Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

    Надали немски алхимик Йохан Рудолф Глаубер през 1650 година знаел и за двете.

    Коментар


    • #17
      От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Надали немски алхимик Йохан Рудолф Глаубер през 1650 година знаел и за двете.
      Хахаха! Има ли инфо как и защо го е забъркал? В търсене на "философският камък" предполагам?

      Коментар


      • #18
        От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

        http://chitanka.info/text/26718/2, ама в момента нямам време да му прочета биографията.

        Коментар


        • #19
          От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

          Щом е за "нестандартни" темата ....
          В кабината на самолета (като лейтенант) влизаха с мултицет, отвертка, знания, в редки случаи и клещи. Всичко основно е "болт он"(по-ново му), и повече не ми трябваше за диагностика, но (или по-точно НО )....
          Не помня какво закучи, и трябваше леко да се чукне, а да излизам, слизам и ходя за чукче ме мързеше ... пистолета ми е "под мишка", вади се, хващам го за цевта и леко с дръжката "чук"...и кабината се напълни с пружнка и патрони , тенекиения "макаровски" пълнител се разпадна
          Знаех как е устроена кабината на изтребителя, знаех кое как минава, и знаех че няма проблем, но и знаех че при отрицателно претоварване или гръбен полет някое патронче можеша да изтрололи по фанара (стъкления капак над пилота) и пилотиращя орел да нададе писъци, а колкото по-страхлив е орелът, толкова и писъците му са по-силни ( отделна тема е че тия точно се добираха и до по-високи позиции). Знаеше се че в рамките на полка готовите да спретнат такъв номер на орлето се броим на пръстите на едната ръка на стар дърводелец алкохолик и щях да си го отнеса за норматив и по устав....
          Можеше да извадим катапултното кресло, част от блоковете и да си ги събера без проблем, но тогава орлетата ( или по-точно полит помагачите им) пак щяха да ме накълват и наакат, и за това леко-леко, с меките китки, с поодрана кожа, къде легнал, къде направо на челна стойка опипах всички ниши и дупчици в кабината, събрах си до последното патронче и научих "Макаров" за чукчИ нИ ста'а
          Друго нестандартно приложение беше да ползвам пълнителя на същия "Макаров" за отварачка на безалкохолно от онези стари стъклени шишета с желязните капачки .....този път патроните бяха на поляната, а аз "обезоръжен" докато се прибера на походящо място за да си изчукам пълнителя и да го пробвам как работи.....от тогава пистолета си го ползвам само като пистолет .....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

            Ехааа, Дядо, ще ти покажа, че Макарена става и за отварачка на бирени бутилки.

            Коментар


            • #21
              От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

              М'даа може би темата трябва да се раздели на две - нестандартни приложения в бойна обстановка и нестандартни приложения тип "наградите Дарвин" ;-)

              Иначе и аз си разпалвах бая време печката с тротилец ;-)
              НЩ ме извика, намерил една мешка в тревата до оградата; пита "Ся туй к'во шъ го прайм".

              Пред избора да пишем кофа мастило пред ВКР-тата или да ми го даде за подпалки, който му предложих, избра второто...
              А с ДШ много хубаво се режат и цепят дърва...
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #22
                От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                НУРСове използвани като РСЗО


