Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

    Ще видим, каквото стане. Знам, че РТ1100 е най-правилното, но на мен ми трябваше около 2 метра (6 мм) и не ми се даваха над 100 лв. за него, праймери и др.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #47
      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Трябва ми нещо, с което да си залепя пластмасариите към купето. Иде реч за полипропилен.

      Единствената информация из интернет, коато намерих е за 3M Acrylic Plus PT1100:
      [ATTACH]705371[/ATTACH]

      , комбинирано с 3M Automix 06396 Adhesion Promoter:
      [ATTACH]705376[/ATTACH]

      Тия двете са си правени специално за това.
      Само че, като с почти всички продукти на 3М, да ги купиш от България е клизма неземна, а точно тия двете официалния дистрибутор ги няма на склад, и съответно може да се внесе по едно кашонче, като общата им цена е почти колкото цената на возилото. Препоръча ми други, в чието описание обаче пише че са неподходящи за полипропилен, а и са с 40% по-слабо залепване от въпросните. Продукта е масов в САЩ например ама ще го чакам месец да дойде от там. Опитах през 3mdirect.co.uk, обаче не ми намира адреса и не ми дава да добавя кредитна карта за плащане.

      Та, при толкова автоработилници в българия, интересно ми е какво се използва?
      Моля, не ми препоръчвайте ленти за обща употреба - обикновено не стават за полипропилен. В момента съм опитал с такива (пак на 3M) - отлепват се от полипропилена на втората минута. Трябва си някакъв гунд преди това.

      Трябва нещо, направено специално за това. Въпросното на 3М е малко или много еквивалент на това, което ползват някои големи производители на автомобили в заводите си.

      ПП: Открих и още нещо на 3М - 3m Acrylic Tape 5605 или 5674:
      [ATTACH]705377[/ATTACH]

      Което е двойнолепяща лепенка, с лепило от едната страна за полипропилен, от другата - за боя. Без грунд. Ама както и другото, и това е ненамираемо тук.
      Питай някой авиомоделист,използват грунд,след това обработват с нещо подобно на спирт и после двойнолепящо,имам приятел зъболекар факир на тея неща !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Питай някой авиомоделист,използват грунд,след това обработват с нещо подобно на спирт и после двойнолепящо,имам приятел зъболекар факир на тея неща !
        Ааа, реших си аз проблема. Намерих точно PT1100 и 06396, както и исках. И резултата е перфектен.

        Благодаря все пак.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
          Ето евтиният вариант за подобни детайли:
          [ATTACH=CONFIG]716687[/ATTACH]

          На кутийката пише, че може да се ползва с праймер - Tape Primer 94, но при мен е без.
          Привет,
          извинявам се за забавянето във включването от моя страна- не бях в БГ последните седмици.....
          И тази лента ще ти свърши работа- тя е подобен, но по- нисък клас лента, но също е съставена изцяло от акрилатен адхезив и може да лепи разнородни материали... Проблема би бил, че пластмаста на лайсната най- вероятно е направена от трудна за лепене пластмаса (т.е. с ниска повърхностна енергия) и трябва да се използва праймер 94......
          Ако бъде апликирана правилно, т.е. с Праймер също не би трябвало да има проблеми с времето.

          П.п.
          изглежда като по- евтин вариант, тъй като е само по- малка дължина...... може би, ако е сравниш на линеен метър цената ще е подобна......но в някои случаи просто не е необходимо по- голямо количество.......

          Коментар


          • #50
            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

            Моите ролки са по 20м. Цената на 20 метра от горната би била 56лв. Вярно е съизмерима.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

              Тъй... Ветробраните залепени с 468MP. Без праймер. Ако лепилото си запази качествата както в момента, при положение че ветробраните имат и притискаши скобички, няма да мръднат никога.

              Опитах да си лепя в двата края и задното уплътнение на багажника с PT1100 - не лови към тая гума. Обаче намазах гумата с праймер и се хвана перфектно. Велика работа е тоя праймер, ще знаете.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                Гледам колегата още понаглежда форума (за послено вчера)...

