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за раздатка за Самурай

            Първоначално публикуван от дако Преглед на мнение
            Колега това е въпросната втулка с размерите по който я направих.[ATTACH=CONFIG]710026[/ATTACH]
            Браво бе Данчо ,а аз да поръчам чак от щатско
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за раздатка за Самурай

              Първоначално публикуван от дако Преглед на мнение
              Колега това е въпросната втулка с размерите по който я направих.[ATTACH=CONFIG]710026[/ATTACH]
              Колега, да си жив и здрав! В понеделник отивам да си я поръчам. Днес си играх да турся пластмаски из гаража, които да напасна. Предполагам, че пластмасата за втулката не трябва да е някаква специална - високоустоичива или нещо такова.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за раздатка за Самурай

                Браво бе Данчо ,а аз да поръчам чак от щатско
                Ице снимката е от теб, размерите от мен
                Колкото до пласмасата ..... забравих как се казваше
                Последно редактирано от дако; 09-05-14, 20:41. Причина: дописване

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за раздатка за Самурай

                  ..и аз го набарах тоя проблем...дотътриха ме на буксир...свалих раздатката...нищо...от един каталог реших че пружинката на фиксатора се е свила...купих нова и пак блокаж м/у L и H...по тази тема един познат си направи фтулката но лоста изключва от бавните...вчера намерих и номера на частта и я поръчах...дано дойде...от един испански форум за Сузуки намерих и малко по-различни чертежи...правят я от тефлон или полиуретан...

                  Коментар


                  • #10
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3652001B2C30518BF1012B518BF0D8_338x600.jpg
Прегледи:2
Размер:77.1 КБ
ID:5806827

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1988_800x600.JPG
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5806828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1989_800x600.JPG
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5806829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1990_800x600.JPG
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5806830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1991_800x600.JPG
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5806831
                    Последно редактирано от CarTest™; 21-01-19, 09:16.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X