Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Кения и назад...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Кения и назад...

    Организирах за съпругата ми и мен едно десетдневно пътуване до Кения! Летим от Истанбул на 20.05 за Момбаса, където и ще сме отседнали основно! Знам, че има доста колеги посещавали Африка и Кения в частност така, че са добре дошли всякакви съвети и препоръки, за които предварително благодаря! В тази тема ще ви информирам за подготовката и самото пътуване, като ще се постарая пътеписа да се случва в реално време! Благодарение на Събин ще разполагам и с една екшън камера на Гармин, така, че като се върна ще има и кратко филмче за пътуването. Мисля до Истанбул да отидем с джипа и да го оставим на паркингна на летището. Някой пътувал ли е от автогарата до летище Ататюрк..?! Прочетох, че има директна връзка с летището посредством метрото (това в случай, че решим да пътуваме с автобус до Турция). Някой да го е ползвал и да сподели впечатления и указания..?!
    Последно редактирано от Goblin; 28-04-14, 16:08.

  • #2
    От: До Кения и назад...

    Марто,тва с оставянето на колата на летището в Инстанбул не знам дали ще ти се получи.Преди време съм ял попарата на турските митничари.Наложи ми се да отлагам полет и да връщам колата до България.Имаше и някакви безумия с оставане на колата в митница свързано с пари и куп бумащини.В момента нямам идея как е,нека някой колега който е правил на скоро тая маневра да каже.

    Коментар


    • #3
      От: До Кения и назад...

      Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
      Марто,тва с оставянето на колата на летището в Инстанбул не знам дали ще ти се получи.Преди време съм ял попарата на турските митничари.Наложи ми се да отлагам полет и да връщам колата до България.Имаше и някакви безумия с оставане на колата в митница свързано с пари и куп бумащини.В момента нямам идея как е,нека някой колега който е правил на скоро тая маневра да каже.
      Четох из нета, че няма проблем! На границата казваш къде и как смяташ да ходиш, а на летището има нарочен паркинг за целта. Престоя за десет дни излизал около 150 лева..

      Коментар


      • #4
        От: До Кения и назад...

        Ако има взъможност отиваи с автобуса да нямаш никакви дертове по време на почивката
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: До Кения и назад...

          Една позната е работила на турската автобусна линия Метро. Леко по-скъпата цена на билета София - Истанбул, се компенсираше с безплатен интернет wi-fi в автобуса до Истанбул, и безплатен превоз по определени линии при пристигането там. Едната линия беше точно до летището. Бързо и удобно.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: До Кения и назад...

            - Автогарата дето спира автобуса (тези от метро) е точно над метро станция . Билетчето е 1 лира а растоянието до летището е около 20 - 25 мин . Недостатък е , че е неудобно за спане и на гарата няма къде да си оставите багажа .
            - Влака пристига в центъра има спален вагон и на гарата има място за багаж . По удобно е да се разгледате града . След което пак метро и до летището .
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: До Кения и назад...

              Ваксинира ли се.
              Едно че уж е задължително (не се престарават да те проверяват де) ама и друго - трябва си че там е ...
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: До Кения и назад...

                Най-безпроблемно ми се струва с Ориент експреса.

                Коментар


                • #9
                  От: До Кения и назад...

                  Тъкмо са позволили Многоженството в Кения:
                  http://www.cnlnews.tv/2014/04/05/polygamy/

                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Кения и назад...

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ваксинира ли се.
                    Едно че уж е задължително (не се престарават да те проверяват де) ама и друго - трябва си че там е ...
                    За района на Мумбаса, където ще сме основно няма задължителни ваксини, а препоръчителните са близо десетина. Като се почне от хепатит, жълта треска и т.н. и т.н. - все неща с които не смятам да се бода (евентуално за жълта треска само ще бием)! Смятам единствено да вземаме Маларон, като започнем с приема около седмица преди пътуването, че отиваме в края на дъждовния сезон и предполагам, че освен нужда от репеленти, ще имаме такава и от БОВ и собствено ПВО (извън района на хотелите - там пръскат против комари през 2 дена!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Кения и назад...

                      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                      Тъкмо са позволили Многоженството в Кения:
                      http://www.cnlnews.tv/2014/04/05/polygamy/

                      Тази новина трябваше да излезе преди да кандърдисам жената да идва с мен! Сега новия закон поне този път, няма да се отнася за мен...

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Кения и назад...

                        Колега, да споделя моя опит:
                        През 2010 когато ходихме на сафари в Танзания и Кения беше задължително да имаш ваксина за жълта треска и ние пихме хапчета за малария - малко са гадни...
                        До Истанбул ходя практически два пъти годишно - няма никакви проблеми. ако е лична колата си носи талона, ако е служебна обаче... тогава ти трябва пълномощно заверено в турската консулска служба. Като влизаш на магистралата има къщички да си купиш PASS - не е скъпа магистралата въобще - нещо като 7-8 лири ми се върти в главата за Одрин-Истанбул. хубавото на летище Аттатюрк е, че е на влизане в Истанбул, но си предвиди 1 ч задръстване - зависи в кой период на деня ще влизаш.
                        За Кения и Танзания - какво да ти кажа.. приключение си е.
                        Турските авиолинии са ми любими - много добра храна и обслужване.
                        Ние кацнахме в Найроби и оттам до Килиманджаро - много добра гледка се откри към връх Килиманджаро от самолета.
                        Приятно пътуване, съгурен съм, че ще остане незабравимо.
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Кения и назад...

                          Марто, тук бях споделил личния опит с борба с турските митници и официалния им отговор:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=167591
                          Не, че не може да се мине без формалности - и тук и там манталитета е подобен - можеш спокойно да минеш метър...
                          Но поне аз в последно време избирам алтернативен транспорт (последните пъти си поръчвах микробус да ме закара и върне от летището), защото е малко ляво да ти почне разходката с някакъв проблем, заради който да изтървеш полета.
                          И като друг риск - на братовчед ми му разглобиха джипа българските митничари при преминаване на границата. (след двуседмичен престой на автомобила на летището).
                          Обяснението - автомобила е много рисков, защото може някой да му е подпъхнал нещо докато колата е била безконтролна на летището и е по-добре да намерят нещата сега, отколкото или някой да го нападне за да си вземе 'стоката', или пък колата да изчезне поради същата причина.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Кения и назад...

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...
                            ...разглобиха джипа... ... ...Обяснението - автомобила е много рисков, защото може някой да му е подпъхнал нещо докато колата е била безконтролна на летището и е по-добре да намерят нещата сега, отколкото или някой да го нападне за да си вземе 'стоката', или пък колата да изчезне поради същата причина.
                            Сто процента съгласен с горното - дори и само заради това си струва да не се ходи с кола. Това хоро съм го играл на излизане на Калотина след като споделих че съм прекарал отпуск в България и че през половината време колата е била на сервиз. Аргументите бяха абсолютно същите, и съм в огромна степен съгласен с тази логика - шансовете да се случи подобно нещо (да ти набомбят колата с подаръци и после да си ги вземат по един или друг начин) са съвсем реални.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Кения и назад...

                              Сателитен телефон ще носиш ли? Да ти дам нашия номер на Иридиума, ей така, за аварийна свръзка?
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X