Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

    Бе не знам кой от кво разбира, ама вчера можеше да излезне един от Разбиращите и компетентните на микрофона и да се провикне: "("Опса, опса") Другари и другарки, поради еди какво си състояние на времето, не може да се проведе преминаване на българските ВВС, за което молим да ни извините!", Например.
    Всички са мълчали като пукели, хората и децата са чакали с нетърпение и само слухове и брожения сред публиката. Това ли беше начина? Трябваше чак привечер да се намери един майор с чест и топки от Безмер и да отсрамва всички с лично изказване и извинение (въпреки, че не е по протокола и заобикаля официалния път, не му е и работа).
    Само за инфо: вчера са назначение нови 18 генерала, към наличните вече такива. Имайки предвид численоста на армията ни, излиза, че всеки 1 баталион се командва от генерал. И от тея туфлеци не се намери един поне от хорска срама да се опита да закърпи конфузията.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #92
      От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Бе не знам кой от кво разбира, ама вчера можеше да излезне един от Разбиращите и компетентните на микрофона и да се провикне: "("Опса, опса") Другари и другарки, поради еди какво си състояние на времето, не може да се проведе преминаване на българските ВВС, за което молим да ни извините!", Например.
      За това си безкрайно прав. Комуникацията с гражданите липсва като цяло. Вероятно щото
      1) практически няма граждани
      2) управляващите не мислят, че има граждани

      Което е бая трагично, като се замислиш
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

        Да де. И аз от телевизията научих, че всяка нощ.... от февруари до сега имаме по-вече полети на дежурната авиация, в сравнение с последните двадесет години. Каза го много главен човек в армията. Най-главният. По конституция.
        Последно редактирано от derhunter; 07-05-14, 22:53.
        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

        Коментар


        • #94
          От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

          Интересно четиво:
          http://www.epochtimes-bg.com/2014-01/140325-06.html
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #95
            От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

            Човек като не търси начин, търси причина.

            Работата ми е такава, че всеки ден някой ми дава десетки обяснения как нещо не е възможно да стане поради десетки причини и аз после откривам десетки начини по които нещото става.

            Щеше да е смешно ако не беше толкова тъжно.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #96
              От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Има отговор, как да няма.
              Джамбазов го е написал много отдавна, можеш да го видиш в подписа на единия морски.

              пп
              ама като гледам колко народ си иска едното перчене за нищо, скоро няма да има промени
              Ей го подписа-отговор на въпроса "до кога ще е така?"
              Ехх Джамбазов, колко си прав...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                Защо това:

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Просто - в 21 век никак не е необходимо с цената на всичко 5 самолета да минат над площада.
                .... ако има нужда, каквато един парад не е.
                не се опиташ да го обясниш ей на тия



                щото те са ония на които разчитаме да ни оправят посериите които натворихме НИЕ!

                Много хора са писали ама май не се усещат , че са писали само глупости! Небето над един парад няма НИЩО ОБЩО С НЕБЕТО НАД БОЙНОТО ПОЛЕ. В небето над парада е как да кажа .......жмел. Събрани са машини с коренно различни показатели и те трябва да минат в точно определен ред и в точно определено време(нали все пак е парад-то е все едно кашимерията да тръгне по жълтите павета на тумба). За да стане тая работа те трябва да се виждат по между си(щото един изтребител за една секунда минава 400м). И то не само над площада ами през цялото време на 50-70 километровото кръгче което въртят.Още повече , че едните излитат от графа , другите от Враждебна , третите от майната си и се събират някъде в нищото. А да летиш над столицата във формация не е като да летиш сам(в двойка) над нивата.Нали се сещате ако се сбутат над града какво следва? Да , по време на тренировките летяха над града и както сте забелязали в по-лошо време (което доказва , че все пак момците ги бива) , но си летяха в еднотипни тройки през големи интервали(нямаше го жмела).
                Пътническите самолети!?! Що се излагате бе!?! Накарайте двама летци на карго да летят крило в крило и чакайте да видите какво ще ви отговорят.Отговора няма да ви хареса!

                А пък най-ме развесели това:

                Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                Тъпите оправдания че нямало система за подпомагане на площада са несъстоятелни , ами да бяха гледали телевизия щяха да знаят че времето ще е такова и да си разположат каквито системи са им нужни на площада.
                Колега,твоето предложение означава да се прехвърли половината техника от графа пред президентството.Това не ти е ГСМ-да си го сложиш в джоба и готово.

