Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на mirrorless система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на mirrorless система.

    Здравейте,
    Мислех да пиша в другата тема за 4/3 , но реших да отделя нещата.

    Условията: Компактен, сменяема оптика и ценови диапазон ~ 1400лв.
    Ползвател: Любител ентусиаст. Най-вече пътешествия ще се снима, но знае ли се..

    Следват няколко апарата:
    Olympus E-M10
    Sony A6000
    Sony DSC-RX100 II /предложено от ФС при посещение/
    Lumix GM-1

    Това, което на мен ми направи впечатление и не успях да си отговоря на някои въпроса.
    Явно борбата е между A6000 и M10. Най-вероятно пропускам някой.
    179 срещу 81 фазови точки. /Повечето време най-вероятно ще се ползва на АФ/
    23.5 x 15.6 mm - 17.3 x 13 mm матрица
    Не видях дали Сонито има Bulb функция.
    Оптична стабилизация за М10, 3 аксисна, не 5, като при М5
    Не видях да може да комбинира RAW+Jpeg и при двата. /Вие кажете въобще нужно ли е, след като снимаш на RAW/
    Няма Сцен мод при Сонито. Странно.

    Може би пропускам някой Lumix, но искам вече да чуя вашето мнение и съответно въпроси.
    Не топ модел, но пък с 2 хубави обектива? Според мен е нужно да има визьор, защото при 5N липсва много. Не става само на дисплей....ако ще да е ГигаСамуеД.

    Поздрав и дано не съм омазал тотално обясненията.

  • #2
    От: Избор на mirrorless система.

    Да отбележа още няколко неща:
    - Батерията на М10 е по-слаба. / 320 / 420 снимки за Сонито/
    - Повече Flash модове за М10.
    - Сонито има Bulb. Има и сцен модове.
    - 11fps със следящ фокус за Сонито.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на mirrorless система.

      По реда:

      - Сонито е по-добрия апарат
      - Олимпуса е по-добрата система.

      Сонито е с по-модерната матрица - технически. Олимпуса визуално надали ще му отстъпва. Снимките "пряко от апарата"', демек без преработка и без обработка, при олимпуса вероятно ще са по-зрелищни. Олимпийци просто си го умеят това. Тръгнеш ли да снимаш роу, да обработваш и прочее - файловете на сонито ще ти дават повече мегдан за работа. Ако обективите са екивалентно добри.

      Тук опираме до обективите. м43 системата дава повече избор, вече има установен пазар на ползвани обективи, и като цяло оптиките са по-евтини. Сонито освен че е по-чувствително и всискателно към оптиките, предлага и по-малко. От които истински хубавите са истински скъпи. Разни цайсове и подобни. На олимпуса истински хубавите и те са истински скъпи, но една идея не съвсем чак толкова.

      Всичко останало бидейки еднакво, обективите за сонито ще са по-големи.

      Сонито ще има истински зачатък на следящ автофокус, понеже има фазови датчици на матрицата. Е-М10-ката няма, всичко е само със засечка на контраста. Автофокуса е много бърз, но в единичен режим.

      Като цяло - бих взел сонито ако знам точно какво ще правя с него, и знам точно кой обектив ще купя и как ще ги ползвам. Примерно ако знаеш че ще правиш само нощни пейзажи или потртрети - взимаш си правилния обектив и си свиркаш. Ако не знаеш какво ще правиш - с м43 имаш по-малко шансове да се спънеш.

      ГМ1 ти трябва само и единствено ако ти трябва супер компактност със сменяеми обективи.

      RX 100 ти трябва само и единствено ако искаш да платиш и да забравиш, без изкушението за допълнителни харчове.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Избор на mirrorless система.

        Доста доста полезно. Наведе ме към доста мисли.
        RX100 MK2 го видях на живо и изглежда пикливо малък. Чак жалко стоеше. Във вторник ще се разходя до ФС да видим. Отделно, А6000 го очакваме да дойде в БГ, за да сравня някои функционалности на живо.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на mirrorless система.

          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
          ..... Във вторник ще се разходя до ФС да видим....
          Може още днес да се разходиш ако имаш време. Работят хората и не се шегуват.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Избор на mirrorless система.

            Ще помоля колегата да не се сърди, че използвам неговата тема, но втора тема с почти същото заглавие ще е в повече според мен. Та така, питането е следното: Ще се купува за подарък Е-РМ2. Разглеждат се два варианта - Тяло + 14-42 + VF-4 или тяло + 14-42 + 40-150. Какво ще препоръчате вие?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на mirrorless система.

              Тялото с двата обектива.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на mirrorless система.

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ще помоля колегата да не се сърди, че използвам неговата тема, но втора тема с почти същото заглавие ще е в повече според мен. Та така, питането е следното: Ще се купува за подарък Е-РМ2. Разглеждат се два варианта - Тяло + 14-42 + VF-4 или тяло + 14-42 + 40-150. Какво ще препоръчате вие?
                Освен ако не са на една и съща цена двата комплекта - тялото с двата обектива. Винаги ще успее да засенчи екрана някак.

                Ако са на една цена - тялото с визьора. Зер той е скъп, а 40-150 се намира евтино.

                Идеалният вариант разбира се е всичкото заедно. VF-4 е невероятен визьор, и може да се ползва на бъдещи (и минали) модели.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на mirrorless система.

                  Ако трябваше да избирам сега, бих избрал Фуджи с три обектива - 14 2.8, 27 2.8, 56 1.2
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на mirrorless система.

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Ако трябваше да избирам сега, бих избрал Фуджи с три обектива - 14 2.8, 27 2.8, 56 1.2
                    То със 2400$ входен билет само за обективи - и баба знае

                    Още 1300$ за читавото тяло (голо) и си стискаме ръцете.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на mirrorless система.

                      Втора ръка... а и не е речено всичко веднага. Разбира се това ако Канон не пуснат нещо свястно наесен.
                      Последно редактирано от axlastro; 20-05-14, 18:35.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на mirrorless система.

                        На тия нива каквото и да вземеш все е по-добър апарат отколкото ние - фотографи.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на mirrorless система.

                          Ами това е целта, да компенсираме липсата на талант и способности и да правим лоши снимки с високо качество.
                          Иначе малко оспамихме, но имаше някаква приказка, че фуджи X100 е лайка за бедняци, а Canon Eos M е фуджи за още по-бедните, като мен
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на mirrorless система.

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Ами това е целта, да компенсираме липсата на талант и способности и да правим лоши снимки с високо качество.
                            Иначе малко оспамихме, но имаше някаква приказка, че фуджи X100 е лайка за бедняци, а Canon Eos M е фуджи за още по-бедните, като мен
                            Разхождал съм я цял един следобед баш лайката за не-бедняци - жива и здрава да е, няма такова дърво. Не е за мен. С цялото ми уважение към легендата и тъй нататък. Единствената причина да изхарча същите пари за нея вместо за фуджи с много обективи е ако смятам да я продавам след Х време. Зер цената и пада много по-малко.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X