Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте някакъв съвет за акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

    Аз в момента ползвам една Оптима 55 ампера но мисля да монтирам още една че сложих Warn 9274 и ми се иска повечко "ток"....а избора наистина е голям https://www.google.bg/search?q=%D1%8...ed=0CAgQ_AUoAQ

    п.п.някой ползвал ли е това устройство и какви са мненията ви?мисля да си поръчам нещо такова http://www.ebay.co.uk/itm/T-Max-Digi...#ht_1414wt_952
    Последно редактирано от Гробаря; 16-04-14, 10:56. Причина: допълнение ,въпрос
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #17
      От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

      Това струва колкото един хубав стартерен акумулатор. Аз бих сложил една ключ маса, която да изолира едния акумулатор при желание. Ако искаш да е по-интелигентно, може и един контактор от лебедка, който, като захраниш лебедката, да върши тази работа автоматизирано. В такава схема може да се вземе един полутягов голям и един стартерен малък. Така и двата акумулатора ще работят в правилен режим.

      Ако ще е един, то е хубаво да е полутягов. Марката според възможностите. Но това, което отбеляза Drukman за АГМ e доста интересно и важно.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
        Автомобил Сузуки Самурай с алтернатор 140 ампера ще се ползва само за каране в гората по възможност предимно по екстремно което включва ползване на лебедка по често.Лебедката е 9,5 lb. като на пълно натоварване по каталог и дават да дърпа на 12V 420 ампера.
        Ako ти се наложи да използваш лебедката при изгасен двигател, с 55Аh направо си си закъсАл. Ще го стопи за броени минути.

        Коментар


        • #19
          От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

          Благодаря на Вальо ситуацията ми се изясни така че вече няма чак толкова особена дилема сега очаквам да видя дали правилно съм разчел бюджета.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #20
            От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            ...Но това, което отбеляза Drukman за АГМ e доста интересно и важно.
            И мен ме хвърли в размисли тази информация. Метнах се до Субито и какво да видя...АГМ! Сега се разрових за документите и там пише на чист български език ГЕЛОВ! Баси!...
            Мите, хвърли един поглед и на тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4193

            Коментар


            • #21
              От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              Благодаря на Вальо ситуацията ми се изясни така че вече няма чак толкова особена дилема сега очаквам да видя дали правилно съм разчел бюджета.
              Е кое си избра?


              А относно Optima:

              A gel battery design is typically a modification of the standard lead-acid automotive or marine battery. A gelling agent is added to the electrolyte to reduce movement inside the battery case. Many gel batteries also use one-way valves in place of open vents, which help the normal internal gasses to recombine back into water in the battery, reducing gassing. Generally, gel batteries are less tolerant of high heat and are charged at lower power than traditional or AGM batteries. An OPTIMA battery is neither a gel battery nor regular flooded battery. OPTIMA is a SPIRALCELLTECHNOLOGY AGM battery.

              https://www.optimabatteries.com/en-u...uctInformation
              Последно редактирано от Jimi; 16-04-14, 12:57.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                А някой да сподели нещо за Ексайд от личен опит? Аз засега съм си доволен от Банера, но знае ли човек. В момента и аз знам от приятели, че има бая умрели внезапно Оптими без видима причина, и то относително нови - на по година-две. Знам лично за 3 случая
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                  Дааа, обърнете внимание, че е много дребно надписчето AGM върху Оптимата
                  Като ситен надпис в договор за кредит
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                    AGM акумулатор е по-добър от геловия. По лодките вече не слагат гелови, всички са само AGM. И да, Оптима са AGM. И за да живее и трябва 14.4-14.2v.
                    Направи се плаша като ви слушам с тия "една година, две години...". Средния живот на тия акумулатори е 5-6 години. И то на корита с по 6-7 лебедки. Ама не сме само с един акумулатор.

                    Взимаш най-големия АГМ акумулатор, сръчкваш си алтернатора на 14.4в /за това ще трябва нов регулатор май/ и си цар за доста време напред.
                    Тия 55 ампера акумулатори хич не са за лебедки.
                    Последно редактирано от NIKSD; 17-04-14, 08:13.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      ... Тия 55 ампера акумулатори хич не са за лебедки.
                      В упътванията на лебедките обикновено се препоръчва акумулатор с поне 65 Ah
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        В упътванията на лебедките обикновено се препоръчва акумулатор с поне 65 Ah
                        Аз не ги разбирам, просто казвам какво съм видял наоколо. 3те най-добри начина да си отрепеш акумулатора са да го презаредиш, да му даваш зверски зор макар и за късо време, и да го сваляш под 50% от капацитета му. Ясен има един от нашите мониторчета за следене на акумулатори. И ние бичим много лебедки. Как ви се струва по лебедка на 5-10 минути за няколко дни? И точно за това имаме повечко акумулаторчета.
                        Ясно че няма как да помъкнете 10-12 акумулатора, ама и 55-65 ампера е несериозно. Или поне на мене така ми звучи.

                        Ако сложите два пъти повече акумулатори, те ще издържат 4 пъти повече. Да де, знам, няма място, пък и боли $$$$...
                        Прикачени файлове
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                          Дааа. Номерата на търговците немат край. До сега всички говореха с възторг за ГЕЛовите Оптими. Сега за Оптима гел нищо не пише даже и в гуглето.
                          Баси.
                          Преди месец ми предлагаха Оптима ГЕЛ за едни парииии, добре, че ги нямах.

                          Е тука има малка табличка за напреженията на заряд
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=56270&page=31
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Дааа. Номерата на търговците немат край...
                            Търговци, търговци..колко да са търговци?! Нали пловдивските уж били от наште? От тях съм купувал....
                            П.П. Да де, търговци са си все пак

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                              И така след много мислене чете консултации и благодарение на човек от форума за което съм му благодарен много се сдобих с акумулатор АГМ 92амперчаса Банер.Но явно имам някакъв проблем който трябва да разбера,той се заключва в това на стартер върти та свят ще му се завие на двигателя пали без грижа,но лебедката прави оборот и половина и то много вяло и спира щракат само релетата.Та въпроса ми е може ли да имам някакъв електрически проблем принципно всичко съм вързал уж както трябва има хубава маса и плюс до лебедката.Как мога да разбера дали акумулатора не е свършил от седяне по складовете предполагам с товарна вилка се прави подобен тест.Пробвах да го зареждам зарядното показва че е зареден.При 14.4 волта зарядено напрежение което подава моя алтернатор мерено с моя китайски мултицет на който незнам дали да имам доверие когато пусна лебедката напрежението пада до 13 волта.Когато замервам акумулатора без да има включени консуматори със свалени клеми на акумулатора уреда ми показва 12.7-13 волта.Това е което мога да кажа за сега въпроса е да разбера къде ми е проблема при мен или в акумулатора ,който е в гаранция но ако се изсипя в някой гаранционен сервиз и им кажа ми не ще да бачка лебедката 100% е гарантирано че никой няма да признае тази гаранция.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте някакъв съвет за акумулатор

                                А колко волта стигат до лебедката? Като я включиш де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X