Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво може ПВО срещу това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво може ПВО срещу това?

    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
    Истината е, че в най-скоро време ще разберем за технологии, които и не сме мислили, че съществуват..
    А още по-голяма истина е, че американците трябва да се разкешат и да дават едни пари тука на България и Румъния, за да имат бази и да има обич.
    Много са се научили на безплатно, ама тук за безплатно само обещаваме.

    Да печатат зеленото и да дават.
    А и за Шенген, да скомандарят баба Меркелица и смотания Оланд.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #47
      От: Какво може ПВО срещу това?

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Конвенция от Монтьо от 1936 г. е ,че кораби на нечерноморски държави не трябва да надминават 15 000 тона единият, да не са повече от 9 и да нямат общ тонаж повече от 30 000 тона....
      Точно това имах предвид... И не трябва да са в Черно море повече от 21 дни...
      П.С. Срещал ли е някой конвенцията на български език (имам я само на английски от неофициален източник)?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Какво може ПВО срещу това?

        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение

        Когато въртеше "Венера"-та не можеше да се гледа телевизия точно по тази причина. С "Христо"-то нямаше проблем. Даже преместихме телевизора от димитровската стая в столовата от другата страна на сградата, че в димитровската направо изключваше.
        Само предполагам какво е димитровска стая, за радост по наше време такова нещо сме нямали.А проблема с телевизията го имаше, не изчезваше съвсем да няма, но беше мъчение да гледаш докато върти станцията.

        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
        С "Христо"-то нямаше проблем.

        .
        Христо-то имаше два режима на работа.Не си спомням за смущения в телевизията, но смущения у хората имаше.Когато работеше, имаше момчета, които ги болеше главата.При мен не съм усещал такива "смущения" в главата, явно тогава добре е била екранирана.


        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
        За височина на целите - не знам. Оператора на "Слон"-а твърдеше, че може да се видят ниски спътници, но така и не видях.
        Виждаха се.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Какво може ПВО срещу това?

          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
          Истината е, че в най-скоро време ще разберем за технологии, които и не сме мислили, че съществуват..
          Това само ако извънземните ни се покажат официално и подпишем споразумение за братска взаимопомощ.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          А още по-голяма истина е, че американците трябва да се разкешат и да дават едни пари тука на България и Румъния, за да имат бази и да има обич.
          Много са се научили на безплатно, ама тук за безплатно само обещаваме.

          Да печатат зеленото и да дават.
          А и за Шенген, да скомандарят баба Меркелица и смотания Оланд.
          Абе точно те си плащат.Друг е въпроса на нас дали ще ни се види достатъчно, ама то човешкото око е ненаситно.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Какво може ПВО срещу това?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Точно това имах предвид... И не трябва да са в Черно море повече от 21 дни...
            П.С. Срещал ли е някой конвенцията на български език (имам я само на английски от неофициален източник)?
            Точно така, максималният срок за пребиваване на страни, които нямат излаз на Черно море, е 21 дни. И защо изобщо обръщате внимание на подобни портенки?! Класовата борба навреме сега се превърнала в медийната война, където средствата не се подбират.

            Коментар


            • #51
              От: Какво може ПВО срещу това?

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Класовата борба навреме сега се превърнала в медийната война, където средствата не се подбират.
              Тя медийната война е достойна за една тема за хумор
              Ето поредна изцепка:

              "Американските бойни делфини ще участват в военни учения НАТО тази лято в Черно море.
              http://www.regnum.ru/news/polit/1793287.html

              ...По словам представителя ВМС США (Том Лапуцца), учения с участием 20 дельфинов и 10 морских львов продлятся около 1-2 недель...."

              Ама журналята от това живеят... Да ги питаш какви водолази и какви мини ще търят, и кой ще ги е пуснал тези мини ... няма да имат отговор.

              Коментар


              • #52
                От: Какво може ПВО срещу това?

                Ще ги изпогубят из морето животинките
                Дали така не са се появили тюлените в Тюленово - от някое древно военно учение (сигурно знаете, че са принудително докарани там и то 'скоро' ама нейсе )
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво може ПВО срещу това?

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Тя медийната война е достойна за една тема за хумор
                  Ето поредна изцепка:
                  ...
                  За разлика от повода за темата, тази информация излиза от в. Известия, който твърди, че е получена директно от цитирания американец.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво може ПВО срещу това?

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Тя медийната война е достойна за една тема за хумор
                    Ето поредна изцепка:

                    "Американските бойни делфини ще участват в военни учения НАТО тази лято в Черно море.
                    http://www.regnum.ru/news/polit/1793287.html

                    ...По словам представителя ВМС США (Том Лапуцца), учения с участием 20 дельфинов и 10 морских львов продлятся около 1-2 недель...."

