Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центрофуга за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Центрофуга за дизел

    Здравейте колеги има чел съм из форума а и на други места, че ЗиЛ-а имал някаква центрофуга . Някой има ли идея как точно се води като агрегат , от къде мога да се снабдя с такава и на каква цена? Идеята е , че ще ми изпадне прилично голямо количество нафта на неприлично ниска цена да не кажа без пари . Проблема е , че ще има доста боклуци в горивото. По корабите знам , че имат горивни и маслени сепаратори, които отделят водата и боклуците, Тази центрофуга при ЗиЛ-а същата ли и е целта? Някакви други евтини алтернативи да ми предложите не държа да е за дизел предполагам, че и за масло ще ми свърши работа ?

  • #2
    От: Центрофуга за дизел

    Това е маслен центробежен филтър, но не съм сигурен дали ще ти свърши тази работа.
    По добре късно от колкото никога .
    Нула89781нула019

    Коментар


    • #3
      От: Центрофуга за дизел

      На ЗиЛ-а това е финният маслен фитър. Имат го по-вечето Руски двг-та. След грубият филтър от маслената магистрала се отделят около 10% от маслопотока и се прекарват през центрофугата. Представлява цилиндричен съд монтиран на вертикална ос и лагери. Входа на маслото е през остта, а изхода са две срещуположни дюзи /с малко сечение, почти като жигльор на карбуратор/. Посоката на струята от тях е на 180 градуса една спрямо друга. От налягането на маслото центрофугата се върти /много обороти/, а от центробежните сили вътре в в цилиндъра, твърдите частици /замърсявания/ в маслото полепват по стените на цилиндъра. За твоята работа, като че ли не е много подходящо. Ще ти трябва помпа /дебит,налягане като маслената на двг ,груб филтър, захват, монтаж/.
      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

      Коментар


      • #4
        От: Центрофуга за дизел

        Да трябва ми нещо такова но да има ос , където мога да придам въртящ момент от един електромотор 650W по спомен върти на 2900 оборота в минута мисля , че ще са достатъчни. А и да не са то там усилие няма да има ако побира литър два гориво така, че със шайби мога да повиша оборотите.

        Коментар


        • #5
          От: Центрофуга за дизел

          Корабните сепаратори имат набор различни тарелки, които се сменят в зависимост от това какво и до каква степен ще се пречиства... Нещо ми подсказва, че едва ли маслен сепаратор като на ЗИЛ ще върши някаква достойна работа при нафта...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Центрофуга за дизел

            Е идеята е не да получа идеално чиста нафта, а по скоро да изчистя разни боклуци попаднали вътре. Нафтовия филтър по принцип ако не ме лъже паметта филтрира между 5 и 20 микрона . Мисля си че точно центрофуга ще ми свърши чудесна работа понеже боклуците в нафтата ще са по тежки от горивото и центрофугата ще свърши работа

            Коментар


            • #7
              От: Центрофуга за дизел

              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
              Е идеята е не да получа идеално чиста нафта, а по скоро да изчистя разни боклуци попаднали вътре. Нафтовия филтър по принцип ако не ме лъже паметта филтрира между 5 и 20 микрона . Мисля си че точно центрофуга ще ми свърши чудесна работа понеже боклуците в нафтата ще са по тежки от горивото и центрофугата ще свърши работа
              То,същото ще го свърши и земното притегляне ама му трябва повечко време.

