Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

    Впрочем, гърците нямали от едното, дето поръчах, но за сметка на това имали PT1100, та ме зарадваха непредвидено с точно това, което исках в самото начало.

    Търговци. Иди ги разбери.... В сайта им го няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

      ще кажеш как е станало после...
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #18
        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

        Ако не е тайната колко искат гърците за pt1100 и продават ли на по-малко от ролка 20 м?

        Коментар


        • #19
          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

          Потърси в гоогле "autofinish грееце". Ще ти излезе като първи резултат. После разглебдай каквото ти е кеф. Продават само цели ролки. На мен ми го пратиха на цената, на която продават 4229P. Просто нямали в момента 4229P в размера, който исках (9мм), и ми пратиха от същия размер PT1100.

          Техния шипинг е 30 евра, щото го пускат по TNT, но има вариант за български куриер (ACS), и цената ще е надолу.

          Иначе и лепенката, и праймера са на най-ниските цени, които намерих в Европа. Почти като американските. И единствения сайт, от който напазарувах директно без перипетии. Имам и някаква бегла надежда че ще дойде преди четвъртък, ама да видим.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Сега обмислям как да го притисна след лепенето. Явно ще е наложително.
            С разпънка
            Виж една дърводелска стяга и си представи как работи наобратно.

            Коментар


            • #21
              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

              Мда, цената е убийствено добра, дори и с 30 евро шипинг. Добро попадение.

              Коментар


              • #22
                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                Дойдоха. 2мм х 20м Pt1100 и 12mm x 20m 4229 + 10 пликчета 06396 Adhesion promoter. Сега остава и някой де времето да позволи да ги използвам.

                4229 и PT1100 миришат доста различно, впрочем.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  С разпънка
                  Виж една дърводелска стяга и си представи как работи наобратно.
                  Имам цял гардероб дърводелски стяги, от 20 сантиметра та до 2 метра и кусур, обаче пак не се сещам как бих могъл да ги позвам за целта.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                    Днес склоласах да свърша работата. Нови щипки, нови пластмаски на вратата, в които влизат щипките, щателно почистване на остатъците от неуспещното лепене (ужасна досада), праймер (adhesion promoter-а от първия пост) върху пластмасата, и... резултата е абсолютно бетониране на корите към вратата. Ужасно съм доволен. Даже нямат нужда от притискане - това като се залепи веднъж трябва да го махаш с теслата.

                    Въпросните лепенки нямат нищо общо с продаваните масово по магазините. Старите се отлепиха 10 минути след като ги залепих. Със сигурност искат яко притискане поне няколко часа за да хванат, и пак не държат и половината от това, което държат въпросните на 3М. А въпросните на 3М просто ги натискаш за секунда две и изобщо не ги мислиш повече. Залепиха ми едната кора дори на място, където (кората) имаше някакво огъване и се беше разлепила дори фабричната - само натиснах там по-силно за да се залепи, и с огъването се приключи.

                    PT1100 ми се стори по-добро от 4229P. То и по документация е по-добро, но и чисто субективно ми вдъхна повече доверие. Като че ли е и малко по-дебело, нищо че ги дават еднакви.

                    Та тъй. Препоръчвам на всеки, имащ нужда от здраво лепене, независимо къде. Уникални продукти - спазиш ли технологията, резултата е гарантиран.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                      Всъщност работата не е свършена с грунда? Интересно е, защото с обработка на повърхността полиетиленът и подобните му се лепи и с епоксидна смола, също и се боядисва нормално. Химията на тези препарати за обработка е сходна или еднаква.
                      Разкажи повече за "промотъра", анализирай го малко. Киселина ли е?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                        Не е киселина. Бързосъхнещо някакво е. С един куп гадости вътре. Мажеш, чакаш 10-ина минути (реално изсъхва за под минута), и слагаш лепенката. Пише че за най-добри резултати лепенката трябва да се положи до един час.
                        Лепенката лепи и без промоутър, но после все пак може да се отлепи. С промоутър се бетонира и трябва да я махаш с нож. 3М имат и лепенки дето лепят полипропилен без промоутър. Ама те пък са съвсем ненамираеми, или поне аз не успях да ги намеря в ЕС.

