Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Misfire на 1-ви цилиндър

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

    Веднъж ми се казва, че този ремонт ще донесе спокойствие за 100,000 - 150,000 км, веднъж ми се казва "6 метра гаранция".
    Струва ми се, че някой се опитва да ме пусне по пързалката. Или едното мнение е пълни глупости, или другото!

    Казват ми, че колата е карана страшно много, а не е, казват ми, че проблема е от газовата, а тя е от ония ден.
    ?

    Казват ми леглото на клапана на първи цилиндър, изведнъж общо 10 клапана от общо 16.
    ?

    Всички могат да карат по горите на газ, оборотите в червеното, само моята няма да издържи каране на газ.
    ?

    Колегата горе вика с какво глави 2ра употреба дето НЕ трябва да им се оправят 10 легла са по-добри от моите? Ако караше 4.7 щях да ти предложа да си разменим главите, понеже с какво са по-добри твоите 2ра ръка от моите, същата работа е?

    Сега изведнъж 5 минути каране на бедна смес и край с тоя двигател и край с тая кола?

    Почвам да мисля, че или някакви хора, които нямат никаква представа пишат незнайно защо пълни глупости, или са просто подставени лица. И някой се опитва да ме пусне по пързалката.

    Направо имам чувството, че в раздел ПОДАРЯВАМ да го пусна джипа, няма да има някой навит да го вземе???

    Коментар


    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Значи пораженията са типични за кола , карана на газ. Да речем при Субару има статистика / надлежно отразена и в BRC- бюлетините/, за "потъване" на клапаните след 50 000 км. Следва подмяна на леглата с титаниеви ! Потърси някакви такива варианти..."металокерамика" ми асоциира със зъболечение по-скоро
      Добре де, има ли смисъл да го правя, ако на всеки 10 хиляди километра трябва да правя този ремонт? Виж какво съм писал по-горе.

      Другия вариант, реални 270,000 км - значи след този ремонт поне на половина още толкова (135,000) ще изкарам само на газ? А, ако баш като хората е направено всичко, значи още 270,000км?

      Коментар


      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

        Аз,бих препоръчал след ремонта на главите задължително изтърбушване на катализаторите.По този начин се намаля температурата в изпускателния колектор,повишава се леко мощността и икомичноста на двигателя. И след това поне 100 000км без проблеми с леглата и клапаните.

        Коментар


        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Всичко е вярно, но е въздух под налягане, "наукообразна" реч без конкретика пирисъща на партийните функционери от преди 10.11.89г......и на колегата ми.
          Най- вероятно,несъзнателно съм помогнал да ВИ стегне "чепика",за което се извинявам.
          Тази "наукообразност",която визирате е част от начина ми на мислене и работа.Не искам да става "лично",но кое от мненията ми Е толкова дразнещо???

          Коментар


          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

            Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение

            Направо имам чувството, че в раздел ПОДАРЯВАМ да го пусна джипа, няма да има някой навит да го вземе???
            +1 да се запиша ако има такъв сценарий

            от друга страна направи го това което е излязло и си го карай с кеф
            2ра ръка глави си имаш и сега не ти трябват други
            сподели къде са гледали главите лс

            Коментар


            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

              Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
              Веднъж ми се казва, че този ремонт ще донесе спокойствие за 100,000 - 150,000 км, веднъж ми се казва "6 метра гаранция". ...
              В интерес на истината, добре направен ремонт може да донесе спокойствие за доста километри, но наистина не е реално да очакваш някакви по-дълги гаранции за ремонтирани части на -найсет годишна кола с пробег къде 300,000.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                В интерес на истината, добре направен ремонт може да донесе спокойствие за доста километри, но наистина не е реално да очакваш някакви по-дълги гаранции за ремонтирани части на -найсет годишна кола с пробег къде 300,000.
                Познавам себе си, карам като мишка. Самуил и Дядо Владо също са добре запознати с това какъв шофьор съм, бавен, спокоен, не настъпвам рязко, не спирам рязко, леки коли по 60 коня "ме късат", когато съм в 220 коня Черок. От сега ти казвам, един добре направен ремонт в моите ръце ще издържи 10+ години!

