Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проект Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проект Витара

    Здравейте реших да и сложа цял мост от уаз и двигател от опел омега А 2.0 на моята витара , но не знам какви пари да приготвя няма да я правя аз а ще я карам при някой който може да я направи в Самоковски регион.
    Ако може някой да ме ориентира какви пари трябва да дам ще му бъда благодарен.Искам да чуя вашето мнение.Освен кола донор, мост и раздатка газ69 какво друго трябва да се купи.Колко пари ще ми искат да сложат моста и двигателя ? Витарата ми е 1,6 8v къса база 89г.
    Витара не e просто кола,тя е една мечта !

  • #2
    От: Помощ за проект витара

    Почна от гуми за кал за Витарата и без да си взел такива и да пробваш сега отиваш на "тотална" промяна , цял мост , друг двигател , друга раздатка въобще друга кола. Парите , които беше споменал в другата тема 1 500 лв. няма да ти стигнат само за частите без гуми и джанти , а за труд ще ти отидат още толкова. Времето през което няма да имаш Витара клони към безкрайност. Първо ми отговори наясно ли си за какво ще я ползуваш тази Витара ? Ако ще е за състезания добре , но ако искаш да е за ежедневно каране с тази конфигурация просто забрави. Дай някакъв тел. за връзка , като идвам тези дни до Самоков да ти покажа две подобни мои Витари за да ти се изяснят някои неща.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за проект витара

      Здравей,еми искам да се занимавам професионално сега тия дни ходих до едни терени който искам да минавам но просто витарата не отлепва от место.Трябват доста пари който не разполагам и ще гледам по евтиното решение което ти ме беше написал.Запален съм по тракторки защото като гледам как излизат и се кефя много но ако ги сложа ще счупя предницата ако сложа и мост ще ми е слаб двигателя и затова исках да сметна какви пари ще ми трябват мисля да събера малко повечко пари и да я продам и за около 5000 да взема нещо готово.Мерси за помощта.По принцип не съм карал с витари с хубави гуми и не знам как минават затова ще се насоча повечко за лифт и гуми но все дава проблеми отпред хъбове карета... и затова се бях насочил за мост.
      Витара не e просто кола,тя е една мечта !

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за проект витара

        Темата и за мен е доста интересна а надявам се и полезна за колегите с витари. Идеята и при мен е следната, на витара да се сложат цели мостове било то от уаз било то 2бр от тойота / както на колегата Стефан Арзатов от Варна/ . При него се е получила доста добра комбинация. Всички знаем че почне ли да се ходи по хард разходки и се сложат на витарата по агресивни и големи гуми с цел по голям клиранс започват проблемите с предния алуминиев мост и каретата стават консуматив. При мен идеята е следната , хем джипа да се ползва за хард разходки с по високи и агресивни гуми , хем да се ползва и за всекидневно каране. Но има едно голямо НО,,,,, кои и къде ще монтира моста и то читаво да стане добре и после да нямаш главоболия, в самоков ли ,? във Варна ли/там има офроуд сервизи дето предлагат тази екстра/ . Идеята е опитните колеги да споделят кои и къде може качествено да извърши тази интервенция и срещу каква цена?

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за проект витара

          Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
          НО,,,,, кои и къде ще монтира моста и то читаво да стане добре и после да нямаш главоболия, в самоков ли ,? във Варна ли/ . Идеята е опитните колеги да споделят кои и къде може качествено да извърши тази интервенция и срещу каква цена?
          Иван Попов 0886 706 147. Там е отговора.
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за проект витара

            Я и аз да се метна в тая тема! ....На старата ми Витара 1.6/мони бях с лифт и бодилифт ....гуми 235/75/15 Малатеста Кугър и да ти кажа в тази комбинация е повече от проходима!Мотора носи на бой,такаче му скачай яко на газ-та и ще видиш,колко си е проходима Витарката. За две години каране,като крадена съм счупил едно каре и то по моя вина,пък тези дето много чупят....да ти кажа сами си го правят!
            За проект,който говориш наистина трябват доста пари и железни нерви.Аз бях започнал такъв и го продадох за под 2000лв с малко довършителни неща,защото ми втръсна,та нещо такова трябва да търсиш.
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за проект витара