                Просто така се случи-кофти време провали полетите. За съжаление! И аз исках да ги видя.

                С това

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                Обаче каквато и да е истината, според мен най-голямата грешка е липсата на официална информация. което очвидно доведе до грешни очаквания и разочарование...
                съм напълно съгласен.Голяма грешка!

                ПП.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Задочно питане: Г-н Люцканчев, ако долу кашиците са загазили и чакат поддръжка от щурмовата авиация как, по дяволите, ще пробиете облаците като на бойното поле няма инструментална система за кацане?!? И ако не можете да направите това при време като днешното, по-добре самолетите ви да вървят за скрап. Поне няма да се харчат грешни пари за поддръжката им!
                да,Чавдаре, когато времето е лошо авиацията каца.Изтребителите могат да си правят прахватите в облаци , но щурмовите се прибират в къщи.И това е навсякъде по света не само в България.Те защо иракчаните си запалиха петролните кладенци? М?
                Последно редактирано от ЕМО; 08-05-14, 23:49.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #98
                  От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Защо това:



                  не се опиташ да го обясниш ей на тия
                  На тия няма какво да им се обяснява. Ако нещо ще се обяснява, то е на бащите им - които си представят Гергьовденския парад като нещо между цирк и мутренски бабаитлък.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    ... Да , по време на тренировките летяха над града и както сте забелязали в по-лошо време (което доказва , че все пак момците ги бива) , но си летяха в еднотипни тройки през големи интервали(нямаше го жмела).
                    ...
                    да,Чавдаре, когато времето е лошо авиацията каца.Изтребителите могат да си правят прахватите в облаци , но щурмовите се прибират в къщи. ...
                    Повтарям се, ама пак да кажа - претенциите са не към момците, а към началниците им. Ма на тренировките били летели в еднотипни тройки през големи интервали. Ами щом това е било възможно - да ги бяха пуснали и на парада така, че даже и един по един.

                    А за облаците и щурмовата авиация ... Ако ще е такава, та да не може да лети при условията, които бяха в София на Гергьовден, направо да заминава за скрап. Слънчева авиация не си струва парите!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                      В Северна Корея сигурно правят мноооо яки паради, а и любителите сигурно днес ще си гледат московския такъв, така че споко. За разлика от много тук аз не съм запознат с материята, но допускам че ако има и най-малка опасност за сакатлък, се може да преживеем липсата на помпозност. Все пак, все още не сме във война за да имаме други приоритети към бойната авиация, но Вие гледам по добре ги разбирате тия работи, само мнение.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Повтарям се, ама пак да кажа - претенциите са не към момците, а към началниците им. Ма на тренировките били летели в еднотипни тройки през големи интервали. Ами щом това е било възможно - да ги бяха пуснали и на парада така, че даже и един по един.

                        А за облаците и щурмовата авиация ... Ако ще е такава, та да не може да лети при условията, които бяха в София на Гергьовден, направо да заминава за скрап. Слънчева авиация не си струва парите!
                        Ще си позволя да ти опонирам. На ръководството на БА и се смени мисленето. На първо място е Човекът с неговата безопасност. Няма ги руснаците и тяхното извратено мислене,където човекът и човешкия живот нищо не значат. Да не ти привеждам цитатът на Жуков.
                        По горе писах ,че тези полети се изпълняват по правилата за визуални полети. Това означава хоризонтална видимост минимум 5 км и разстояние от облаците хоризонтално 1500 м вертикално 300 м.

                        Коментар


                        • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Имаше и предложение да бъдат модеренизирани с чужди пари, но България отказа, понеже на подарък комисионна няма...
                          Ако знаеш още колко неща не се случиха по тази причина в последните години... Някои от тях бяха много хубави.


                          А който му се гледа парад - да гледа днеска.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            ... По горе писах ,че тези полети се изпълняват по правилата за визуални полети. Това означава хоризонтална видимост минимум 5 км и разстояние от облаците хоризонтално 1500 м вертикално 300 м.
                            Този полет на 29 април по кои правила е изпълнен?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070625-001.JPG
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5585794
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                              Не мога да ти кажа.Не съм вземал решенията аз.Просто такива са правилата. В авиацията те са писани с кръв ,колкото и тривиално да звучи. И не сравнявай боен полет с парад.

                              Коментар


                              • От: Авиацията на 6-ти май и лошото време ...?

                                Всичко е наред,
                                в Москва не пуснаха авиацията за парада в такова време
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9mai_maskwa.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5813845
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X