Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

    Трябва ми нещо, с което да си залепя пластмасариите към купето. Иде реч за полипропилен.

    Единствената информация из интернет, коато намерих е за 3M Acrylic Plus PT1100:
    PT 1100_E_10.pdf

    , комбинирано с 3M Automix 06396 Adhesion Promoter:
    3m 06396.pdf

    Тия двете са си правени специално за това.
    Само че, като с почти всички продукти на 3М, да ги купиш от България е клизма неземна, а точно тия двете официалния дистрибутор ги няма на склад, и съответно може да се внесе по едно кашонче, като общата им цена е почти колкото цената на возилото. Препоръча ми други, в чието описание обаче пише че са неподходящи за полипропилен, а и са с 40% по-слабо залепване от въпросните. Продукта е масов в САЩ например ама ще го чакам месец да дойде от там. Опитах през 3mdirect.co.uk, обаче не ми намира адреса и не ми дава да добавя кредитна карта за плащане.

    Та, при толкова автоработилници в българия, интересно ми е какво се използва?
    Моля, не ми препоръчвайте ленти за обща употреба - обикновено не стават за полипропилен. В момента съм опитал с такива (пак на 3M) - отлепват се от полипропилена на втората минута. Трябва си някакъв гунд преди това.

    Трябва нещо, направено специално за това. Въпросното на 3М е малко или много еквивалент на това, което ползват някои големи производители на автомобили в заводите си.

    ПП: Открих и още нещо на 3М - 3m Acrylic Tape 5605 или 5674:
    3M_5605.pdf

    Което е двойнолепяща лепенка, с лепило от едната страна за полипропилен, от другата - за боя. Без грунд. Ама както и другото, и това е ненамираемо тук.
    Последно редактирано от sparkybg; 26-04-14, 12:12.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

    Пробвал съм кажи-речи всички двойно лепящи, които могат да се намерят в БГ. Резултата винаги не ме кефеше. От известно време лепя декорацията с лепило K+D на вюрт. Има бяло и черно, вземам по-голямата разфасовка (салам). Недостатък е, че докато стегне лепилото някак трябва да прикрепяш детаилите. Това според мен е варианта, докато започне да се предлага двойно лепящо с качества като на оригинала.

    Коментар


    • #3
      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

      Имам двойно лепящо от Родакар. Сглобяваха Ровър Маестро. Кажи кое е от полипропилен че да пробвам. И другото важно е, че е тънко. Няма мек пласт, а е като ципа.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

        Полипропилен има два вида твърд и мек. Твърдия са сивите тръби за канализация. Виждал съм лепило за такива тръби, ако ще свърши някаква работа.

        Коментар


        • #5
          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

          Има една фирма в Бг, която се занимава с точно такива неща. Представител е на немската Lohmann. От тях купувам най различни двойнозалепващи ленти, имат за най различни индустриални приложения, включително и за залепване към тефлон! Да не ми се карат за реклама, при поискване, мога да ви я кажа на лични.
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #6
            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

            Първоначално публикуван от Баба Яга Преглед на мнение
            Пробвал съм кажи-речи всички двойно лепящи, които могат да се намерят в БГ. Резултата винаги не ме кефеше. От известно време лепя декорацията с лепило K+D на вюрт. Има бяло и черно, вземам по-голямата разфасовка (салам). Недостатък е, че докато стегне лепилото някак трябва да прикрепяш детаилите. Това според мен е варианта, докато започне да се предлага двойно лепящо с качества като на оригинала.
            K+D е полиуретанов уплътнител. За полипропилен не става никак. Нулево прилепване има. Въобще всякакви силикони, полиуретанови и каквито още се сетиш от сорта за полипропилен са безсилни. Вероятно би могло да се получи ако полипропилена се грундира с нещо, но не знам с какво.

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Имам двойно лепящо от Родакар. Сглобяваха Ровър Маестро. Кажи кое е от полипропилен че да пробвам. И другото важно е, че е тънко. Няма мек пласт, а е като ципа.
            На плстмасите обикновено си пише. Някъде по въпросния панел трябва да има >PP< (полипропилен), >PE< (полиетилен), >HDPE< (полиетилен с висока плътност) или нещо от сорта. >PP< е полипропилен, и външните плстмасарии, брони и тем подобни обикновено са от такова, без значение от марката на автомобила.