                Или мелез между Ми-8 и Шишига Газ-66


                Или още по-ужасен изрод между Урал, част от БТР с КПВТ и за капак НУРС


                пак самоделка
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #23
                  От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                  Последните снимки ме подсетиха за техническия гении, монтирал реактивен двигател в/у камион, с което съоръжение би трябвало да се разгонват тълпи демонстранти.......... не съм го виждал в реално действие, освен да издухва шумата от плаца, но на тренировките беше голям майтап................ жалко, че не мога да намеря снимка - беше на въоръжение във ВВ преди 10-ти.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    Последните снимки ме подсетиха за техническия гении, монтирал реактивен двигател в/у камион, с което съоръжение би трябвало да се разгонват тълпи демонстранти.......... не съм го виждал в реално действие, освен да издухва шумата от плаца, но на тренировките беше голям майтап................ жалко, че не мога да намеря снимка - беше на въоръжение във ВВ преди 10-ти.
                    Ако не ме лъже паметта в Добрич (тогава Толбухин) и Шумен не им е било много смешно на демонстрантите по време на възродителния процес... Пълната процедура, е първо плакнене с водните оръдия на пожарната, после сапунисване с палки от ВВ и милицията, а на края - въпросния сешоар. Ефекта му е по-скоро психологически от колкото физичен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Последните снимки ме подсетиха за техническия гении, монтирал реактивен двигател в/у камион, с което съоръжение би трябвало да се разгонват тълпи демонстранти.......... не съм го виждал в реално действие, освен да издухва шумата от плаца, но на тренировките беше голям майтап................ жалко, че не мога да намеря снимка - беше на въоръжение във ВВ преди 10-ти.
                      Съоражението се ползваше за размразяване на пистите зимата. Доста ефективно. Ползваше се и за центрофуга, само сърце да имаш. Спирачки на камиона и газ на реактивния, но земята трябва да е поне малко заснежена. А на лед.... няма такава въртележка. Преди това го видях да гони демонстранти в Шумен по "покръстването". Много неефективно, да удържи рубеж става може би.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        Последните снимки ме подсетиха за техническия гении, монтирал реактивен двигател в/у камион, с което съоръжение би трябвало да се разгонват тълпи демонстранти.......... не съм го виждал в реално действие, освен да издухва шумата от плаца, но на тренировките беше голям майтап................ жалко, че не мога да намеря снимка - беше на въоръжение във ВВ преди 10-ти.
                        Потвърждавам! Двигателя, до колкото помня, беше от Миг-17 с ограничител на оборотите, монтиран на бордови Зил-130...Играл съм му "масова безредица" на това. Респектиращ на вид и на вой, но като ефективност, не толкова! Бавно се развърташе и гореше яко.Ползваше се в комбинация с водна струя от пожарни насочена пред соплото. При посещение на голямо началство зимата, го ползваха за подсушаване на плаца.Сигурно е струвало в пъти по-евтино да го преасфалтират наново, но тогава никой не мислеше така.
                        П.П. 72350 ВВ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                          Съоражението се ползваше за размразяване на пистите зимата. Доста ефективно. Ползваше се и за центрофуга, само сърце да имаш. Спирачки на камиона и газ на реактивния, но земята трябва да е поне малко заснежена. А на лед.... няма такава въртележка. Преди това го видях да гони демонстранти в Шумен по "покръстването". Много неефективно, да удържи рубеж става може би.
                          Бил си на пазара значи...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            А по машина на пехотата с накачулен целият личен състав на отделението отгоре и..?!! Какъв ли ще е ефекта..?!! Освен това РПГ няма нито обхвата на ПЗРК нито точността му, а и тук си говорим за изключения от правилото...
                            Така де ама идва бая скъпичко спрямо другите средства . На времето моя ВАРЕМ се водеше и ПТ разчет по книга трябваше да сме 4 човека ама бях сам та освен всичко мъкнех при тревога и тръбата на РПГто . С РПГ 7 сме стреляли доста минахме и обучение на СПГ 9 . Пак на книга във всяка рота имаше зенитен разчет с изделие 9К32 Стрела но освен че го бяха виждали на само на схема решиха да им проведат реално обучение с боен пуск по управляема мишена . До тук добре ама това бяха 5 роти значи 5 стрели и 5 мишени и отгоре казали много пари та накрая само единя командир на рота изстрелял една .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Така де ама идва бая скъпичко спрямо другите средства . На времето моя ВАРЕМ се водеше и ПТ разчет по книга трябваше да сме 4 човека ама бях сам та освен всичко мъкнех при тревога и тръбата на РПГто . С РПГ 7 сме стреляли доста минахме и обучение на СПГ 9 . Пак на книга във всяка рота имаше зенитен разчет с изделие 9К32 Стрела но освен че го бяха виждали на само на схема решиха да им проведат реално обучение с боен пуск по управляема мишена . До тук добре ама това бяха 5 роти значи 5 стрели и 5 мишени и отгоре казали много пари та накрая само единя командир на рота изстрелял една .
                              Същия филм сме го гледали всички, но муджехедите са нямали нашите проблеми, нито са мислели кое - колко струва, както няма да мисли и всеки от нас, ако се наложи! Отдаде ли те се възможност, действаш според обстоятелствата и с каквото разполагаш. Нищо не може да спре една война, както могат майките, бащите и съпругите посрещащи момчетата си в запечатани ковчези... Ефективният обхват на РПГ не е в обхвата единствено на личното късо нарезно оръжие. Използват се по няколко едновременно и е желателно това да става от позиции (най-често доста високо) които не могат да бъдат директно обстреляни от тежкото въоръжение на противника. Затова са измислени и ПТУРС - стреляш от дистанции доста над обхвата на противниковото въоръжение и имаш възможност за корекции и след произведения "изстрел". Удряш и бягаш! Ако нямаш под ръка ПТУРС, а ПЗРК и имаш наземна цел която можеш ефективно да поразиш с него - използваш го, а не чакаш ниско прелитащ самолет или хеликоптер, че да го използваш по предназначение, защото тези които си пропуснал, може да убият тези с които си пил, играл карти или сте си разказвали вицове само преди ден. Иначе какво пише по уставите сме учили всички...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-05-14, 07:24.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нестандартни приложения на стандартни въоръжения.

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Ако не ме лъже паметта в Добрич (тогава Толбухин) и Шумен не им е било много смешно на демонстрантите по време на възродителния процес... Пълната процедура, е първо плакнене с водните оръдия на пожарната, после сапунисване с палки от ВВ и милицията, а на края - въпросния сешоар. Ефекта му е по-скоро психологически от колкото физичен.
                                Не знам как и колко реално са го използвали, по мое време 85-87г. бяха кротки преименуваните, но пак казвам че е крайно неефективно за разгонване на каквото и да било, я само си представи няколко от така популярните коктейли Молотов как ще му въздействат на резервоара с авиационен бензин........това се караше на задна, на огледала и нямаше никаква маневреност и дума да не става да се използва СЛЕД палките - това не познава свой/чужд............ по-ефективни са водните оръдия и газовите гранати, аз съм играл демонстрант без противогаз и оттогава знам че в човешкото тяло има много литри сълзи
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X