                    Ама журналята от това живеят... Да ги питаш какви водолази и какви мини ще търят, и кой ще ги е пуснал тези мини ... няма да имат отговор.
                    Мини в черно море да искаш . Има още доста останали от втората световна .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво може ПВО срещу това?

                      Готин филм имаше навремето https://www.youtube.com/watch?v=xsd7INNDNno
                      Носи делфинчето една раница и като мине под кораба, от нея се откача една мина и се лепва за дъното му
                      И документални филми има: https://www.youtube.com/watch?v=Ae0zLB8s7aY
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво може ПВО срещу това?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Мини в черно море да искаш . Има още доста останали от втората световна .
                        Чак и от Първата Световна също се намират...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво може ПВО срещу това?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Точно това имах предвид... И не трябва да са в Черно море повече от 21 дни...
                          П.С. Срещал ли е някой конвенцията на български език (имам я само на английски от неофициален източник)?
                          Има я на български, Едната от страните по нея е България.
                          Ето я на украински и руски http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_228/page2

                          Общо взето Турция може да пуска каквото си иска, ако счете че е под заплаха.
                          Последно редактирано от DBRS; 21-04-14, 13:09.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво може ПВО срещу това?

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            Тя медийната война е достойна за една тема за хумор
                            Ето поредна изцепка:

                            "Американските бойни делфини ще участват в военни учения НАТО тази лято в Черно море.
                            http://www.regnum.ru/news/polit/1793287.html

                            ...По словам представителя ВМС США (Том Лапуцца), учения с участием 20 дельфинов и 10 морских львов продлятся около 1-2 недель...."

                            Ама журналята от това живеят... Да ги питаш какви водолази и какви мини ще търят, и кой ще ги е пуснал тези мини ... няма да имат отговор.
                            Добре е да предупредят бургаските рибари, че току виж станало като с френските командоси край Коиловци... Ама, като не говорят български...
                            Последно редактирано от emil5koff; 21-04-14, 13:08.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво може ПВО срещу това?

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              А иначе една случка/легенда/ от Щит '82.Онзи ден ми я разказа един бивш.Та върви си учението и руснаците отработват подавяне на РЛС-те за разузнаване на въздушното пространство.Всичко си върви нормално, на нашите момчета екраните им "побеляват" и не са в състояние да дават координати на целите.Но някъде имало останала някаква стара немска станция.И един младичък лейтенант решил да я запусне.Оказало се, че се средствата за РЕБ на руснаците не могли да й влияят, виждала си целите и смущенията не й пречели.И нашия продължил да дава координати на ЗРВ-то.Руснаците се смутили и изнервили яко, и натегнали нашите.Те от своя страна, натегнали лейтенанта и след приключване на учението го наказали.Някак си успели да скрият случая от руснаците.
                              Та има разни весели историйки и армейски легенди, ама и това най-вероятно е като тук обсъжданата информация - дори не и пропаганда, а бъзик.
                              Позволявам си да се намеся въпреки, че съм се зарекъл да не пиша тука.
                              Да преразкажа, като българче вица в моя вариант (с арменски акцент - дето гарабед спечелил волга от тотото, но се оказало, че не е волга ами мотор с кош и не го спечелил ами мотора го блъснал).
                              Първо не е виц, второ не е щит82 ами доста по-раншен (от началото на 70-те, в унгария) лейтенатът е всъщност е младши лейтенат и му беше първи запас след уволнението като фазан(и ми е братовчед). И не е имало стара немска станция. Докато пътували към унгария с цяла батарея запасняци (батареята щяла да се използва за пълнеж) и 152-ки (още тогава от старите) по жп платформите, си обучавал запасняците (за всеки случай). С радистите се разбрал, ако не могат да се намерят на зададената честота, да се търсят на десния край на скалата.
                              В един момент се получило (както се казва в първия вариант на вица) - Варшавския договор мълчи, а батареята на Джигита гърми (че и уцелва от време на време). Той после казваше - ако бяха казали, че ще има радиозаглушаване и това щяхме да имитираме, ама не знаех.
                              На 20-тата минута една уазка го прибрала и го закарала при Димитрий Устинов. Та втората му звездичка на пагона беше от него(Правеше си майтап, че колкото и да го разжалват, по-надолу от лейтенант не може). Тъкмо разбрали за номера със "десния край на скалата" и му закачали звездичката - пристигнала българската джипка - при нашите дебелосерковци - още една звездичка. Та за един час от младши стана старши лейтенант. Пенсионира се като полковник от запаса в началото на 90-те и от 94-та, вече 20 г. не го знам къде е но не е в България.
                              Последно редактирано от bogilloff; 04-05-14, 14:50.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво може ПВО срещу това?

                                Случаят е с П-10 "Акула", която остава незаглушена и подава координати за ПВО.... Руснаците не са знаели, че такава станция още работи и не заглушават диапазона й...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X