Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Аз съм карал 2 лични Ниви, първата мод. 1995 - 105000 км, другата 2007 - 34к км и не съм имал чак такива проблеми. Не съм чул за подобни и от колеги по горските стопанства през последните 20 години, а там Нивите са няколко хиляди. Пенчо - смях!!!
    Действието се развива 1991-2г. Трябваше да са с нашенска регистрация, един вид неутрални, за да се возят в тях кореспонденти на агенция Ройтерс, из териториите на Югославия в онези години.
    От 6 новозакупени вСофия - само три стигнаха на собствен ход до Белград. Другите ги върнахме в София за различни ремонти - основно издухани гарнитури.
    От трите в Белград, едната остана на трупчета заради запекъл двигател, едната се е предала малко преди Сараево със спукан радиатор и една успя да стигне целта.

    Поздрави.

    Коментар


    • #17
      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

      Първо да спрат да я правят в Русия
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #18
        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Седем броя служебни такива са ми минали през ръцете, що ли нямам такъв ген?
        Три от тях минаха под 500км. след закупуване и после на платформа - в бокса за сериозни ремонти.
        Едната за смяна на мотор!!
        Смях.....
        На Алергия ми намирисва
        към това мпс
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #19
          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Дрън-дрън-ярина. Проблемите на Нива са известни на първо място в завода и са чисто технически. И е известно и как трябва да се решат. Ноооо, тия тръгнали да правят маркетинг.

          Смях или не, Нива е един от малкото относително познати по света руски автомобили. Едно от качествата, които се ценят масово у това недоделано нещо е малкото изменения, които вкарват в конструкцията. За съжаление още по-малко са адекватните изменения в тази конструкция.

          За рама забравете - това ще е съвършенно нов автомобил, какъвто те нямат нито намерение, нито ресурса да направят. Пък и на пазара не е да няма.
          Колелата изнесени настрани с по 5см също правят съвършенно нов автомобил и по същество са пернишки тунинг.
          Двигатели 2л в този автомобил има отдавна. Дизели също.
          Също божем оправиха и седалките след 30 години.

          Това което няма:
          1. Горе-долу качество на сглобката. Поне всичко да го има и да е завинтено.
          2. Някакви смислени мерки срещу корозия (битумът не се брои).
          3. Трансмисията да се проектира най-после, а не да се ползва каквото е нахвърляно на коляно 1968г. СК и РК в едно, три вала и пет лагера по-малко ще е едно добро начало.

          А те лети джанти и копченце на блокажа тръгнали да предлагат.
          Да добавя-да успеят и при дъжд боята да не пада/на тъста му пада боята като вали/
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #20
            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

            Откакто отворихме вратите за не соц-марки, съм задраскал тази марка от списъка (и след опити за експлоатация в продължение на почти година)...
            Не виждам причина някой да използва такъв автомобил в съвремието при условие, че има много приемливи алтернативи ...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Дрън-дрън-ярина. Проблемите на Нива са известни на първо място в завода и са чисто технически. И е известно и как трябва да се решат. Ноооо, тия тръгнали да правят маркетинг.

              Смях или не, Нива е един от малкото относително познати по света руски автомобили. Едно от качествата, които се ценят масово у това недоделано нещо е малкото изменения, които вкарват в конструкцията. За съжаление още по-малко са адекватните изменения в тази конструкция.

              За рама забравете - това ще е съвършенно нов автомобил, какъвто те нямат нито намерение, нито ресурса да направят. Пък и на пазара не е да няма.
              Колелата изнесени настрани с по 5см също правят съвършенно нов автомобил и по същество са пернишки тунинг.
              Двигатели 2л в този автомобил има отдавна. Дизели също.
              Също божем оправиха и седалките след 30 години.

              Това което няма:
              1. Горе-долу качество на сглобката. Поне всичко да го има и да е завинтено.
              2. Някакви смислени мерки срещу корозия (битумът не се брои).
              3. Трансмисията да се проектира най-после, а не да се ползва каквото е нахвърляно на коляно 1968г. СК и РК в едно, три вала и пет лагера по-малко ще е едно добро начало.

