Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

    Поздравления за начинанието и темата!

    Коментар


    • #17
      От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

      Денят е 05.05.2014г. - Коня - Акшехир - Ескишехир 358 км.
      Програмата ни за днес включваше закуска в хотела. Сутринта посещение на мавзолея на Мевляна Джелаледин Руми - един от най-тачените суфи мистици и най-четените суфи поети в света.
      По пътя към музея минахме покрай тези сгради които ми направиха силно впечатление .... преди да се влезе в джамия трябва да си измиеш краката - условията за това:



      някакви пирамиди:



      а това са централните им гробища:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0655.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5587437 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0654.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5587438 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0652.JPG
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5587439

      ..... музеят на Мевляна

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0658.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5587450 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0670.JPG
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5587449 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0676.JPG
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5587448 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0677.jpg
Прегледи:1
Размер:45.1 КБ
ID:5587447 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0678.JPG
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5587446 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0679.JPG
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5587445 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0682.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5587444 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0683.JPG
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5587443

      След което тръгнахме към Акшехир, за да посетим родното място и гроба на Настрадин Ходжа. Градчето е с около 65 000 жители, разположен в покрайнините на плодородна долина, северно от възвишенията Султанда.
      Когато пристигнахме на GPS-а отктих като забележителност "къща музей на Настрадин Ходжа", зададох го като крайна точка и той ни прекара по едни S образни сукаци широки 1 - 1,5 м. Бая ни повъртя и в един момент ни изкара във вътрешен двор между три сгради. В слушалката чух:
      - Пристигане до целта в дясно .....
      Спирам аз гледайки на дясно пускам краката и ............. така се изплющях .............. зверски наклон който въобще не отразих поокалях се като , без поражения по мен и мотора и така Настрадин Ходжа си направи шега с мен ......
      Буквално под носът ни затвориха музея, времето се развали започна да вали и така до вечерта .....
      Хапнахме по един КЕБАП и по моторите посока Ескишехир ......
      Навсичкото отгоре вечерта в хотела разбрахме, че сме пропуснали основната атракция от която пускам снимки които не сме правили ние .....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0730.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5587456 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0728.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5587457 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0724.JPG
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5587458 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0714.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5587465

      в центъра на света ....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0723.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5587459


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0741.JPG
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5587466 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0737.JPG
Прегледи:1
Размер:176.6 КБ
ID:5587467 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0734.JPG
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5587468 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0733.JPG
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5587469 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0732.JPG
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5587470 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0731.JPG
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5587471 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0724.JPG
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5587458
      Прикачени файлове
      0887 246718

      Коментар


      • #18
        От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

        До тук 6+, много добре
        Явно сезона започна и очаквам повече такива теми...
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #19
          От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

          ........ ооооо само времето да се стабилизира и тръгваме.
          В краткосрочен план сме предвидили кратка обиколка на част от Гърция, двата прохода в Карпатите и останалата част от Турция.

          ...... днес ако ми остане време ще допиша този пътепис и започва сериозната подготовка на следващото пътуване!
          0887 246718

          Коментар


          • #20
            От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

            Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
            ........ ооооо само времето да се стабилизира и тръгваме.
            В краткосрочен план сме предвидили кратка обиколка на част от Гърция, двата прохода в Карпатите и останалата част от Турция.

            ...... днес ако ми остане време ще допиша този пътепис и започва сериозната подготовка на следващото пътуване!
            За проходите в Карпатите кога планувате? Аз и един приятел имаме мерак и може да се комбинираме.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #21
              От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              За проходите в Карпатите кога планувате? Аз и един приятел имаме мерак и може да се комбинираме.
              13.06.2014-16.06.2014г. като ще гледаме времето ...... идеята е:
              1-ви ден преход подбалкана до София - Белоградчик (скалите да видим) - Видин (спим),
              2-ри ден минаваме границата, минаваме единият проход (спим)
              3-ти ден минаваме другият проход и през Русе го хоум
              0887 246718

              Коментар


              • #22
                От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

                Денят е 06.05.2014г. - Ескишехир - Истанбул - Одрин - Ямбол (666 км.)
                Станахме, закусихме и тръгнахме към Истанбул. Бяха ни предупредили, че в участъка Ескишехир - Истанбул има много пътна полиция! Заради това спазвахме всички ограничения на скоростта и правила за движение!
                Пътя беше уникален - представете си магистрала Тракия в участъка Ихтиман - София без дупките и трафика
                Много S-образни завои, обратни виражи, два или три дълги тунела (чисти, сухи, добре вентилирани и осветени) ....... страхотна природа, абе кеф .............

