Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

    Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
    Привет,

    Можех да съдйствам и някои демо ленти, ако става дума за неголеми метражи.... но тук изглежда вече е късно

    ... в България масово се предлага 3М Primer 94, който върши много добра работа...като най- вероятно праймера 06396 е същия или много подобен продукт, но във форма на "мокри кърпички"
    На мен също ми предстои лепене на една вежда за калник, след като ме удариха и трябва да прехвърля веждата от стария калник на нов. Може ли инфо за лента налична в БГ при Вас, която би свършила работа. Евентуално бих си изпросил и мостра.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #32
      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

      На мен следващото, което ще ми трябва е тънка двойнолепяща за между плексиглас и гума. Опитвах с ширпотребска на Tesa но първо от жегата се разтече а после изсъхна. Ще си лепя сенниците на вретите с нея. Има ли нещо подходящо за целта, което да е и налично? Трябва да е тънко, тоест от моделите дето са като ципа - с дебелина като на обикновено тиксо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        На мен следващото, което ще ми трябва е тънка двойнолепяща за между плексиглас и гума. Опитвах с ширпотребска на Tesa но първо от жегата се разтече а после изсъхна. Ще си лепя сенниците на вретите с нея. Има ли нещо подходящо за целта, което да е и налично? Трябва да е тънко, тоест от моделите дето са като ципа - с дебелина като на обикновено тиксо.
        Такова като ципа имам на 3М,ако искаш ела виж дали ще ти свърши работа.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #34
          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          Такова като ципа имам на 3М,ако искаш ела виж дали ще ти свърши работа.
          Случайно да му знаеш номера?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

            Привет,
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ..........МИсля си че добра алтернатива би било залепването на такива неща да речем с полиуретаново лепило за стъкла, адхезията на което към полипропилен, намазан с въпросния грунд, ще пробвам в най-скоро време. Имам си и налична вежда за опити в гаража. Поне грунда на кърпички при гърците е евтин. В немския ebay го продават по 5 евро и нагоре пакетчето, което е пълен абсурд.
            За полиуретани, хибриди и др. "течни" лепила по принцип се предлага друг праймер/грунд..... този който си купил е конкретно за ленти, може да работи, но може и да не стане........

            Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
            На мен също ми предстои лепене на една вежда за калник, след като ме удариха и трябва да прехвърля веждата от стария калник на нов. Може ли инфо за лента налична в БГ при Вас, която би свършила работа. Евентуално бих си изпросил и мостра.
            Ние нямаме директна търговска дейсност- в България тя се осъществява от наши дистрибутори, но може да ти изпратя една 3 метрова мостра на 19мм ширина..... няма да е лошо да сложиш и праймер....... пиши ми на лични адрес и ще ти изпратя, но ще стане в четвъртък, че до тогава съм в командировка

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            На мен следващото, което ще ми трябва е тънка двойнолепяща за между плексиглас и гума. Опитвах с ширпотребска на Tesa но първо от жегата се разтече а после изсъхна. Ще си лепя сенниците на вретите с нея. Има ли нещо подходящо за целта, което да е и налично? Трябва да е тънко, тоест от моделите дето са като ципа - с дебелина като на обикновено тиксо.
            Като цяло зависи каква е точно гумата, тъй като има и трудна за лепене такава (тип EPDМ), но вариант, който според мен ще работи е ламиниращ адхезив на листове с резмери 610мм х 914мм. Може да се изреже с ножица или макетен нож на размер, който ти трябва. Има два варианта:
            1/ 7955 - 0,13мм дебелина, без носач, т.е. само адхезив, тип VHB лента, високотемпературен.... но ако гумата е тип EPDM ще ти трябва и праймер- може да използваш същия, който вече имаш:
            http://multimedia.3m.com/mws/media/1...sive-200mp.pdf
            2/ 8153 - 0,09мм дебелина, без носач, т.е. само адхезив, тип VHB лента, този адхезив вече е много мек и "лигав" и може да лепи без подготовка и трудни за лепене повърхности. С такъв тип адхезив се залепват лицевите панели на смартфони, таблети и подобни:
            http://multimedia.3m.com/mws/mediawe...6EVs6E666666--

            И двата продукта ги има налични при дистрибутор в София, не съм сигурен точно за цената, но струват около 10-15 лева/лист.... допълнително ще ти напиша на лични името на дистрибутора.