              А те лети джанти и копченце на блокажа тръгнали да предлагат.
              Брях, оправили седалките?
              Ко? Не!
              Мойта днешната (номер3) е 3,5 годишна, седалките ги смених на втората година...
              Хем от луксозните ниви СЪС СЕРВО на волана, екстри...
              ПВЦ-то почна да се скапва още първата година, имаше естествен тунинг...
              На ръжда го докарва къде 20-годишен опел...
              И те така...
              На 70 К, поне 50 К по черно...
              Ообаче с другото, че и с двигателя ядове не е имала, сменил съм само съединителя и то наскоро.
              Да бе, да вземат да ръгнат читав съединител, не консуматив.
              Ако можеше и джантите да не са от говнолин...
              И задното гърне току го побутне някой чукан и се откача от тампона.
              Като казах тампони, ако може да не са като аптечните като трайност...
              Ама тези перки, пред радиатора, са генитални, пардон, гениални...
              Едни жалузи, хем да обират осилите хич няма да са излишни...
              А, да бушоните за перките също са тнтм, като духа 5 минути и покапват по пода...

              Отварянето на капака също е култово; крикът е от гореспоменатия материал и има навика да се усуква като депУтатин.
              За луфтове по врати и джамлък не ми се приказва... плюсът е, че като се обледени зимата с два шута по вратата се кърти леда ;-)
              Абе екстра си е колата, само дето като седна, зад мен сяда само третокласник, ама от 6 годишните, първия срок.
              Има навика да кърти задните амортисьори, ама това след 4-та година...
              В багажника събирам чифт ботуши, обувки, яке, корапите влизат вече трудно, но пък понякога не се отваря...
              Боята е трепач, особено ако надникнеш под калниците.. ако някой ми боядиса така оградата, няма да му платя... яко теч баце, капки като дъвки...

              Мъкааа, мъкааа
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #22
                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                Аз освен разлика в броня и две релси на покрива друго не забелязвам???Нямам нищо против марката но последното изменение по нея бе заден стоп поставен вертикално вместо хоризонтално и мотор който да пасне на кутията.Било бензинов или дизелов.Та ако си поблъскат главите и вземат някоя Тойота за модел все ще се получи нещо.А да не забравя...да се помисли и за недостатъка минаваш през локва-водата на предното стъкло не знам при Нивата дали е така.Карах преди време Лада вярно,че се пести течност за чистачки ама чак пък толкоз..

                Коментар


                • #23
                  От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                  Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                  Брях, оправили седалките?
                  Ко? Не! ...
                  Мъкааа, мъкааа
                  Заблудил съм се значи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                    Прочее, на Пенчо случката е чиста проба саботаж. На Нива двигателите са най-надеждния агрегат и ако на три умрели двигателя няма изпаднала РК значи някой го е направил нарочно и без въображение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                      Нивата си има ниша и да си остане в ценовия клас на новите модели руски автомобили, но с подобрено качество. АВТОВАЗ много добре знаят какво технически трябва да подобрят, колко ще им струва и на кой пазар ще се продава. Едни са изискванията в ЕС за Евро-5, а други са в съюза Русия - Казахстан - Беларус. Мине ли в другия ценови клас това вече няма да е Нива за нивата...
                      Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                      Коментар


                      • #26
                        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                        Всеки тръгва с "проходилка" (е някой Я прескачат). За тези пари ....толкова могат(не са китайци).
                        -Не знам какви промени ще им позволи "икономиката", но ако вземат да ги предлагат като кит в сандък и да си ги сглобяваме ще бъде супер. Хем по "евтино" хем ще възкресим авто-ТНТМ то.

                        Коментар


                        • #27
                          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Прочее, на Пенчо случката е чиста проба саботаж. На Нива двигателите са най-надеждния агрегат и ако на три умрели двигателя няма изпаднала РК значи някой го е направил нарочно и без въображение.
                          Ма НАР още ги нямаше! Кой да саботира и какво? Никой не знаеше къде ще ходят.
                          А, че двигателя е добър, спор няма все пак е Фиат със 60г. история,ю.

                          Коментар


                          • #28
                            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                            Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                            ...на кой пазар ще се продава. Едни са изискванията в ЕС за Евро-5, а други са в съюза Русия - Казахстан - Беларус. Мине ли в другия ценови клас това вече няма да е Нива за нивата...
                            Абе не знам - в Казахстан караха доста Тойоти - поне 2.4 на газ... Руските автомобили бяха изключение поне в района, в който ходих...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              ...да ги предлагат като кит в сандък и да си ги сглобяваме ще бъде супер. Хем по "евтино" хем ще възкресим авто-ТНТМ то.
                              ТНТМ-то лесна работа- гарантирано поне 85% от сглобените в гаража на купувача ще бъдат по-читави от тея сглобени в завода...

                              Коментар


                              • #30
                                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                                Освен в Русия Нива се произвежда и в Казахстан, а там климатичните условия и пътищата са страшни. Лизинговата схема на новите руски автомобили е добра и там литър газ е под 50 ст... Тойота е престижна марка в Казахстан и на нея залагат държавните служителите. В полицията масово се използват новите модели руски автомобили.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X