                        Не знам за каква обработка на повърността говориш, но резИлтата от личния ми опит с епоксидна смола и полипропилен беше нулево залепване, както си и пише по дебелите книги. Епоксида даже PVC не иска да лепи - редовно ползвам PVC фитинги например за формички като отливам нещо. А и редовно си го забърквам в полиетиленови съдове, които после се изчистват без остатък само като ги поразчекна насам-натам 0 оттатъците от смола просто изпадат. Ако говориш за брони и тем подобни, те често си имат покритие от завода.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                          Препарат за обработка на повърхността на български е това, на което казваш "промотър". Направи паралел как лепенките ти работят с препрата и без него и епоксидните смоли.
                          На какво мирише тази магия, с вода смесва ли се (би трябвало да е така), има ли сух остатък, остатъка от какво е - за някои от тези се надявах да може да споделиш повече. Трябва да е киселина и също и силен окислител.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                            Привет,
                            извинявам се, че малко късно попаднах на въпросната тема- попаднах случайно на нея през TapaTalk-a на телефона.....обикновенно се подвизавам в Мото подфорума "Експедиционни мотоциклети"....
                            По случайност работя в 3М България и пак по случайност отговарям за дивизията "Индустриални лепила и ленти", тоест евентуално бих могъл да ви съдействам при евентуални въпроси .
                            Можех да съдйствам и някои демо ленти, ако става дума за неголеми метражи.... но тук изглежда вече е късно

                            Относно двете ленти PT1100 и 4229P - в България ги няма, тъй като и двете са от дивизията Automоtive, т.е. АOEM, т.е. за производителни на автомобили, а просто в България такива няма...... като изключим Литекс Моторс, които също използват същата лента PT1100 за лепенето на лайсните и пластмасовите арки на калниците но въпросните детайли идват с директно нанесена лента от Китай.....
                            Мисля, че все пак лентата PT1100 се внася от един дистрибутор, но ако все още ви е интересно може утре да проверя и да пиша допълнително....

                            Относно полипропилена (РР), той заедно с (РЕ) е от групата полиолефини, т.е. материали с ниско повърхностна енергия, т.е. трудни за лепене такива. Има ленти които могат да ги лепят без предварителна подготовка, но наистина в Бъгария почти не се предлагат - пробвани са, но са много са скъпи и не се продават.... вариант е да бъде използвана, по- нисък клас лента + праймер/грунд/adhesion promoter или кой както го нарича.....той има адхезия и към трудните за лепене повърхности и създава оптимална повърхностна енергия за лепене с ленти...... допълнително запечтава и повърхностите, тъй като при някои прахови бои или меки пластмаси се добавят добавки или пластификатори, които с времето мигрират на повърхноста и нарушват лепилната връзка.... т.е. праймера е много добра опция за подобряване на залепването, допълнително преди лепене (без значение с какво) трябва да бъде много добре почистено, обезмаслено и пр., а при не добро почистване праймера отново действа положително. Реално представялва много силно разтворено лепило- около 5% лепилно вещество, което има добра адхезия и към трудни за лепене повърхности и останалото е разтворител, който след като се нанесе, просто се изпарява.... в България масово се предлага 3М Primer 94, който върши много добра работа...като най- вероятно праймера 06396 е същия или много подобен продукт, но във форма на "мокри кърпички"

                            За въпросното приложение наистина трябва да бъде вискоеластична лента, тип VHB лента, тъй като тези ленти по цялата площ са само акрилатен адхедив.... на практика представлява много вискозно/гъсто лепило. По този начин могат да залепвани разнородни материали, тъй като могат да поемат линейни разширения = 3 пъти дебелината на лентата, т.е. пластмасовата лайсна и калника/вратата имам различно линейно разширение и при много топло и студено си променя дължината, а въпросната лента може да поеме тези напрежения, като конкретно PT1100, може да поеме 3,3мм линейни разширения..... това е един от показателите за селекция на дебелината на лентата.

                            Може също така преди почистването и нанасянето на праймера леко да награпите повърхността с фин абразив (след това трябва отново да почистите), тъй като по този начин премахмате най- горния слой от материяла, липите върху свеж такъв и допълнително създавате по- голяма площ за лепне, а площта на лепене е функция на здравината на залепването. След залепване трябва да бъде приложен и натиск - еднократно (най- добре с валяче) - на теория 3kgf/cm2, за да се осугири първоначален контакт. Допълнително VHB лентите и в частност акрилатните ленти в момента на залепването имат около 40% от максималанта си якост и с времето връзката набира здравина, като при 20 градуса, след 24 часа се достига 90% от здравината... т.е. максимална здравине се постига след 72 часа (90% след 24 часа).