            Ципа не върши работа. Трябва такова с дебелина около милиметър. Демек с мек пласт. Тия дето съм посочил горе са точно такива. Едното е по-твърдо (PT1100), другото по-неко.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Полипропилен има два вида твърд и мек. Твърдия са сивите тръби за канализация. Виждал съм лепило за такива тръби, ако ще свърши някаква работа.
            Сигурен ли си че не се бъркаш с полиетилен. Той наистина е PE и HDPE, ама за полипропилена не съм чувал подобно нещо. В случая е същия полипропилен, от който се правят и тръбите. И не, лепило не върши работа. Трябва да се залепи панел кум купе (боядисана ламарина).

            Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
            Има една фирма в Бг, която се занимава с точно такива неща. Представител е на немската Lohmann. От тях купувам най различни двойнозалепващи ленти, имат за най различни индустриални приложения, включително и за залепване към тефлон! Да не ми се карат за реклама, при поискване, мога да ви я кажа на лични.
            Дай линк на ЛС да разгледам. Току виж свършили работа.

            Аз съм сигурен че все някой трябва да внася нещо, ама като не ми е професия, не знам и от кои фирми да търся, освен 3М.

            Впрочем, днес махнах единия неуспешно залепен панел. От 3 страни не се беше залепил изобщо. Само от долната страна се беше хванал, и половината лепенка остана по боята, а другата половина по ламарината. Ама от долната страна има допълнителни метални скоби, които го притискат. Предполагам че точно заради това само там се е залепил. Авно освен че ще трябва да намеря правилната лепенка, ще трябва и да го притисна по някакъв начин за няколко часа.

            ПП: @Радослав Стефанов: Ако иде реч за "Клебекс", вече го намерих.

            ППП: Грунда от първия пост го намерих в Гърция на човешка цена. Ама нямат лепенка там. Имат някаква друга. То ако намеря накакъв грунд, към който се хваща полипропиленото лелило за стъкла би станало най-добре, ама ще иде много време в експерименти, докато намеря такъв.
            Последно редактирано от sparkybg; 26-04-14, 19:41.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ПП: @Радослав Стефанов: Ако иде реч за "Клебекс", вече го намерих.
              Точно това е фирмата.
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #8
                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Полипропилен има два вида твърд и мек. Твърдия са сивите тръби за канализация. Виждал съм лепило за такива тръби, ако ще свърши някаква работа.
                Сивите тръби май бяха PVC - поливинилхлорид.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Сивите тръби май бяха PVC - поливинилхлорид.
                  Водопроводни имах предвид.

                  Тия за канал наистина са PVC. Тях има човек с какво да ги залепи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Водопроводни имах предвид.

                    Тия за канал наистина са PVC. Тях има човек с какво да ги залепи.
                    Коригирах Пенчо.
                    Теб те разбрах какво ти трябва но не съм се сблъсквал с подходящото, че да помогна.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                      Поръчах от Гърция 3М 4229P лепенка и 3М Automix Adhesion Promoter 06396. Ще споделя резултати, надявам се да са положителни. Комбинацията покрива исискванията за лепене на странични панели на GM, Ford и Chrysler. А дано.

                      Сега обмислям как да го притисна след лепенето. Явно ще е наложително.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                        Утре ще питам един приятел с какво ги лепят в Ситроен .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                          На последната разходка Боженци-Дряновски манастир дясната задна вежда на калника се откърти след среща с отрязано дърво.
                          Залепих я преди седмица с 3М двойнозалепваща 0.8мм (взета от Партнерс за 10 тина лева 1,5 м дължина) и досега няма никакви проблеми - легна добре..
                          Нали нещо подобно ще правиш?
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                            Външните кори на вратите ще лепя. Те си имат щипки, но се и лепят. Това, което си взел вероятно е VHB. Ама и то за полипропилен не става. Може би веждата ти е била от друго, или е грундирана/боядисана с нещо.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              На последната разходка Боженци-Дряновски манастир дясната задна вежда на калника се откърти след среща с отрязано дърво.
                              Залепих я преди седмица с 3М двойнозалепваща 0.8мм (взета от Партнерс за 10 тина лева 1,5 м дължина) и досега няма никакви проблеми - легна добре..
                              Нали нещо подобно ще правиш?
                              Цена от десетина лева за 1.5 м. на "3М" не ми се връзва, освен, ако не е най-евтиния вариант.Изчакай да мине време, да подгизне хубаво, да я напече малко жега и тогава ще си говорим
                              На качествените двойнолепящи има изрично написано тегло в килограми, което може да задържи вертикално на кв.сантиметър и 50см. от добрите струват над 25лв.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X