Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...можеш да я ремонтираш с базови технически познания, малък набор инструменти (+ чук ) и с подръчни материали...
    Нищо такова няма.

    По същество можеш да ремонтираш така почти всичко, но сред нормалните хора това не се нарича "ремонт", а креативно прибиране у дома.

    Ако ремонтираш Нива както трябва, т.е. да не се ремонтира после същото пак, бързо осъзнаваш че няма такова нещо като евтини части и още по-зле - няма евтини монтьори.

    Коментар


    • #92
      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

      За Нива има почти всичко, фашистко, но Скъпо. И после караш друго, поне подобие на нещо по-човешко. И най-вече със значително различен ресурс и спокойствие.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #93
        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Нищо такова няма.

        По същество можеш да ремонтираш така почти всичко, но сред нормалните хора това не се нарича "ремонт", а креативно прибиране у дома.

        Ако ремонтираш Нива както трябва, т.е. да не се ремонтира после същото пак, бързо осъзнаваш че няма такова нещо като евтини части и още по-зле - няма евтини монтьори.
        Не си прав, защото точно липсата на нови технологии в Нивата спомагат за това да можеш да си я човъркаш на професионално ниво (в смисъл - точно по спецификациите) дори и самостоятелно (креативното прибиране си е български патент - от него бягане няма)...
        Я пробвай да приложиш нещо такова на съвременен джип - нивгаш няма да постигнеш успех, щото 'козата' си сака пръч - я трябва да я вържеш на компютър за настройки, я онова болтче било със специална имбусна дванадесетточкова глава и трябва да започнеш да събираш инструменти за еднократно ползване и т.н.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

          Има разлики в допуските, що ли?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #95
            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Не си прав, защото точно липсата на нови технологии в Нивата спомагат за това да можеш да си я човъркаш на професионално ниво (в смисъл - точно по спецификациите) дори и самостоятелно (креативното прибиране си е български патент - от него бягане няма)...
            Я пробвай да приложиш нещо такова на съвременен джип - нивгаш няма да постигнеш успех, щото 'козата' си сака пръч - я трябва да я вържеш на компютър за настройки, я онова болтче било със специална имбусна дванадесетточкова глава и трябва да започнеш да събираш инструменти за еднократно ползване и т.н.
            Дрън-дрън.
            Голям рев от електрониката по колите. А аз крайно рядко съм чувал за някой, който не може да потегли заради електроника и твърде често - заради железа.
            А, да - последния път проблем с електрониката беше на Нива.

            Там дето липсват нови технологии в Нива, общо взето липсват и у другите коли. Бензиновите двигатели са с подобни допуски, зъбните предавки - и те, вратите пак търпят 1-2мм провисване преди да спрат да се затварят - и такива неща.

            Да разказвам ли за моноинжекционната Нива, която не се оправя докато не и сложиш газ? За това че няма един свестен ел. контакт?

            Коментар


            • #96
              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

              Нивата не прави изключение от останалите автомобили и качеството е свързано с цената. Смених оригиналния руски съединител на 87 000 км с немски комплект LUCK + качествен монтаж в сервиза и знам колко платих са това. Да не пиша за боядисване, антикорозионна защита, пружини, амортисьори, гуми и джанти различни от оригиналните руски, че общата цена надхвърля цената на самия автомобил.... Естествено е че става и с оригинални руски части, но зависи какви цели се поставят за постигне и с цената на какво качество. Постигане на качеството при Нивата е несъвместимо с евтини части и евтин неквалифициран труд. Съвременните Ниви са 1,7 л бензин пълен инжекцион с BOSCH компютър и газовата система за тях не е евтина.
              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

              Коментар


              • #97
                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                Бъркаш фосилизацията с еволюция.
                +1
                Тя.че върви "весело" темата е видно. По голяма активност (логично) проявяме "предалите"-Лада Нива.
                Натрупаното разочарование и болка личат в мненията,но натрупания опит помага в обслужването на следващите "придобивки".