              Първоначално публикуван от naner Преглед на мнение
              Здравей,еми искам да се занимавам професионално сега тия дни ходих до едни терени който искам да минавам но просто витарата не отлепва от место.Трябват доста пари който не разполагам и ще гледам по евтиното решение което ти ме беше написал.Запален съм по тракторки защото като гледам как излизат и се кефя много но ако ги сложа ще счупя предницата ако сложа и мост ще ми е слаб двигателя и затова исках да сметна какви пари ще ми трябват мисля да събера малко повечко пари и да я продам и за около 5000 да взема нещо готово.Мерси за помощта.По принцип не съм карал с витари с хубави гуми и не знам как минават затова ще се насоча повечко за лифт и гуми но все дава проблеми отпред хъбове карета... и затова се бях насочил за мост.
              Ми то в Самоков има една готова с 1.8 балено мотор направена готова за състезания за цена не знам тя е на Иван Калпачки (синята) тел.0888607310

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за проект витара

                Има и още една същата самоче черна за 5000лв.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за проект витара

                  Проекта се отлага както казах няма пари.
                  Витара не e просто кола,тя е една мечта !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за проект витара

                    Naner вземи си лифт-ни витара и и сложи едни хубави гуми.
                    Няма смисъл да пускаш теми напразно,първо прочети тези.
                    SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за проект витара

                      Не че нещо но джип за хард разходки и ежедневна упортеба са взаимоизключващи се неща.
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за проект витара

                        Да четох много теми знам как я да я лифтна и бодилифтна такаче към това ще се насоча.Витарата не се ползва за ежедневно тя се искарва и след 500м. влиза в гората само за това се ползва.Но просто исках да попитам какви пари излиза да се направи една добра витара за хард разходки.Сега ще я изкърпя хубаво след това ще оправя малки проблеми и ще я лифтна за да видя какви гуми ще събере.
                        ето снимки ако може да ми кажете дали има боди лифт ще е супер ако няма ? може ли да се оправи с рязане на калници а не бодилифт мерси на всички за помощ та
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140426_103537.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5583515
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140426_103612.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5583516
                        Витара не e просто кола,тя е една мечта !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за проект витара

                          Темата е хубава, но има много изписано за тях, витарките.
                          Тъй като искаш цял мост, двигател, раздатка и тн. направо гледай какво са направили колегите:
                          Калин Митов, Дани от Чипровци,Йонко от Б. Слатина, Антон Донев от Сливен и мн. други.Тези момчета са истински бойци и могат да ти помогнат винаги. Вярно че за всекидневна употреба не са подходящи но явно това търсиш с промени които желаеш.
                          Успех!
                          ТЛК-120 Николай Колев
                          0898521295

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за проект витара

                            Мисли какво ще я правиш и какви мостове ще й слагаш чак след като я счупиш. Аз също като колегата горе за 2 години съм чупил едно каре. Преден диференциал никога. Идва момент в който знаеш от какво се чупи Витарата и свикваш да я пазиш. Няма джип който да не се троши. Руският мост си има и минуси а независимото окачване има и плюсове.
                            Последно редактирано от Денислав Димитров; 29-04-14, 22:23.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за проект витара

                              Според Мен Всички които сте изредили са модифицирали витарите си но са си ги правили сами поне знам за Йонко че му отне доста време да изпипа нещата.
                              Но поне на Йонко за витарата знам че Мостовете са от ЛандРОВЪР Двигателят от Опел Само Скоростната кутия е от витара.
                              Като се замислиш Какво е останало от витара по тази витара.
                              А тракторната гума нема такъв мост дето да и остои рано или късно се чупи тя изобщо не е направена за джипки има доста марки и модели гуми които ще се доближат до проходимоста на тракторката и ще можеш да си ги караш и с тези мостове и витарката е лека и с по рошави гуми ще върви почти навсякъде.
                              Моето мнение е да инвестираш в гуми и леко да я задигнеш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X