            П.п.
            Днес проверих, лентата PT1100, все пак е налчина в България при един от авто дистрибуторите, в ширини 6,9 и 12мм, но също така проверих, че не излизат през Гугъл, въпреки че е голяма българска фирма, производител на боя....... ще ти я напиша и нея на лични + лице за контакт.

            Поздрави
            Асен

            Коментар


            • #36
              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

              Благодаря.

              Има голяма вероятност да е точно EPDM. Или поне честичко се споменава приложението и при канали за прозорци.

              Няма ли някакъв вариант на ролка? В смисъл лента с ширина 6мм, да речем? Защото и да купя цял лист, от него ще използвам точно 2 6-7- милиметрови лентички и после допълнително ще трябва да го нарежа за да мога да го съхранявам някъде. Ако е на ролка поне постоянно ще е под ръка.

              Относно грунда за полиуретаново лепило, някакъв номер на продукт можеш ли да споменеш. Това от чисто любопитство да му прочета техническия лист. Със сигурност няма да се юрна да купувам утре.
              Купувал съм праймер за това лепило (не не 3М), но не беше за пластмаси с ниско повърхностно напрежение. Не хващаше изобщо въху полипропилен. Докато тоя за лентите си хващаше съвсем добре. Може и да е праймер за същото за бои на епоксидна основа. Ако имам епоксидна основа, лепилото за стъкла хваща нечовешки здраво.
              Последно редактирано от sparkybg; 12-05-14, 23:19.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...Няма ли някакъв вариант на ролка? В смисъл лента с ширина 6мм, да речем? Защото и да купя цял лист, от него ще използвам точно 2 6-7- милиметрови лентички и после допълнително ще трябва да го нарежа за да мога да го съхранявам някъде. Ако е на ролка поне постоянно ще е под ръка...
                Използвам доста регулярно 7955. Ако искаш, ще ти дам някакво праче да пробваш дали и каква работа ще ти свърши...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #38
                  От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Използвам доста регулярно 7955. Ако искаш, ще ти дам някакво праче да пробваш дали и каква работа ще ти свърши...
                  Благодаря. Сега видях че то не е особено скъпо. Няма сми. Направо ще поръчам един лист. Все ще му намеря приложение и за друго.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                    12 дни по-късно, през което време и студ, и жега, и дъжд - без промяна. Бетон. Даже на местата, където по принцип си имаше деформации на пластмасата и трябваше сериозен натиск за да се залепят, не е мръднало - стоят си притиснати и залепени. Дори имам чувството че се е бетонирало още повече.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                      Браво, а снимчица на някой детайл?
                      LR Disco II 99 - TD5
                      www.lre-bulgaria.org

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                        Ето евтиният вариант за подобни детайли:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140605_145204.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5592019

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140605_121100.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5592018

                        На кутийката пише, че може да се ползва с праймер - Tape Primer 94, но при мен е без.
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                          За към полипропилен и това иска праймер. И гледам че го дават предимно за ползване на закрито. Дано уститка на атмосферните влияния. На мен не ми се правеха експерименти.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                            Най-интересното е, че от веждата свалих същата сива лента, с голям зор, и след като тествах новото, и то след 1 ден беше захванало като старото, те. стъргах го с шпаклата буквално за да го сваля.
                            LR Disco II 99 - TD5
                            www.lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                              Както казах - при мен е повече от месец.... няма промяна. а и да има... 4,20 е все пак..
                              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                              LZ2РSD

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                                Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                                Най-интересното е, че от веждата свалих същата сива лента, с голям зор, и след като тествах новото, и то след 1 ден беше захванало като старото, те. стъргах го с шпаклата буквално за да го сваля.
                                А то и това дето аз свалях беше така. Където беше хванало падна голяма битка. Ама беше хванало само там, дето има постоянен натиск. На другите места - или само върху ламарината, или само върху пластмасата.

                                Ама не е това главното. Въпроса е как ще издаяни 1-2 лета и зими. Самото лепило понякога се скапва - разтича или изсъхва. Бях си лепил ветробраните с такова - в началото хваща екстра, а година по-късно никакво го няма.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X