                За справка, леката ми кола (Шевролет Авео) за 4 години (40,000км каране) има 1 сменена биалетка. Това е! Този джип, ремонтиран като хората при мен ще изкара десетилетие! Минимум!

                Тъй като споменах 2 имена горе, ако желаят могат публично да си кажат мнението за моето каране. От там могат да се направят изводите дали "заради моето каране ще има проблеми" или заради лошо свършена работа.

                Коментар


                • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                  Колко е гаранцията на нова глава?Пада ли гаранцията на нов автомобил ако се монтира газова?
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                    Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                    Познавам себе си, карам като мишка...

                    За справка, леката ми кола (Шевролет Авео) за 4 години (40,000км каране) има 1 сменена биалетка. Това е! Този джип, ремонтиран като хората при мен ще изкара десетилетие! Минимум!
                    Тия джипове не са предназначени за кротко каране, дори на пътя. Даже щатските бабички пред моловете:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mall-rated-jk4d-400x400.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5582928

                    предпочитат да паркират "Юкони", "Тахота" и "Ескалейди". А Jeep е кола за забавление и не разчитай, че ще си запазиш стила на каране с нея Вече си се хванал на хорото и пускане, не че няма, но не си струва - изпускаш много хубави емоции. Поправяй този и гаранция - Франция, хич недей да го пазиш и да го жалиш, ако се счупи пак - нов двигател, колективно спазаряване с колеги от форума на някой "англичанин" с десен волан за части и така нататък. Успех !
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                      Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                      ... един добре направен ремонт в моите ръце ще издържи 10+ години! ...
                      Ако е рекъл Господ ...

                      Само че пак ще ти напомня: Недей да забравяш, че си имаш работа с 14-годишна кола с пробег от близо 300,000 км. Няма нищо вечно, още по-малко пък, ако нещото е направено от Крайслер ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ако е рекъл Господ ...

                        Само че пак ще ти напомня: Недей да забравяш, че си имаш работа с 14-годишна кола с пробег от близо 300,000 км. Няма нищо вечно, още по-малко пък, ако нещото е направено от Крайслер ...
                        Като гледам Крайслер го е направил да издържи 14 години до сега, а ние, ако го "побългарим" с метало-керамика или титан, би трябвало да надживеем тия "14 Крайслерови заводски години".

                        Освен това, ходих за майтапа да видя Шевролет Авео от 2007 година на 453,587км и една Каптива от 2008-ма година на 294,720км, просто да им видя аджеба двигателите стават ли. Еми, стават! Уж са от "новите, чупливи коли", а не са "старата школа". Накрая ще излезе, че старата школа са прехвалени трошки, а новите пластмасови "Американски паркетници, сглобени с корейски части в Унгария" са 2 пъти по-здрави, надеждни и издържливи?

                        Мой близък приятел преди 2 години си купи Ауди А4 1.8Т Quattro на 420,000км, не въртяно, толкова си му пише. До тук му навъртя 40к км, а е с газов инжекцион от поне 100к, по думите на предишния собственик. И аз първоначално му виках "ти луд ли си 420к кола на газ", понеже от големи разбирачи знам, че няма да е добре, а те 2 години си минаха и до тук смени скорости с диф, щото му виеше на 5та нещо, с 2ра ръка за 300 лв всичко.

                        Тия джипове не са предназначени за кротко каране, дори на пътя.
                        Разбирам, но не мисля, че ще се променя като шофьор. За мен "не-кротко" каране означава "зорлем чупене на колата". Още в началото казах, че джипа ми трябва за възможно най-леки неща, като да идем с жената до някой манастир или по черни пъти по селата, посока някой водопад. Неща, за които става и лека кола, само дето от вътре чувствам, че "я мъча" като стъпи на калдъръм, черен път с баир или нещо подобно. Нищо не се е променило в момента, освен, че джипа е на трупчета.

                        И, когато ремонта е готов, НИКОЙ не може да ми каже, че стила ми на каране и целта, за която съм взел джипа ще му разкажат играта и то в кратки срокове. Ако може да издържи 300к ръчкане без ремонт, след ремонта ще откара поне още толкова в моите ръце.

