Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя е най-добрата каска за ендуро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя е най-добрата каска за ендуро?

    Коя е най-добрата каска за ендуро? Моля за мнения без да се има прадвид цена.Имам предвид защита,лекота,прилепване на очилата.

  • #2
    От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

    Да понасоча малко.Airoh Aviator,Shoei VFX-W.

    Коментар


    • #3
      От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

      Отиваш, гледаш, мериш пробваш как стоят очилата и според бюджета с който разполагаш купуваш, Airoh май са най-скъпите, може би и най-качествените.

      Коментар


      • #4
        От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

        Най-добра е тая която е на главата ти като паднеш! Ако е върху гардероба, не върши работа. Човек има още доста слаби местенца освен главата, които само да чукне и си заминава! Та каската най-важно е да е удобна за да се носи без да причинява неудобства, а това е строго индивидуално и трябва да се пробва!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

          Всяка една каска е хубава стига да ти е удобна и да не е китайска

          Коментар


          • #6
            От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

            Благодаря за отговорите,но до тук нищо помагащо в избора.
            Аз имах,тоест имам Airoh Aviator.Да кажа за нея.Относно маса-префектна.Не я чуваш в сравнение с други каски.Прилепване на очила-добро.Само, че има един носпротектор,който много лесно се губи,а когато се загуби остава растояние между очилата и зъба на каската.Друг недостатък,козирката се чупи сравнитено често.Това е при мен, може и да е малшанс.Удобна е много.
            Протекция:
            Последния удар щеше да е фатален за мен,ако не беше каската.Ако бях с друга не знам,но нямам желание да пробвам.Понеже е карбонова, в мястото на удара е мека,като счупено великдеско яйце.
            Та да се върна на въпроса.Аз съм доволен от Aviatora,просто се интересувам има ли още по добро от нея?Както казах и преди без да се има предвид цена.Никой не говори за бюджет,питам за качество.

            Моля,за отговори точно за оределен модел,качества.....
            Последно редактирано от biboqn; 06-05-14, 21:50.

            Коментар


            • #7
              От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

              Боянски акъл много няма да ти давам. Само насоки малко къде да прочетеш туй онуй.

              http://www.vitalmx.com/product/category/Helmets,24
              http://motocrossactionmag.com/news/m...d-atr-1-helmet
              http://motocrossactionmag.com/produc...i-vfx-w-helmet

              За съжаление повечето (дори почти всички май) топ модели ги няма в България и не могат да бъдат пробвани.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                Няма еднозначен отговор.
                И аз ползвам аирох, за точния модел ще излъжа. Най важното е да ти е удобна. И разбира се да пази от клони и настинка

                Коментар


                • #9
                  От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                  Ето една интересна статия!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                    Не знам коя е перфектната, но ето моят опит:
                    Използвам и съм изпробвал с яко падане на врата си Uvex Enduro.
                    За разлика от други каски, нямам мозъчно сътресение, поема удара. Изпробвано неколкократно, май и е време за смяна.
                    Недостатък - тежка е, но това се лекува с пари - има карбонов модел, който е 1050гр. Като се махне слюдата е супер за очила.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                      Онзи ден докато карахме се спрях пред един малък клон и се наведох да премина от другата страна. Навеждайки се чукнах съвсем леко в каската (бившият топ модел на AIROH -stelt), 3 минути ми пищяха ушите на заето и ми се размъти яко главата . Един път ми се е случвало да си падна яко на главата.... и тогава симптомите бяха същите но за 10-15 мин. Мисля, че тея леките каски си имат и минуси. Като гледам тези за пистовите мотори си имат доста повече пълнеж, който можеби разсейва или поема поне малко по-добре удара.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                        Много интересно четиво.
                        http://www.thumpertalk.com/wiki/_/ch...gy-r407#!KseYq

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                          един интересен клип за 6D-каскетите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коя е най-добрата каска за ендуро?

                            Я да ъпна малко темата. Някой да има наблюдения върху Fox V4 ? Чудя се между нея и Airoh Aviator 2.1. Airoh-а го пробвах и ми допадна. Доста прилепнал фит, типично за спортна каска. По-агресивен от V4-ката чисто визуално. И двете каски имат страшно много вентилация, което ми е фактор №1. Не можах да открия колко тежи Fox-а. Каската ще я ползвам за супермото (а може би след година-две и за офроуд) и доброто обдухване ми е главният фактор да мина на крос/ендуро каска. Сега съм с фул фейс Shoei XR1100, която е супер каска, но не подхожда на супермото стила, а и обдухването при по-ниска скорост (например картинг писта) не е достатъчно.
                            before: Kawasaki ZX10R 2009
                            after: KTM 690 SMC R 2015

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X