Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За предпазните яки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За предпазните яки!

    Здравейте колеги,
    Заглеждам се по предпазните яки и бих искал да прочета мнения на мотористи ,които вече ползват.
    Какво е вашето мнение за ефективността и качеството на тези яки? Какво бихте ми препоръчали?
    Нямам в предвид тези които използват "кросаците" а по "софт" вариантите!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1193-1.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:6054900
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: За предпазните яки!

    Здравей,
    преди време карах с този тип яка ATV - личното ми мнение е, че ефективността им е под съмнение (но на принципа по-добре от нищо - става), качеството им е ниско след 20-30 карания стават на парцал ......
    Не зная дали ще са достатъчно удобни с дрехите които караме в момента - по скоро би усетил дискомфорт.
    0887 246718

    Коментар


    • #3
      От: За предпазните яки!

      Какъв ти е точно въпроса, аз карам с такава яка в гората, на асфалт не съм я слагал никога. Малко е кофти в началото, пречи за оглеждането встрани, както и ограничава движението на главата надолу, но се свиква/или се напасваш. Падал съм с нея и то точно през кормило на глава, изпукаха ми прешлените на врата, но след това не ми беше схванат както преди да карам с нея. Не съм сигурен че е нещо което бих сложил докато съм на асфалта обаче.

      Коментар


      • #4
        От: За предпазните яки!

        Носенето на такава яка е зависимо и от личните физически особенности! На дебеловрати (късоврати) като мене, по-скоро ще пречи и дразни!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: За предпазните яки!

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Какъв ти е точно въпроса, аз карам с такава яка в гората, на асфалт не съм я слагал никога. Малко е кофти в началото, пречи за оглеждането встрани, както и ограничава движението на главата надолу, но се свиква/или се напасваш. Падал съм с нея и то точно през кормило на глава, изпукаха ми прешлените на врата, но след това не ми беше схванат както преди да карам с нея. Не съм сигурен че е нещо което бих сложил докато съм на асфалта обаче.
          Добра информация....И защо не би я сложил на асфалт....щото огранчава обръщането на главата настрани ли...Питам защото познат си "наби" прешлените при падане а предназначението на тези яки според мен е точно за това.
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: За предпазните яки!

            Не разчитай, че точно този тип яка ще ти свърши работа ..... както писах по горе за отбиване на номера (за лично успокоение) стават, но до тук!
            0887 246718

            Коментар


            • #7
              От: За предпазните яки!

              Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
              Не разчитай, че точно този тип яка ще ти свърши работа ..... както писах по горе за отбиване на номера (за лично успокоение) стават, но до тук!
              С другите които ги слагат колегите с кросови мотори са доста големи и скъпи...дано те да вършат работа!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: За предпазните яки!

                За да работи както трябва тази яка и каската е хубаво да е предназачена за носене с такава, не че не става и с друга каска де.
                Ами ако се кара на дълъг път може и да се изтърпи, дори може да се използва да се подпира каската, но за града или каране с движение аз не бих я сложил, определено ограничава завъртането на главата и лично на мен повече ще ми пречи, отколкото помага. Всъщност предназачението на тези "нашийници" е да пазят врата от алтернативата на камшичния удар при колите, малко са тези които са толкова добри в падането, че да си паднат така на главата, че да си подбият прешлените. Е аз съм го правил на два пъти(първият на асфалт, счупих карбонова каска на 3-4 излизания, вторият на черно тогава бях с яката), но малко са толкова добри в падането

                Коментар


                • #9
                  От: За предпазните яки!

                  За съжаление и аз съм добър в паданията и си набих прешлените, откриха ми три дискови хернии само на шийните.
                  Вече карам с яка, защото ме боли врата от тежестта на каската. Но не помага и за това, май само пречи.
                  По-добре е да внимаваме да не падаме и да не ни блъскат, отколкото да се накичваме като коледни елхи с предпазни средства.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За предпазните яки!