                        И с риск да ме запсувате, съжалявам, но, ако това не е така, значи Шевролет Авео и Шевролет Каптива явно са в пъти по-добър избор, поне до 450к км

                        Коментар


                        • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                          Специално към автора на темата-в хАмерика, или където и да е в цивилизования свят ще се намери ли кой да ти направи въпросният ремонт с голяма гаранция...или направо ще ти сменят двигателя-как мислиш...?
                          И не знам защо си решил, че знаеш реалният пробег на добичето и начина му на експлоатация?!
                          Бреййй-голям рев, голямо нещо-ужас!Като не искаш проблеми сменявай двигателя с нов...или се моли да си попаднал на читав специалист-бедните така правим...
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                            Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                            Като гледам Крайслер го е направил да издържи 14 години до сега, а ние, ако го "побългарим" с метало-керамика или титан, би трябвало да надживеем тия "14 Крайслерови заводски години". ...
                            В интерес на истината, слагането на газова уредба също е "побългаряване". Оригинално колата си е правена да върви на бензин.
                            Освен това, при ремонти вариант на "побългаряването" е смяната с оригинални части, ама тя още повече няма да ти хареса като цена ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                              Първоначално публикуван от penywise Преглед на мнение
                              ... значи Шевролет Авео и Шевролет Каптива явно са в пъти по-добър избор, поне до 450к км...
                              Разбира се, че е така , Корейците отдавна превъзхождат в качеството доста "велики" марки, лежащи на лаври от преди десетки години...не ли па Крайслер...
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Misfire на 1-ви цилиндър

                                Специално към автора на темата-в хАмерика, или където и да е в цивилизования свят ще се намери ли кой да ти направи въпросният ремонт с голяма гаранция...или направо ще ти сменят двигателя-как мислиш...?
                                Знам, че която и да е от 2те опции ше ми излезе на 1/5-та от цената. В цивилизования свят.
                                Ангренажен комплект тук - 1400 лв, в "цивилизования свят" е $200 (около 280 лв).
                                Горен комплект гарнитури - 650 лв тук, в "цивилизования свят" е $110 (около 154 лв).
                                Цял, чисто нов, т.е. рециклиран в заводски условия двигател на 0 км е около $2200 в "цивилизования свят".

                                Тук има задължителен, законен Европейски Стандарт за превъртане на километраж преди продажба ISO 96250, в "цивилизования свят" е Федерално престъпление, водещо до затвор.
                                Тук минималната работа заплата е $2914 на година. В "цивилизования свят" е $22,000 на година.

                                Как изобщо ти хрумна да сравняваш "тук" с "там", без дори да си отворил нов tab в browser-а си и да си направил елементарно проучване?

                                И не знам защо си решил, че знаеш реалният пробег на добичето и начина му на експлоатация?!
                                Когато джипа е готов лично те каня за едно кръгче и експертно мнение, според теб какво е общото състояние на джипа, след като го погледнеш отвътре, отвън, отдолу и го покараш.

                                Бреййй-голям рев, голямо нещо-ужас!
                                Просто съм "си написал домашното". Чета, уча и смятам преди да пиша.

                                Като не искаш проблеми сменявай двигателя с нов...или се моли да си попаднал на читав специалист
                                Специалиста е читав. Нямам никакви съмнения в способностите му, както и знанията му. И както той самия каза, това е рутинен, нормален ремонт, нищо не-нормално, нищо сложно за изпълнение и, цитирам, "Ако нещо не е направено като хората, контрата е у мен, защото после аз ще трябва да го отварям и оправям". Все пак е елементарен ремонт и такива се правят постоянно. Не съм първия, не съм последния.

                                бедните така правим...
                                Дам... за беден, беден съм. Вината за това си изцяло моя, не е на държавата, не е "заради обстоятелствата около мен". Но, бих те черпил няколко бедни бири, ако желаеш да поклюкаме за 'жипки при Дядо Владо някой ден No hard feelings, брат!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X