                            Трябва да се има в предвид още, че лентата за разлика от лепилото е с фиксирана дебелина и ако има не добра успоредност между двете повърхности или постоянни напрежения (особенно, ако има напрежение на обелване)- най- вероятно може да има проблем със залепването.

                            Набързо това са основните неща при лепене с ленти - дано да съм бил полезен
                            Ще се абонирам за темата, като ако имате някакви въпроси, може и да ми се обадите и по телефона => 0887 177 806/ Асен

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                              Благодаря за разясненията. Сега като ми дотрябва нещо ще знам кой да питам.

                              Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                              Относно двете ленти PT1100 и 4229P - в България ги няма, тъй като и двете са от дивизията Automоtive, т.е. АOEM, т.е. за производителни на автомобили, а просто в България такива няма
                              В смисъл че се продава само на автопроизводители ли? Звънях на някакъв представител за България, казаха че за да поръчам, трябва да е цял кашон за над 2000лв. Иначе ми предложиха и алтернатива на нещо което имат, с малко по-ниски показатели + друг праймер (вероятно много подобен, но не на кърпички, а мисля аерозол).

                              В Гърция автопроизводители има ли? Изобщо въпросната лента се продава свободно в Германия, UK, Гърция, в щатите я има едва ли не във всеки магазин за такива ленти. Ясно е че пазара ни е мижав - вероятно това е причината. Нямам представа какво се продава и какво не. В смисъл, самия пазар какво консумира и какво не. Знам само че като тръгна да търся продукт на 3М, различен от полирпасти и шкурки например, трябва да проявя изключително упорство и да изгубя доста време за да се докопам до конкретния, често от извън България. Вероятно е някаква фирмена политика, насочена повече към производители отколкото към дребни клиенти. За такива като мен това е кофти, понеже продуктите са страхотни и често без аналог. А не ми е професия, за да мога да отделя достатъчно време и да обикалям дистрибутори или да питам всеки за всеки отделен продукт. Гърците имат онлайн магазин и с 5 цъкания поръчах каквото ми трябва и го получих след 3 дни. Тук аналогичен не намерих. Сайтове с продукти на 3М има, но всичките с кажи-речи еднакъв асортимент с въпросните шкурки, полирпасти, облепващо тиксо и от сорта.

                              Та тъй. Горното не е критика - просто гледна точка на един дребен потребител, имащ навика да вманячено да търси възможно най-доброто нещо за целите, които са му на дневен ред.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търси се: Двойно лепяща лепенка за полипропиленови пластмасарии...

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Препарат за обработка на повърхността на български е това, на което казваш "промотър". Направи паралел как лепенките ти работят с препрата и без него и епоксидните смоли.
                                На какво мирише тази магия, с вода смесва ли се (би трябвало да е така), има ли сух остатък, остатъка от какво е - за някои от тези се надявах да може да споделиш повече. Трябва да е киселина и също и силен окислител.
                                Лепенките работят и с препарата, и без. Просто без препарата прилепването им е да речем 1/2 - 1/3 от това с препарат. Смолата без препарат е с прилепване към полипропилен нула. Как е с препарат - не знам. Ако някога ми дотрябва ще опитам. Вроятно, предвид обясненията на колегата по-горе, ако смолата има добро прилепване (умишлено не пиша "адхезия") към въпросния препарат след изсъхването му, ще залепи и полипропилена, намазан с тоя препарат. Вероятно ще и трябват и някакви пластификатори, защото ако е твърда, каквато става нормално, само заради различната твърдост би давала проблеми.

                                МИсля си че добра алтернатива би било залепването на такива неща да речем с полиуретаново лепило за стъкла, адхезията на което към полипропилен, намазан с въпросния грунд, ще пробвам в най-скоро време. Имам си и налична вежда за опити в гаража. Поне грунда на кърпички при гърците е евтин. В немския ebay го продават по 5 евро и нагоре пакетчето, което е пълен абсурд.

                                ПП: Не знам дали се смесва с вода. На кърпички е, както се разбра. Мирише на силно летливи разтворители. В първия пост мисля че има техническия лист. Вътре пише какво има. Циклохексан беше едното, ако помня добре.
                                Последно редактирано от sparkybg; 12-05-14, 00:08.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X