Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

    Здравейте колеги, понеже реших, че още не съм готов да се разделя с хонделката, реших да положа усилия да я направя поне малко по-привлекателна и съвременна. Изтупах от прахта няколко теми за инфоборд и в последните дни се сдобих и монтирах това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0386.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:6051638 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0393.jpg
Прегледи:1
Размер:28.4 КБ
ID:6051639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0395.jpg
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:6051640
    Има доста функции/ температурните датчици още не съм ги вързал и затова показва 0 градуса/. Но пък предимството е че отчита всички параметри успоредно и отделно на бензин и газ, както и остатък в резервоара и съответно бутилката.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0381.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:6051641
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

    Ето това много ми допадна лайв "кардиограма" на ламбдата, която да не вярваш че след 213000км е още читава.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0392.jpg
Прегледи:1
Размер:23.0 КБ
ID:5576002
    Външния вид на устройството не е от най футуристичните, но едва ли нещо футуристично ще се върже на дървения интериор така или иначе.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0397.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5576003
    Може да се поръча без кейс за LCD дисплея и да се вгради някъде,но на мен не ми се занимаваше с тази част. Има и други цветове дисплеи както и Oled но по скъп. Софтуеъра е доста приятен но който не му се занимава може да настрои основните параметри и през самия модул. Ето сайта на производителя http://www.reveltronics.com/en/produ...omputer-utcomp
    Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 02-04-14, 09:33.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

      Колега дай повече инфо или линк за този комп. Може и на лично да ми пратиш откъде е купен.
      Мерси предварително.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #4
        От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

        Коригирах предходния пост като добавих линк. Основните сигнали които му трябват при бензиновите мотори са сигнал от VSS сензор и сигнал за управление на който и да е от бензиновите инжектори. Иначе общо кабелите са около 20-тина и си е приключение, но аз използвах 6 от тях директно от pinout-товете на ECU-то.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #5
          От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

          Мерси
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #6
            От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

            И мен ме интересува също как се монтира, за кои датчици се закача и как се калибрира.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

              В сайта на производителя има мануал, но е на английски. За тези които имат затруднения мога опиша, но прегледайте схемите в мануала е ще се ориентирате, а ако има нещо конкретно като питане ще отговоря доколкото мога. При бензиновите мотори е по-лесно и точно. При правилно калибриране точността е до 1% за бензин и 2% за газ. При дизелите май е по-сложно тъй като няма инжекторни времена и се ползва друг сигнал, но там не съм се задълбочавал.
              С две думи като се свърже се прави 180 секунден тест драйв по добре извън градско с постояннна скорост за която знаем от лични наблюдения разхода на колата си като с GPS се засича изминатото разстояние. След това в софтуеъра се въвеждат в специален калкулатор данните от импулсите на VSS сензора който обикновено е монтиран на скоростната кутия и инжекторните времена в ms. Софта изчислява две константи които се въвеждат и по този начин сетваме параметрите с около до 15% грешка. След това правим финна калибровка като можем да променяме двете константи с % тите на отклонениет. Скоростомера калибровах с GPS а разхода според моите засичания при скорост 90км. /ч но ще го направя съвсем финно и при пълен резервоар според трип показанията. За газта първоначално задавам коефициент със 7% по висок от този на бензина, тъй като такава ми е разликата в разхода. Има вариант да се вземе сигнал директно от газовия инжектор но е по сложен а и двата типа инжектори трябва да се управляват еднакво, в общия случай по маса. В случай че при работа на газ са ви спрени бензиновите инжектори то трябва да вземете сигнал от ECU-то на бензина тъй като борда ползва за база бензиновите времена. Можете да си изтеглите софта от сайта за да погледнете какви опции има.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                Ами честита придобивка ...
                Преди време и аз се бях загледал за подобна джаджа но в крайна сметка си поръчах само OBDII bluetooth модул и качих софт за диагностика на телефончето, ей така колкото за обща информация.
                Този бордкомпютър както виждам е с повече екстри ... не виждам само има ли си вграден микрофон или вход за външен такъв за измерване на децибелите?
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар


                • #9
                  От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                  Е това е за тези като мен, които нямат OBD2. Някои колеги изказаха мнения, че вариантите с ELM блутут дават закъснение с живите данни към смартфона. Но има и по качествени OBD2-Bluetooth модули, но и доста по-скъпи.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                    А каква е цената на това чудо?
                    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                    "Mud Angels" Stara Zagora

                    Коментар


                    • #11
                      От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                      А каква е цената на това чудо?
                      Пише си на сайта.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                        Научих го на уважение!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0402.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5576062
                        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 02-04-14, 20:13.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                          След последното калибриране, газта свърши при по-рязко изпреварване, а според борда трябваше да имам още 250мл. газ. Това е около 2% грешка. Доволен съм и мисля да не го пипам повече, още повече че зареждането на различни газстанции води до по-сериозна такава. Направих грешка че го настроих да ми пищи и индикира при пад на акумулатора под 10,5V и сега на всяко сутрешно палене пищи и показва 10,5V в момента на въртене на стартера.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                            Здравейте
                            Някой друг с такова устройство,че май съм се зарибил нещо.
                            ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Универсален бордкомпютър без OBD2 конектор

                              Здравейте
                              След две седмици ровене в интернет май ще си взема нещо такова
                              http://www.multitronics.ru/products/univers/tc740/
                              имам човек който може да ми го купи и донесе лично.
                              ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X