              Коментар


              • #8
                От: Центрофуга за дизел

                [QUOTE][/QПроблема е , че ще има доста боклуци в горивото.UOTE].Ако това ти е проблема,остави го една седмичка да се утаи и си точи от горе.
                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                Коментар


                • #9
                  От: Центрофуга за дизел

                  Центрофугата на зила не е нищо особенно. Както споменаха колегите по-горе, ползва се при повечето руски машини. Пълно поточен е филтъра (ако може да се нарече филтър), което означава че помпата засмуква масло от картера и го нагнетява до центрофугата. Тя се напълва с масло и на долната част има две изходни дюзички в радиална посока насочени. След като има малко масълче в центрофугата започва да изтича масло през дюзичките, от реактивната реакция се развърта и прави доста оборота, мисля че бяха около 10-12 хил. оборота. Боклуците от центробежната сила се отлагат по стените на центрофугата, а към маслената магистрала се изтласква масло през остта на центрофугата, където няма боклуци. Филтъра се пълни пак през централната ос. Такива филтри се поставят, защото ако трябва да е с филтриращ елемент ще е доста скъп, а понякога може да се налага да се сменя масло на седмица работа. Нафта може също да се прекара през него, но трябва да се осигури налягане в системата около 3 атм, може и повече заради по-ниския вискозитет. След като се спре двигателя, докато се изпразни филтъра около минута се върти и се чува.
                  Нов струва около 200лв, но трябва да се направи в долната част нещо като капак с щуцер за източване на работното масло (в случая нафта) и да се захване остта на центрофугата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Центрофуга за дизел

                    Baja филтър и преливащ през него,ще се нямацаш малко и помпичка трябва,но е вечен и се чисти лесно.После един Рейкор и си ти
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Центрофуга за дизел

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Baja филтър и преливащ през него,ще се нямацаш малко и помпичка трябва,но е вечен и се чисти лесно.После един Рейкор и си ти
                      А цапането не ме притеснява никак . От къде мога да си набавя такъв филтър и каква е цената му ориентировъчно де

                      Коментар


                      • #12
                        От: Центрофуга за дизел

                        Представлява фуния с 2 цици вътре с мрежичка 80 микрона ако не се лъжа,прецеждаш през него и каквото събере във филтъра го хвърляш в кофата за подпалки,филтъра се мие и с вода ако се наложи.

                        От къде ммммммммм на 3 преки от тук го има ма това тук е на 10 000 километра от тебе,в България кой и къде го продава идея нямам.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Центрофуга за дизел

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Представлява фуния с 2 цици вътре с мрежичка 80 микрона ако не се лъжа,прецеждаш през него и каквото събере във филтъра го хвърляш в кофата за подпалки,филтъра се мие и с вода ако се наложи.

                          От къде ммммммммм на 3 преки от тук го има ма това тук е на 10 000 километра от тебе,в България кой и къде го продава идея нямам.
                          М даааааа значи ако може да помоля за линк в ebay , че пуснах няколко търсения ама доста филтри ми изкара. Благодаря предварително и весели празници

                          Коментар


                          • #14
                            От: Центрофуга за дизел

                            http://www.ebay.com/itm/Mr-Funnel-Fu...9ae72a&vxp=mtr

                            12 галона на минута с 2 цици,долу 4 галона на минута за половината пари ма ще ти втаса зеието докато прецедиш една туба,с такова ние зареждаме и по 3000 литра нафта и гледаме да е от големия модел,че заспиваш на пищова.

                            http://www.ebay.com/itm/Mr-Funnel-Fu...9aba19&vxp=mtr



                            http://shurhold.com/marine/fuel-filt...-filter-funnel

                            60 долара за фуния с цедка аз обаче не бих им дал,намери от някьде мрежичка 60-80 микрона и си направи един голям

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shurhold_fuelfilter.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5580911
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Центрофуга за дизел

                              Това ще е краен вариант . Засега ми се върти в главата нещо подобно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:centrofuga.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5581457 . Имам всичко необходимо без лагера и семеринга. След допитване до колегата Scrapheap за въртящ елемент ще използвам тръба ф200мм. Но той ми прати линк на центрофуга, която е дост близка до това , което мисля да реализирам, но има два отвора в долната част http://www.wvodesigns.com/media/Cutaway_Transparent.png . Някой има ли идея за какво са двата отвора и двата ли са за чисто масло или ........ ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X