Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Айде на новата "Африка"

    Списание ''MOTORRAD" показа новата визия на Honda Africa Twin!
    Коментарите са по интересни...едни казват, че е партенка...други , че японците няма да направят никога пак такъв мотор....Е поне скицата е факт

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10155508_10154119565650595_6843934211269242836_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:6054933
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Айде на новата "Африка"

    ... пише: "Сега е сигурно. Новата Африка идва и може би, още тази година. Но ще е различна от очакваното..."
    утре ще си купя броя и ще преведа статията...
    иначе в коментарите засега:
    - 1000 ccm
    - 100PS от Paralleltwin
    - 180 kg - празен
    - 200kg пълен с 20l резервоар
    - гуми 21 отпред/17 отзад
    - ход на окачването - 250mm
    Последно редактирано от ivied; 27-04-14, 03:20.

    Коментар


    • #3
      От: Айде на новата "Африка"

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      ... пише: "Сега е сигурно. Новата Африка идва и може би, още тази година. Но ще е различна от очакваното..."
      утре ще си купя броя и ще преведа статията...
      иначе в коментарите засега:
      - 1000 ccm
      - 100PS от Paralleltwin
      - 180 kg - празен
      - 200kg пълен с 20l резервоар
      - гуми 21 отпред/17 отзад
      - ход на окачването - 250mm

      Именно Но е едно добро "проучване на настроението ". Преди около два месеца имаше анкета с въпрос "кой мотоциклет спрян от производство бихте искали да видите отново на пазара". Повече от половината бяха за Африката.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Айде на новата "Африка"

        Под задната част на седалката виждам надпис CRF ,какво е това Аfrica-CRF .?
        Honda CRF 250 X
        Touareg 3.0 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Айде на новата "Африка"

          Дано се сбъдне, пък и цена 10,000 евро е далеч по-достъпно от всичко друго в този клас . За сравнение КТМ 1190 - 17,300евро BMW R1200GS LC - 16,950евро V-Storm 1000 13,000 евро Tiger 800xc - 11,000евро и т.н.т. (цени в NL)

          http://www.autoevolution.com/news/th...crf-80458.html
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #6
            От: Айде на новата "Африка"

            Просто скица, някой е скучал пред компютъра. Седалката е като на крос, изобщо цялата визия е такава.....непрактична една такава, няма къде да си закачиш едно вързопче или джунджурийка
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #7
              От: Айде на новата "Африка"

              Много лека, много мощна, много голям ход на окачването, ама много здрава, щото е Африка, ама и много евтина.... Малко, като розови мечти, и като кьор фишек ми звучи... Ще поживеем, ще видим.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Айде на новата "Африка"

                Еи човека който стой зад тая скица, голямо скициране направил. Взел една снимка на ЦРФ 450 Рали и сложил 2 ауспуха и махнал страничните резервоари. Би било чудесно ако видим този мотор в деиствителност. В този си вид би се вписал идеално до един 990 Адвенчър.

                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #9
                  От: Айде на новата "Африка"



                  И от другата страна ;-)


                  Прикачени файлове
                  Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Айде на новата "Африка"

                    CRF 1000 Africa Twin

                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Айде на новата "Африка"

                      Не знам... всичкото туй нещо ми изглежда като фотошопирани кьорфишеци. А и малко ме съмнява хонда да искат да пускан на пазара алтернатива на 950 Super Enduro :-Р

                      В интерес на истината с голям интерес чакам "новата африка" ако изобщо такава се появи на бял свят. Лично аз си я представям като модернизирано продължение на "старата" африка - нещо надеждно, непретенциозно, комфортно, на приемлива цена, с достатъчно възможности да го накичиш като сергия и т.н. Ама то аз и други неща си представям (18+) ама какво от това...
                      Калин - О88 б579I9I
                      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Айде на новата "Африка"

                        Ако си спомняте преди 4-5г(преди да излезе Кростуръра) , пак се пускаха едни такива скици- на Варадеро ли не беше , на Африка ли не беше...и накрая.....Кростуръра дето почто не прилича на никой от тях . Иначе би било наистина перфектно да направят лека ,непретенциозна, евтина моторетка с повече мощност от Африката и дето да притежава всичките и положителни черти . Ама май инженерите не ги е.е много ние какво искаме(поне тия от Хонда).Измежду другото Кростуръра е хубав само дето е по- тежък от колкото трябва за черно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Айде на новата "Африка"

                          Голямо страдане по тази "АФРИКА". Нали имаше дори две версии на ВАРАДЕРО, ама нали не пише африка не се прие. Същото ще е с всичко което пуснат от хонда. Запомнете, няма да има повече онази АФРИКА, тя не е изгодна нито на хонда нито на бъдещите клиенти 1-ва ръка.
                          Лек мотор, защо, като повечето собственици на такъв тип толкова го товаря, че надминава 450кг. Здравината на старата генерация е в простота на агрегата и почти липсата на електронни модули.
                          Е, ще има ли такъв мотор, нов за пазара, който ще е технологично 20г. назад от себеподобните?
                          Ще имат ли желание и време да вложат толкова инженерен труд, нови материали и иновативност за да го направят ЗДРАВ и най-скъп и тежък от себеподобните?
                          Аз съм си отговорил, а ВИЕ...

                          п.п. Ямаха не ви ли показаха
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #14
                            От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                            ....Е, ще има ли такъв мотор, нов за пазара, който ще е технологично 20г. назад от себеподобните?.............


                            п.п. Ямаха не ви ли показаха
                            Ще има когато и германците пуснат отново на пазара Мерцедес 124.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Айде на новата "Африка"

                              Аз не мога да разбера какво толкова са се разревали - еми като искате да си купите НОВА Африка става много лесно. Купува се една стара африка, разглабя се тотално, хвърлят се няколко хиляди за чаркове - уви, все още ги има в Хонда и представителствата им и си имате нов мотор. Аз направих почти така, къде нарочно къде по неволя и мисля, че ако не мине котка път ще си я карам още доста време. Много народ плаче за Нова африка, а си купуват нови Беемвета, КТМ-и и прочее....ами както казах по-горе е въпрос на малко средства да си направи човек една нова африка. Защо от хонда не пускат отново Африката в производство - защото никой няма да си купи. Ако някой се излъже ще го е срам защото върви по-малко от беемве и има по-смотано окачване от КТМ, следователно никой няма да си купи.
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X