Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо АТВ - въпроси и отговори.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на АТВ

    Първоначално публикуван от Deyan Tsvetanov Преглед на мнение
    Здравейте!
    Решил съм да си купя АТВ и искам да помоля за съвет относно марка,кубатура и т.н.
    Висок съм 1.80 тежа около 90кг. и нямам никакъв опит с АТВта.Няма да го използвам за возене по тежки терени (поне за сега).
    Загледах се в някакви китайчета чисто нови за по около 1500лв. 250 кубика,но пак казвам нищо не разбирам така че всякаква информация ще ми е полезна.
    Благодаря!
    Здравей, за леки разходки и първоначално запознаване с техниките за каране на атв и чисто ново китайче ще ти върши работа. Сам ще усетиш кога си се научил - когато започне да се чупи, и да ти се иска да имаш повече мощност. Чисто новите китайчета страдат от развиващи се болтчета, затова при покупка на такова отдели 1 час и няколко тубички осигурител за резба. Не забравяй и протекцията - каска, ботуши и нагръдник са основните. Имай впредвид, че малките кубици също мога да те наранят серизоно!
    Успех
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #92
      Помощ с избор на АТВ !!!

      Здравейте не смея да ви наричам колеги защото съм нов

      Та по въпроса искам идното лято да си закупя евтино атв (1500-2000) главно да се позабавлявам и като цяло знам че парите който съм приготвил са малко но не искам първото ми атв да е маса с пари така казано бях гледал в интернет обяви за Shineray и се чудя дали са хубава марка като цяло. Забравих да спомена искам да е 200-250 кубика ще съм благодарен да ми обърнете внимание

      Коментар


      • #93
        От: Помощ с избор на АТВ !!!

        Шинрей не стават, дори и за забавление, аз имах едно такова и непрекъснато се чупеше, а части за тях нямаше. Имат официален дилър във Варна, но беше голяма мъка понякога да ти намерят заден амортесьор примерно. Чул съм, че Башан са по-така, но нямам опит с тях.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • #94
          От: Помощ с избор на АТВ !!!

          alexdevil Мерси много за тоговора

          Ще се радвам още някой да изяви мнение по въпроса

          Коментар


          • #95
            От: Помощ с избор на АТВ !!!

            Аз пък за моя Шинерай намирах всичко което ми е трябвало. По двигателя има всичко и е на цени на жълти стотинки. Въпреки че го карах малко и го продадох мога да кажа само добри впечатления.

            Коментар


            • #96
              От: Помощ с избор на АТВ !!!

              2 години ми доставяха заден амортесьор, успяха накрая, за предните чаках само 4 месеца и добре, че предния собственик беше сменил всички шарнири от Нисан Микра иначе и там щях да ям дървото. За втулките на задния шарнир мога да напиша кратко ръководство от 300 страници как да стане по-надеждно, а за него оригинални втулки пак няма. Да, двигателя е здрав за 250 кубика и даже в повече. Задни 8" гуми ако намериш ми кажи, че да пиша на новия собственик, че горкия не открива никъде.
              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

              Коментар


              • #97
                От: Помощ с избор на АТВ !!!

                За жалост и аз съм чувал този пробле с гумите че никъде не се намират но тогава какво да правя ? Предложете марка ... другия вариян е да събера малко повече парички и да си взема нещо по мощно но за първо атв не мисля че е добра идея..

                Коментар


                • #98
                  От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                  Абе и аз разсъждавах така, ама мощно можеш да го караш и полека ( с изключение на Брутфорс ), а маломощно можеш да го караш само бавно, а повярвай ми за един сезон ще ти умалее.
                  Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                    Здравейте нов съм във форума,така че се извинявам за въпросите.Досега само пистови мотори съм карал,но се ботурясъх доста сериозно и вече мисля да не карам такива.Насочил съм се към АТВ и неззнам какво се гледа като се купува?С 4 задвижвани колела или с 2 да бъде,това се питам.Само проходимоста ли е разликата в 2те,и дали това с 2WD ще справя добре с калта,снега такива работи.Благодаря

                    Коментар


                    • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                      Уникално трудно е да се намерят задни гуми 8-ци . Отне ми по малко от минута
                      http://motobg.net/ocart/%D0%A7%D0%B0...8-quot-sku-837 . А да не говорим че има всякакви части тук. Не са точно за шинерай , обаче на 99% си пасват просто трябва да свалиш твоите и да мериш

                      Коментар


                      • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                        Уникално трудно е да се намерят задни гуми 8-ци . Отне ми по малко от минута
                        http://motobg.net/ocart/%D0%A7%D0%B0...8-quot-sku-837 . А да не говорим че има всякакви части тук. Не са точно за шинерай , обаче на 99% си пасват просто трябва да свалиш твоите и да мериш
                        Звънни им утре да ги питаш, както и за частите, абе всъщност дреме ми, то вие ще се мъчите не аз.
                        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                        Коментар


                        • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                          Здравейте!
                          Мисля да си взема АТВ и се чудя като за първо атв какво да си взема.
                          Бихте ли ме посъветвали

                          Коментар


                          • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                            Абе и аз питах същото,ама на хората им е писнало от такива въпроси сигурен съм.Ти какво мислиш да взземаш?Сигурно си се спрял на някои модели!

                            Коментар


                            • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                              Прочетете малко по форума и тогава питайте, иначе има мн хора отворени за въпроси...
                              Споделете и тази важна информация за да бъде въпроса по пълен:
                              Наличен ли е някакъв опит в управлението на мотоциклет или атв?
                              На колко години сте - ръст и килограми?
                              С каква цел ще използвате машината?
                              Какъв е вашият бюджет?
                              Помислили ли сте за екипировка?

                              Коментар


                              • От: Първо АТВ - въпроси и отговори.

                                Ами опит с мотори имам но никога с кросови,нито с АТВ.33г 183см около 90кг.
                                За цел незнам,в смисъл незнам какъв ще е стилът ми на каране.Затова и питам дали АТВ с 2wd е проходимо,примерно в кал или нещото такова.То ясно че по сухото върви.Предполагам че лебедка трябва да му се слага.Ориентирал съм се към 2wd изглеждат ми по пъргави и поврътливи.Бюджета около 7к нещо такова ще е.Екипировка задължително в Бг незнам откъде но откъдето и да е към 2к ще отиде и там.Сам човек може ли да го обслужва,имам впредвид ремонти по окачване и т.н.Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X