                Primer 94 имам и скоро ще пробвам дали върши работа, но...

                Търси се грунд или промоутър за полипропилен с цел след това да се ползва полиуретаното лепило за стъкла или неутрален силикон. Някакви идеи?

                ...другото, което ще пробвам е Primer94, после двойнолепяща и после към нея със силикон или полиуретаното лепило.

                Цялата работа е защото не искам да ползвам оригиналната "дъвка" за лепене на стъкла (стъклени) на фарове към основата от полипропилен. Едно че не лепи качествено (имам 5 фара и всичките не са залепени като хората) и второ че е ужасна гадост, с която хич не ми се ще да работя, и още по-хич не ми се ще на по-късен етап отново да чистя.

                ПП: 4 години по-късно лайсните все още са си бетонирани на мястото. Радовно използвам лентата (да, все още е работоспособна) за какво ли не, без оплаквания. Кърпичките изсъхнаха, ама си взех primer 94 - общо взето е същото, ако не съвсем.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                  Намерих. 3M DP-8010. На демонстративните клипчета изглежда респектиращо. Ще видим как е в живия живот.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                    Привет,
                    Преглеждам форума от време на време, на по- сериозно Toyota раздела, тъй като си продадох мотора (BMW GS 1200) и купих Toyota 73ка/88...... ръжди няма, но в момента е при Гого Флекса за сериозно сервизиране

                    DP8010 ще залепи добре към PE/PP, но не съм сигурен доколко добре ще уплътни, тъй като от опит лепилото доста се свива и леко набръчква след залепване...... в него има стъклени микро сфери (0.2мм), които трябва да гарантират необходимата минимална дебелина за залепване, но при по- голяма дебелина лепилото се свива. Допълнително не е сигурно как ще си държи при големите температурни разширения между стъклото и РЕ/РР, тъй като става дума за фар.

                    Друг вариант, който може са се пробва е например лепилото 3М 55045 + праймер...... в Гугъл може да намериш повече информация. По принцип е за брони, казанчета и т.н., но според мен ще залепи добре и стъклото за фара..... лепили сме вътрешно огледало на кола. Проблем може да бъде, че е прекалено бързо и трябва да се работи много експедитивно.

                    Може би най правилен вариант е наистина да се използва полиуретан/хибрид или силикон, но съответно с пройммер за PE/PP. В България 3М не са силни в тази група, но съм сигурен, че други фирми като Sika например ще имат решение и съответния праймер. Праймера за тези уплътнители е различен от този за лентите.

                    П.п.
                    Ако решиш - аз следващата седмица ще съм в София - можа да ми се обадиш и може да пробваме с лепилото 55045...... мисля, че имаме мостри от него + праймер за него.....в офиса ни в Бизнес парка вече имаме и импровизирана демо зала, така че само трябва да дойдеш с някой фар

                    Поздрави
                    Асен - 0887 177 806


                    Коментар


                    • #55
                      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                      Свърших работа.

                      Почистване, обработване със ScotchBrite, после Primer 94, после праймер за лепило за автостъкла (и върху ръба на стъклото), и после Sika 265. Дава вид на много добре залепено, а и от тестовете върху същия, но бракуван детайл, Sika265 държи много добре. И силион и MS полимер лепило също сържат много добре, дори без праймер за автостъкла, а директно след Primer 94.

                      праймер 3М 58012 + лепило 3М 08613 или 3М 58015 мисля е еквивалентната система. Kanex ги продават. Продават и комплект 3М 08613P, което е лепило + праймер + апликатор. Просто са доста по-съпи от купените от Кобра праймер и лепило на Sika (21лв срещу 60 и кусур за кита и 72 за картуш лепило + флакон праймер, купени поотделно).
                      Последно редактирано от sparkybg; 02-12-18, 12:22.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X