Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калъфи (предпазители ) за брадви.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калъфи (предпазители ) за брадви.

    Отдавна се каня да си направя такова нещо за малката брадвичка, която се събира в раницата, но не се наканих. Сега се налага да мъкна по-голяма брадва, която без калъф (предпазител) със сигурност най-малкото ще ми съсипе раницата. Та вчера, бай мангал дето уж това му е работата, заяви че такова нещо не е виждал и не знае как се прави, след което ми пробута за 7 лв. някаква изрезка от кожа и няколко капси. Най-лошото беше че и аз дори нито можех да му покажа (примерно снимка) нито имах идея точно какво искам. Прибрах се у дома и се захванах сам да си свърша работата, и ето какво скалъпих за няколко часа кълцане, чукане и псуване в гаража:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0392.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:6052768

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0393.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:6052769

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0394.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:6052770

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0395.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:6052771

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0399.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:6052772

    Кожата (бялата) е дебеличка, но отпред, където лежи острието вложих парче разцепен от едната страна и сплескан, ПВЦ маркуч. Доста зор видях да го закрепя с капсите вътре, но стана. Сега със сигурност няма как острието да прореже кожата! Първоначалната ми идея беше да опаковам изцяло металната част на брадвата, обаче на манго толкоз кожа му се откъсна от сърцето едвам, та даже се наложи да наддавам каишките с черна кожа от един колан.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

    Ползувателно нещо е калъфа. Оформи малко ръбовете с шкурка и го боядисай в черно, така няма да личи наоската.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

      Що е това наоска, и с какво да го боядисам? Всъщност мислех тъмнокафяв да е, щото черното с боя, няма да изкара дълго в приличен вид!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

        Наоска - снадка. Имам предвид, че така ще стане един цвят и няма да личи парчето от колан. Можеш да го вапсаш с боя за кожа. Лесна е за намиране. Или с оцветител за латекс, или с мастило, или с байц... общо взето с боя дето попива в кожата без да образува филм. Сетне импрегнираш с восък, разтворен в терпентин и ленено масло, в съотношение едно към гьотере и си готов.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

          Няма как да станат еднакви двете кожи! Черната от колана със сигурност е естествена и боята си е филм освен дето е пропита в кожата. А бялата кожа дори имам съмнение че не е кожа щото отдолу има нещо като плат залепено. Нямам претенции за външния вид чак толкова, просто ми се ще цвета да стане равномерно по-тъмен за да личи по-малко мръсотията след няколко командировки из Странджа. Чудя се дали с йод не мога да я боядисам!?
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

            Що се занимаваш с кожи а не си направиш от някаква "пластмаса"? Примерно парче стара ПВЦ тръба + пистолет за горещ въздух прави чудеса. Лесно, бързо и практично, няма нужда от препаски и закопчалки, боядистване, шиене, занитване, средни парчета и т.н.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Що се занимаваш с кожи а не си направиш от някаква "пластмаса"? Примерно парче стара ПВЦ тръба + пистолет за горещ въздух прави чудеса. Лесно, бързо и практично, няма нужда от препаски и закопчалки, боядистване, шиене, занитване, средни парчета и т.н.
              Гледах аз клипчето за оня дето правеше кобури от парче тръба, ама първо нямам пистолет за горещ въздух, второ идеята е калъфа да е мек и да не къса раницата и другите неща в нея, трето - искам поне малко от малко да ме кефи, то ако беше само работа да върши, щях и аз като колегите да цепна едно парче маркуч па да го вържа с една стара връзка за обувка отпред на острието и готово! А така хем си имах занимавка един слетобед, хем си понапънах малко и ръцете и акъла че нещо съвсем се олежах напоследък, научих и упражних нов шев за кожени работи (за съжаление с не съвсем подходящ конец). И общо взето съм доволен от направеното въпреки че бих бил още по-доволен ако имах достатъчно кожа да затворя цялата стоманена част в калъф! Ся и един триточков ремък ако и хакна и ще стане тактическа брадва за специални полицейски операции по турската граница !
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                ...Примерно парче стара ПВЦ тръба...
                Че има и оранжови за фешън десин.
                Ма верно е, че в кожата си има нещо по-така - олд скул.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

                  Малко в страни от темата, скоро си взех два броя мачете -"Трамонтина" и ако има някой да сподели откъде мога да си закупя кожена/пластмасова/ кания за тях. Че са си, малки саби и не ми е удобно да ги нося в ръка. Формата им е стандартна. Разширяват се във върха . Лично за мен са много по удобни от брадвата за по-тънки дървета.
                  Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

                    Слави , тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=24942 има показани калъфки за брадви.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Калъфи (предпазители ) за брадви.

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Слави , тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=24942 има показани калъфки за брадви.
                      Да! Благодаря! Помнех че съм виждал някъде но не помнех къде, а търсачката не помага щото търси по думи а не по снимки! Точно такава ще се опитам да си направя за малката брадвичка по нататъка! И в други теми има също така между другото показани, ама нарочна тема досега нямаше!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X