Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смущение на 8 канал PMR в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смущение на 8 канал PMR в София

    Колеги, пуснал съм жалба в КРС във връзка със смущението на 8 канал в цяла София.

    Предполагам, че всички сте го наблюдавали.

    Моля, дайте всичката информация, която имате за да я предоставя в КРС с цел по-бързото премахване на проблема.

  • #2
    От: Смущение на 8 канал PMR в София

    Първоначално публикуван от Ivailo Преглед на мнение
    Колеги, пуснал съм жалба в КРС във връзка със смущението на 8 канал в цяла София.

    Предполагам, че всички сте го наблюдавали.

    Моля, дайте всичката информация, която имате за да я предоставя в КРС с цел по-бързото премахване на проблема.
    Това е свободен диапазон който не влиза в регулационните планове, т.е никой не ти иска лиценз да излъчва и не може да имаш никакви претенции към някой че ти пречи.

    Аз в момента не хващам даже смущение, но ако може да дадеш инфо къде го хващаш, с какво ниво и каква ширина, ще кажа на колегите да проверят.Ето и какво приемам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8chan.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:5580378
    Последно редактирано от infineon; 17-04-14, 12:43.
    Ники

    Коментар


    • #3
      От: Смущение на 8 канал PMR в София

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170308 ,проблема е от поне 6 месеца.

      Коментар


      • #4
        От: Смущение на 8 канал PMR в София

        Свободен е за телефония с 0.5W и фабрична антена. Това, че е совбоден съвсем не означава, че можеш да го запушиш с 200W пакети.

        Коментар


        • #5
          От: Смущение на 8 канал PMR в София

          От КРС ми писаха - смущенията са локализирани и премахнати.

          Коментар


          • #6
            От: Смущение на 8 канал PMR в София

            Вчера действително нямаше смущения на 8-ми канал, но сега е същата "боза"!

            Коментар


            • #7
              От: Смущение на 8 канал PMR в София

              Събота и неделя, "смущението" спря.
              Тамън човек да помисли "хвала, има контрол" ииии... отпуската на "смущението" свърши и понеделник се завърна.

              Интересно, от КРС споменаха ли каква е тази гадост?

              Коментар


              • #8
                От: Смущение на 8 канал PMR в София

                Писах им, че смущението е активно отново.

                Ето какво ми бяха писали преди това:

                В отговор на Ваше писмо с вх. № 14-00-751/03.04.2014 г., относно смущения на честота 446,09375 MHz в района на гр. София, Ви уведомявам за следното:
                В периода 14.04.-25.04.2014 г., оправомощени по смисъла на чл. 312, ал. 1 от Закона за електронните съобщения, служители на Комисия за регулиране на съобщенията извършиха наблюдения и измервания на посочената от Вас честота 446,09375 MHz за откриване и локализиране на смущаващи излъчвания. Измерванията са направени със специализирана измервателна апаратура за мониторинг на радиочестотния спектър в района на гр. София.
                По време на измерванията е регистрирано и локализирано смущаващо излъчване на посочената честота, дължащо се на работата на GPS устройство за проследяване и навигация, прозиводство на американската фирма „Trimble Navigation Limited”.
                Устройствата са локализирани от служителите на КРС и след тяхното изключване смущенията са преустановени.


                Някаква tracking система...

                Коментар


                • #9
                  От: Смущение на 8 канал PMR в София

                  Хубаво е, че все пак са предприети действия, и е локализиран източникът на излъчването. Лошото - че продължава.
                  Писах и аз до КРС прес формата на сайта им, да видим дали ще има развитие.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PMR8.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5585409

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X