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    С другите които ги слагат колегите с кросови мотори са доста големи и скъпи...дано те да вършат работа!
                    Със сигурност е така, ако слагаш яка то би било по-добре да бъде използвана истинска такава!
                    0887 246718

                    Коментар


                    • #11
                      От: За предпазните яки!

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      По-добре е да внимаваме да не падаме и да не ни блъскат, отколкото да се накичваме като коледни елхи с предпазни средства.
                      +1
                      В началото на "кариерата" си като моторист непрекъснато пробвах нещо ново и често пробите завършваха с грешки и зверски пребивания + потрошавания на мотора. Само добрата спортна форма и физическа надареност ме спасиха да не осакатея през този си период. Постепенно се научих повече да обмислям действията си както и да предвиждам възможните варианти и изходи и инцидентите намаляха драстично. Та още по времето на това първоначално трупане на опит, установих, че колкото повече се екипирам за падания, толкова по-тежки са ми паданията! Явно предоверяването на екипировката намалява бдителността и създава предпоставки за по-тежки падания. Примерно установих че с открита каска карам доста по-бавно и безрисково отколкото като нахлупя шлема! Свързано е с редица психологически неудобства създавани от каската (повече шум, вятър и мушици в лицето). Започнах доста често но на кратки разстояния да карам дори по къси гащи и тениска + задължителната каска, и мога да се похваля че нямам падания без екипировка! А последното ми пребиване е отпреди 3 години, и пак се бях наконтил като за състезание, съответно спокоен и уверен в предпазните свойства на екипа ми, вдигнах 120 на полски път зорлен позволяващ 70 - 80, и резултата не закъсня. Разминах се с натъртвания и поокъсан екип.
                      Та, не отричам ползата на екипировката, но не и се предоверявам, а предпочитам да се пазя с акъла си!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        От: За предпазните яки!

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        +1
                        В началото на "кариерата" си като моторист непрекъснато пробвах нещо ново и често пробите завършваха с грешки и зверски пребивания + потрошавания на мотора. Само добрата спортна форма и физическа надареност ме спасиха да не осакатея през този си период. Постепенно се научих повече да обмислям действията си както и да предвиждам възможните варианти и изходи и инцидентите намаляха драстично. Та още по времето на това първоначално трупане на опит, установих, че колкото повече се екипирам за падания, толкова по-тежки са ми паданията! Явно предоверяването на екипировката намалява бдителността и създава предпоставки за по-тежки падания. Примерно установих че с открита каска карам доста по-бавно и безрисково отколкото като нахлупя шлема! Свързано е с редица психологически неудобства създавани от каската (повече шум, вятър и мушици в лицето). Започнах доста често но на кратки разстояния да карам дори по къси гащи и тениска + задължителната каска, и мога да се похваля че нямам падания без екипировка! А последното ми пребиване е отпреди 3 години, и пак се бях наконтил като за състезание, съответно спокоен и уверен в предпазните свойства на екипа ми, вдигнах 120 на полски път зорлен позволяващ 70 - 80, и резултата не закъсня. Разминах се с натъртвания и поокъсан екип.
                        Та, не отричам ползата на екипировката, но не и се предоверявам, а предпочитам да се пазя с акъла си!

                        Това е и моята философия...Внимавам изключително много,но не всичко е в наши ръце.Мои приятели си накупиха такива яки и то от скъпите макар, че карат туристи. Аз лично се страхувам да не бъда блъснат.
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За предпазните яки!

                          Не си разваляй удоволствието от карането с ненужни притеснения! Ако ти е писано да те обесят, няма да се удавиш! Яката намалява шанса да си счупиш точно вратъ АКО те блъснат, но в същото време увеличава шанса да те блъснат поради недоглеждане от твоя страна или невнимание поради изпитван дискомфорт.
                          За деца, в гората или на писта, според мене е оправдано донякъде но иначе - не!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X