Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с тазобедрена става

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с тазобедрена става

    Здравейте, проблема се появи преди 10-тина дни. След една тренировка усетих лека болка отстрано над бедрото и към седалището, но не и обърнах внимание. На другия ден се разхождах доста и започнах да усещам някакво припукване а след това и парене в областта на тазобедрената става. Ходих при д-р Илиев и в момента ходя при неговия рехабилитатор. Всеки път ме намества и след това нещата се оправят но при някое леко по-ряско движение ставата пак се вади и се появява пареща слаба болка. Според доктора, на рентгеновата снимка не се вижда нищо освен възпаление на сакроилиачната става, в която е най-вероятно проблема. На някой случвало ли му се е нещо подобно и как се оправя. Засега ходя при рехабилитатора и изпълнявам упражненията, които ми е дал, но не виждам особено подобрение...
    Александър

  • #2
    От: Проблем с тазобедрена става

    Нерде тазобедрена, нерде сакро-илиачна става. Първата може да се извади само при много тежки травми. Няма как да се вади и намества при движения. Втората пък съвсем не може да се извади. Тя участва в изграждането на тазовия пръстен. Възпалението и е рядко; При мъж на твоята възраст трябва да се мисли за разни не особено приятни болести като Бехтерев, с-ом на Райтер и др. Те са в домена на ревматологията. Ако наистина Ро графията е разчетена с данни за сакроилеит потърси ревматолог. Ако е проблемна тазо-бедрената става - /също не е много типично за млад мъж/ - ортопед и МРТ на ставата. Все пак в тази област може да има болки, несвързани със ставите. Радикулерни най-често, с произход от поясните прешлени - невролог.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с тазобедрена става

      Аз още преди години имах съмнения за артрит, но така и не ми го откриха. Лошото е, че всички доктори казват "нищо ти няма" докато не се скапеш напълно. Направо вече не знам какво да правя... Имам изследвания няколко пъти за ревма фактор, CRP и какво ли още не. Май само на невролог още не съм ходил. Ще взема да отида.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с тазобедрена става

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Здравейте, проблема се появи ...
        Я драсни едно лично по моя препоръка на Doc_Vlad.......е на финала може да подкараш "джип"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с тазобедрена става

          Според доктора и рехабилитатора, при които ходя проблема е свързан с кръста или по-точно с прешлените над опашната кост. Получава се разместване и оттам се притиска нерв. Съответно ходя да ми го наместват и правя упражнения за заздравяване и отпускане на мускулатурата в тази област. Според тях това е в резултат от начина на работа на стол.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с тазобедрена става

            Здрасти,бях състезател по кикбокс,при една нестандартна тренировка ми изскочи лявото рамо,повече от 2 години ме болеше адски по време на тренироки,въпреки това успях да стана два пъти шампион на България през годините,но понякога и досега при определени условия усещам рамото,вероятно до живот ще е така !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с тазобедрена става

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Здрасти,бях състезател по кикбокс,при една нестандартна тренировка ми изскочи лявото рамо,повече от 2 години ме болеше адски по време на тренироки,въпреки това успях да стана два пъти шампион на България през годините,но понякога и досега при определени условия усещам рамото,вероятно до живот ще е така !
              Е да де, но сега вероятно не се занимаваш активно със спорт. При мен е обратното , аз малко късно се сетих за това... Иначе по повод заглавието и раздела на темата... нещата се оказаха съвсем други и клонят към невролог, особено ако не се оправя до 1-2 седмици.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с тазобедрена става

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Според доктора и рехабилитатора, при които ходя проблема е свързан с кръста или по-точно с прешлените над опашната кост. Получава се разместване и оттам се притиска нерв. Съответно ходя да ми го наместват и правя упражнения за заздравяване и отпускане на мускулатурата в тази област. Според тях това е в резултат от начина на работа на стол.
                Ново 20...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с тазобедрена става

                  Да, но има резон в това, защото болката в тазобедрената става вече отшумява. Сега обаче продължават да ме болят гърба и кръста, като изпитвам скованост в средната част на гърба, под плешките. Започвам да се опасявам за нещо по-неприятно. Дано не е. Май съм за невролог. Като заговорихме за кинезетерапия - някой запознат ли е с работата на д-р Евгени Манолов (кинезетерапевт)
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X