                ......... да по пътя имаше много пътна полиция за разлика от България там седят в авариината лента с пуснат буркан и без да се крият като мишки ............ и в един момент с конуси движението се отбива от три ленти в една - слагат един триъгълен знак "трафик контрол" под него светеща табела "ЯВАШ" с ограничение от 10 км./ч. и ни лепват:
                -(на турски език) ДокИментите (паспорти/маспорти/талимати/малимати ) и започват без обяснения да ни пишат актове ......
                На мен за 5 (пет) км./ч. превишена скорост ми написаха акт за 172 TL , а на Серго ............. абе остави се искаше да им оставя мотора, тъщата и 100 TL отгоре
                И ни казаха на границата да си платим - обещахме

                Ефекта от цялата работа беше, че направихме непредвидена почивка от 10 мин. и в последствие си покарахме мъжката ...........

                В Истанбул направихме панорамна обиколка на града в посока МОЛ Форум за да разгледаме аквариум Тюркуазо (заслужаваше си аквариума). Иначе трафикът в Истанбул е меко казано убииствен. На няколко пъти температурата на двигателя ми стигаше точката на кипене и ми се включваше вентилатора .....

                Снимки от Тюркуазо когато се докопам до таблета на малкия човек, че си забравих фотото в жабката на мотора ......
                След Истанбул отпрашихме към Одрин там се разделихме със Серго, той продължи към Бургас, а аз влязох в града, защото имах среща с приятели които щяха да вземат жената, детето и багажа в посока Ямбол.

                И така минаха като миг едни шест готини дни изпъстрени с емоции, впечатления, смесени чувства.
                Изминах първият си по-голям преход 2639 км. с първият ми мотор в живота (обичаме се вече)!
                Благодарение на Румен се запознах с хубав човек - Сергей Янков. С който определено си паснахме и вече кроим планове за следващи пътешествия.

                Благодаря Ви за отделеното време дано съм бил поне малко полезен на някого във форума с гореизложения пътепис.
                До нови срещи.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Стефан Слабов; 14-05-14, 14:07.
                0887 246718

                Коментар


                • #23
                  От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

                  Да се включа и аз с кратък коментар. Всичко беше така, както го описа Стефан. Но описанието и снимките не могат да предадат цялостния колорит, емоции и красота на пътуването. В действителност беше много по-хубаво! Само ме е яд, че докато беше "полегнал" с мотора, не го снимах, а се втурнах да му помагам . И GS-чето се държа прилично - не извъртя никакъв номер. Това на майтап.Мотора е супер.Собственика и той се държа мъжки, като стар моторджия. Сега гледаме към новите пътешествия, че е време да открием сезона. Поздрави на всички и безаварийно!
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • #24
                    От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

                    Благодаря за хубавият пътепис. Жалко, че не се виждаха всички снимки. Докато четях ме обзе ентусиазъм да понапиша за пътуването ни (3 мотора, джип, бус и две коли) в Турция по същото време. Навъртяхме 3хил. километра, видяхме няколко древни "градчета", понаправихме доста снимки и най-вече... голямо пръскало беше в буквалиния и привнесен смисъл на думата. Ще се опитам тези дни да се "отчета", дано ми остане малко време за това. А за Румъния Серго спомена още на Лесово, където ни догони с мотора. За съм твърдо, ще се чуем по телефоните допълнително.
                    ПС. По повод пръскалото и привнесения смисъл на думата идва от една истинска история. Преди години група приятели тръгват да "покоряват" х. Рай и да видят прочутото Райско пръскало. Двама от групата са братя, които някои от тук познават добре. Та... след дълго ходене и мрънкане, малкия брат казва на големия: Батко, сега разбрах защо му викат Райското пръскало. Защото, докато стигнеш ти се пръска Гъза...
                    Гъз път да види!

                    Коментар


                    • #25
                      От: В Турция от 01.05 до 06.05.2014г.

                      Цецо ... не се стискай, ами напиши някой ред и пусни картинки!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X