Обява

Свий
Няма добавени обяви.

оранжерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: оранжерия

    Ще има ли кайсии по вашия край тази година, че градушки мор.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: оранжерия

      и аз имам доматчета - снимките са от 01.06
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0856.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5592103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0857.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5592104
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #18
        От: оранжерия

        15.06.14 - има разстения на 1,60 м височина в средата на оранжерията, но вероятно зависи и от модела
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0899.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5593625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0900.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5593624
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #19
          От: оранжерия

          Много добре се е получило,но ми се вижда малко хилава конструкцията(но пък и може да не съм прав,просто обичам масивните конструкций).От мен 6+ за изпълнението и ентусиазма.

          Коментар


          • #20
            От: оранжерия

            Сигурен ли си че "вредните UV лъчи" са наистина вредни? В смисъл, за доматите, не за теб. В повечето случаи "материал с UV защита" значи такъв, който издържа на UV. Не-пропускането на UV е само страничен фактор, който не знам да има отношение към самите растения.

            Струва ми се е в средата поне ще имаш нужда от проветрение. Предвиден ли е начин за това?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: оранжерия

              Дали са вредни УВ лъчите - не знам, живота съществува със тях, така че бих го приел като маркетинг.
              Проветрение в средата няма, но при нужда ще го направя. Сега на дневен ред е автоматизиране на поливането.
              O888 749-O86
              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
              NC 750

              Коментар


              • #22
                От: оранжерия

                Резервоара го минах с телена четка, след това е обработен с ръждопреобразувател и на две ръце боядисан с боя+ръждопреобразувател+грунд - около 1,8 кг на 5 кв. м. На резервоара монтирах два изхода, единия за общи нужди, а основния е за поливане на оранжерията. Монтиран е и дисков филтър 150 меша за да пазя маркучите.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0919.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5596195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0918.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5596196

                Имах притеснения какъв ще е дебита в оранжерията, но за 5 часа минаха над 400 литра или около 20 л/час на маркуч
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0917.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5596197

                За напълването на резервоара използвам вода от кладенец, чрез мембранна потопяема помпа с дебит до 900 л/час. Регулирането на пълненето е чрез поплавъков нивомер за две нива.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0920.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5596198
                ... бялата кофа е за входящия маркуч, за да не се създават разни водовъртежи и локални цунами, а и да се улавят евентуалните песъчинки засмукани от помпата. Предстои монтирането на компютър за поливане - смятам да го настроя на 3 пъти седмична за по 6 часа през ноща. За избягване на риска от изпомпване на кладенеца смятам да монтирам реле за време за да ограничи работата на помпата до макс 2 часа.
                O888 749-O86
                C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                NC 750

                Коментар


                • #23
                  От: оранжерия

                  Браво за подробните обяснения, евала за старанието, и стискам палци да си щастлив от резултатите, радвам се искрено когато видя табиетлии хора които изпипват нещата, браво!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: оранжерия

                    Благодаря за хубавите думи!

                    Имам червени домати!!!
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0926.jpg
Прегледи:1
Размер:247.8 КБ
ID:5597313
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0927.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5597314

                    Монтирах компютъра за напояване
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0928.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5597315
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0929.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5597316

                    Прави сериозна рестрикция на налягането - сега е настроен на 7 часа поливане през ден, като започва в 8,00 часа. Ще го наблюдавам тази седмица влиза ли достатъчно вода в оранжерията и ако не - ще го използвам в някой друг проект.

                    Не е по темата ама супер зайковците
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0930.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5597317
                    O888 749-O86
                    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                    NC 750

                    Коментар


                    • #25
                      От: оранжерия

                      Здравейте, прочетох вашето изказване за опита,които имате с изграждане на оранжерии и отглеждане на зеленчуци в тях. Имам намерение също да започна да се занимавам с отглеждане на зеленчуци в оранжерии и се обръщам към Вас с молба за съдействие да ми предоставите информация за създаване на оранжерии и отглеждане на зеленчуци, като техническа карта за оранжериите и отглеждане на зеленчуците,както и друга полезна информация! Тази информация ми е нужда за да мога да си направя разчет на разходите и средствата с които разполагам. Ще очаквам да се свържете с мен,ако имате възможност да ми осигурите консултации и информация на моя имейл - axv@abv.bg. Благодаря. С поздрави, Асен Ванчев

                      Коментар


                      • #26
                        От: оранжерия

                        тук с какво си ги пръскал

                        Коментар


                        • #27
                          От: оранжерия

                          Малко резултати:
                          - На сезон правя над тон домати, отделно краставици, които са на 10% от площта.
                          - Найлона ще изкара и този сезон - 3-ти ще му е;
                          - лидълския "компютър" регулира потока през гумена мембрана, която на 2-я сезон се втвърди и спря да преминава вода. Взех механичен на Гардена при който водата се регулира през бозаджиийски кран. По този начин рестрикцията през крана намаля;
                          - от запушването на лидълския комп намаля потока през маркучите, развиха се водорасли и маркучите се запушиха. Смених ги с нови, старите ги овесих за да обмислят държанието си. Тази година ще ги ползвам на друго място.
                          - щот съм мързел си взех мотокултиватор. Сега ще му закача едно ремаркенце, широки джанти с ниски гуми, Делорто карбуратор, иридиева свещ, ксенон на фара, спор*ен ауспух и по широк ремък на главното предаване да прай по добри стартове
                          O888 749-O86
                          C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                          NC 750

                          Коментар


                          • #28
                            От: оранжерия

                            Мноого готина тема, поздравления! Да не прекалиш с тунинга на мотокулта Зайците как са?

                            Коментар


                            • #29
                              От: оранжерия

                              Така или иначе ще смениш полиетилена. Фермите, там където контактуват с полиетилена, трябва да са бели, защото там полиетелена ще прегори и ще се скъса, най вероятно още този сезон. Пробвано. Но всеки се учи в движение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: оранжерия

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Така или иначе ще смениш полиетилена. Фермите, там където контактуват с полиетилена, трябва да са бели, защото там полиетелена ще прегори и ще се скъса, най вероятно още този сезон. Пробвано. Но всеки се учи в движение.
                                Сигурен ли си че прогарят заради цвета? Защото се случва да програрят и заради химиите в някои бои - правят полиетилена твърд и крехък.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X