Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до язовир Калин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходка до язовир Калин

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Гранитоид АД - и комплексът е развиван десетилетия.
    Абсолютно вярно.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • От: Разходка до язовир Калин

      Колега, не съм сигурен, че съм в състояние да осмисля поста ти в частта му за спускането с колелата в сняг.
      Но, ако все пак е това, което разбирам, имай предвид 2 неща:
      1. Още долу в ниското има бариера. Така, че имате гаден 18 километров път с дълбок сняг. В горната си част е силно лавиноопасен.
      2. В голямото и малкото Пазардере - от Иван Вазов до Върла има поне метър и половина пухкав сняг. Траверсът по Върла е СИЛНО ЛАВИНООПАСЕН. Минава се, но само по самото било, отклонение от метър вляво или вдясно (неизбежно с колело на гръб) е сигурна лавина.
      Абе, надявам се, че аз нещо не съм осмислил поста и не съм разбрал целта...
      www.offnews.bg

      Коментар


      • От: Разходка до язовир Калин

        Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
        Колега, не съм сигурен, че съм в състояние да осмисля поста ти в частта му за спускането с колелата в сняг.
        Но, ако все пак е това, което разбирам, имай предвид 2 неща:
        1. Още долу в ниското има бариера. Така, че имате гаден 18 километров път с дълбок сняг. В горната си част е силно лавиноопасен.
        2. В голямото и малкото Пазардере - от Иван Вазов до Върла има поне метър и половина пухкав сняг. Траверсът по Върла е СИЛНО ЛАВИНООПАСЕН. Минава се, но само по самото било, отклонение от метър вляво или вдясно (неизбежно с колело на гръб) е сигурна лавина.
        Абе, надявам се, че аз нещо не съм осмислил поста и не съм разбрал целта...
        Привет,

        Не си го осмислил, защото беше лаконичен пост и разбирам как изглежда отстрани. Свързахме се още миналата седмица с хора от хижа Вазов, получихме информация за обстановката горе. Точно този уикенд Рила изобщо не беше за смели изпълнения така или иначе, отидохме си до хижа Мальовица и се подвизавахме по леките склонове точно до нея.

        Иначе fat bike са правени точно за спускане в сняг, само че не и метър сняг с прясно наваляло.
        За разведряване ето две снимки от там:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kotki_12.jpg
Прегледи:1
Размер:302.4 КБ
ID:5779330
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kotki_36.jpg
Прегледи:1
Размер:380.6 КБ
ID:5779329
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kotki_28.jpg
Прегледи:1
Размер:401.0 КБ
ID:5779331
        Mitsubishi SpaceGear 2.4

        https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

        Коментар


        • От: Разходка до язовир Калин

          Някой знае ли в момента стига ли се до язовир Калин с джипка?
          Дали още правят ремонти там и не може да се минава през деня?
          Mitsubishi SpaceGear 2.4

          https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

          Коментар


          • От: Разходка до язовир Калин

            Аз утре отивам на Вазов (пеша, през езерата) и ще ти кажа от първа ръка като се върна.
            www.offnews.bg

            Коментар


            • От: Разходка до язовир Калин

              Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
              Аз утре отивам на Вазов (пеша, през езерата) и ще ти кажа от първа ръка като се върна.
              Последно гледах тоя пост от хижарите - https://www.facebook.com/IvanVazovHu...15090291844838

              Изглежда, че са изкопали и са минали нагоре. Ще чакам актуалната информация
              Mitsubishi SpaceGear 2.4

              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

              Коментар


              • От: Разходка до язовир Калин

                Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
                Някой знае ли в момента стига ли се до язовир Калин с джипка?
                Дали още правят ремонти там и не може да се минава през деня?
                Не можеш , евентуално през почивните дни . Работят по пътя и не пускат.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Разходка до язовир Калин

                  Някаква актуална информация?

                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Разходка до язовир Калин

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Някаква актуална информация?
                    Приятели, които са ходили на 5ти:

                    "
                    За висока кола е проходимо + опитен шофьор задължително. Шанса да ви пуснат е малък. Трябва да е много рано сутрин.
                    "


                    Споменаха ми, че непрекъснато сноват камиони нагоре-надолу.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • От: Разходка до язовир Калин

                      Здравейте, ето съвсем прясната информация за пътя към язовир Калин:
                      Пътят е напълно проходим, но затворен. Бариерата, която е долу при бившата лудница в Пастра е спусната, а човекът, който я вдига, НЕ стои до нея. За да я вдигне трябва някой специално да му се обади, като този някой не е кой да е. Докато бях горе, няколко джипки се качиха, но хората бяха намерили специални връзки, с които да убедят пазача.
                      На втората бариера, която е при ВЕЦ Калин, има пазач и той също трябва да бъде убеден да я вдигне, като първият пазач (този долу в селото) дава инструкции какво да му се каже.
                      За мен този път на практика вече е затворен. При сериозна причина за използването му, бих препоръчал да се пусне СМС на Венци (хижаря) и той да се оправя с пазачите, но причината наистина трябва да е основателна. На хижата няма обхват и Венци веднъж дневно ходи до място с обхват, за да си чете СМС-ите, така че и за това трябва да се предвиди време.
                      Аз лично оставих колата малко преди хижа Ловна, джип може да се качи и до самата хижа Ловна. Към момента това е най-добрия вариант, ако не броим лифта.
                      Последно редактирано от Владимир Йончев; 09-08-18, 16:53.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • От: Разходка до язовир Калин

                        Здравейте,
                        Вчера ходих до хижа Иван Вазов през Калин и ето малко актуална информация от мен:
                        Пътя е напълно проходим, събота и неделя няма никакъв проблем с достъпа. Има човек на бариерата и съвсем културно ти записва номера на колата и името в една тетрадка, пожелава лек път и те пуска да продължиш. На връщане те отмята че си слязъл. Не е нужно да искаш разрешения, да се пазариш, да търсиш връзки, да се обаждаш на този или онзи. Просто трябва да е почивен ден.
                        Действително има знаци и табели, че пътя е частен и е затворен но това е само за работните дни. Там се работи постоянно и през седмицата пътуват камиони и тежки машини.
                        Евентуално през седмицата за да ви пуснат трябва да бъде преди 8:00 и след 17:00 но ако няма наистина нужда не ви съветвам, защото пътя не е широк и разминаването с някои голям камион не е лесно.

                        Коментар


                        • От: Разходка до язовир Калин

                          благодаря!

                          Коментар


                          • От: Разходка до язовир Калин

                            +1
                            I am just a simple man.

                            Коментар


                            • От: Разходка до язовир Калин

                              Благодаря за полезната информация.
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Разходка до язовир Калин

                                Ъпдейт отпреди 2 седмици. Пътят е отворен във всички дни от седмицата, няма проблем с минаването му.
                                Състоянието на настилката се е влошило леко и вече е по-проблемен за лека кола, но за джип няма проблем.
                                www.offnews.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X