                Коментар


                • #98
                  От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Първо се научи да пишеш грамотно /нищо лично/
                  Второ- колко различни автомобила от Нива си карал и обслужвал?
                  Щото тук си имам за потдръжка 10 бр Нива- всички от магазина- няма такова говно. Справка тук:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181309
                  Ама си имаме и две Пажеро-та 92 и един Трупър- карат ги само гороломници и технически неграмотни хора. И само консумативи. Да- на пажерото шарнира е 40 лв, ама истински и докато дойде време да го смениш си сменил поне десет на нивата, пък били те по 10 лв.
                  Ама била минавала отвсякъде- Хайде стига глупости, карали сме доста- нещо не ги виждаме по трофита и траяли.
                  Мястото на съветската техника е само и единствено на кантара!
                  Аз и Паджеро и Трупър не виждам по трофитата и траялите
                  Като говорим за корозия единствените изгнили ресьори съм виждал на Дайхатсу Фероза и Исузо Трупър! Последното има и уникално ниска проходимост!
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #99
                    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Дрън-дрън.
                    Голям рев от електрониката по колите. А аз крайно рядко съм чувал за някой, който не може да потегли заради електроника и твърде често - заради железа.....
                    Желязото обикновено 'предупреждава' за предстоящ ремонт.
                    А явно опита ти с 'електронни' автомобили не е достатъчно обширен, защото дори само в нашия малък офис сме имали няколко случая, при които електрониката просто не дава на автомобила да мръдне, и колегите остават щастливо омаени насред път (например се сещам за Опел и Шкода)...
                    Да, и според мен електрониката спомага 'желязото' да издържа повече, защото следи режимите с много повече датчици, и може да ги подбере правилно. Но пък умре ли електрониката, ей-така си оставаш на полето (там вече 'креативното прибиране' се свежда до съвсем стандартно - въже/платформа и т.н.)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Аз и Паджеро и Трупър не виждам по трофитата и траялите
                      Като говорим за корозия единствените изгнили ресьори съм виждал на Дайхатсу Фероза и Исузо Трупър! Последното има и уникално ниска проходимост!
                      Значи не си следите участниците които участват във траялната верига !
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Желязото обикновено 'предупреждава' за предстоящ ремонт.
                        А явно опита ти с 'електронни' автомобили не е достатъчно обширен, защото дори само в нашия малък офис сме имали няколко случая, при които електрониката просто не дава на автомобила да мръдне, и колегите остават щастливо омаени насред път (например се сещам за Опел и Шкода)...
                        Да, и според мен електрониката спомага 'желязото' да издържа повече, защото следи режимите с много повече датчици, и може да ги подбере правилно. Но пък умре ли електрониката, ей-така си оставаш на полето (там вече 'креативното прибиране' се свежда до съвсем стандартно - въже/платформа и т.н.)...
                        Пълна подкрепа и от мен за това мнение. И колко често "защитните системи" спират колите на пътя,където почти нищо не можеш да направиш,освен да обикаляш автомобила като голям камък!!!
                        В гората ситуацията става още по весела (тези които са в дърводобива знаят за какво иде реч)!

                        Коментар


                        • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                          Спартак,Ясен/с тиквата/,Янко и много други от бригадата "ЧАВДАР",предали ВАЗ 21214/НИВА/.Като не можете да помогнете във форума-поне не пречете с вашияте злобни и иронични мнения.То мрънкане,плюване.......Аман.

                          Коментар


                          • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                            Значи не си следите участниците които участват във траялната верига !
                            Ако визираш клас "Стандарт" съм съгласен, но той едвам наднича в дисциплината "траял". В "Модифициран" на Сливен се появи едно Паджеро от Шумен, но беше много зле. Не е за тая работа...
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                              Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                              Първо да спрат да я правят в Русия
                              Защо? Нали именно ТАМ почнаха да правят МБ Спринтер.
                              А иначе -
                              1. Шаси
                              2. По-дълга и по-широка
                              3. Дизелов двигател
                              4. Да не излиза от завода нито една бройка без климаанлаге.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                                Първоначално публикуван от milkovachkov Преглед на мнение
                                Спартак,Ясен/с тиквата/,Янко и много други от бригадата "ЧАВДАР",предали ВАЗ 21214/НИВА/.Като не можете да помогнете във форума-поне не пречете с вашияте злобни и иронични мнения.То мрънкане,плюване.......Аман.
                                Всъщност помагаме. Помагаме на други да не правят грешката да си губят времето занимайки се с това недоразумение. Или поне да добият представа какво представлява преди да си сложат таралежа в гащите.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X