Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на MZ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на MZ

    Здравейте! Нов съм в този форум и това ми е първата тема.Извинявайте ако има нещо грешно / не съм в правилен раздел. Та да ви разкажа и моя проблем и да ви помоля за помощ. Имам един мотор на село (мз ес1751) , на който задната му гума е свалена от мотора. Не ги разбирам нещата и не знам как да я монтирам. Също така ми липсва една част, ако може да кажете къде мога да намеря такава(зъбчатка на джантата) то се вижда че я няма. Ще кача и едно видео за да видите за какво става въпрос .Това на задната ос на мотора предполагам е нещо сложено за да предпазва оста..Кажете ми малко повече или задайте въпроси, ако имате нужда от още някаква информация. Цялата работа е да си монтирам джантата правилно на мотора.

  • #2
    От: Реставрация на MZ

    Здравей колега,такъв мотор не съм имал ама от видеото ми се струва че тази гума не е свалена от там! Ти сигурен ли си че е неговата ?
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Реставрация на MZ

      ето тук четеш, ако не знаеш немски, ползвай гуглепреводач и картинките

      линк





      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124.gif
Прегледи:1
Размер:12.8 КБ
ID:5575603

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:125.gif
Прегледи:1
Размер:9.6 КБ
ID:5575604

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:126.gif
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5575605

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:127.gif
Прегледи:1
Размер:9.9 КБ
ID:5575606

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:128.gif
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5575607
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Реставрация на MZ

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        Здравей колега,такъв мотор не съм имал ама от видеото ми се струва че тази гума не е свалена от там! Ти сигурен ли си че е неговата ?
        Ами би трябвало да е от там. Баща ми лека му пръст го беше разглобил, за да не го кара брат ми. Тази гума беше до него и е същата като предната...

        Коментар


        • #5
          От: Реставрация на MZ

          Дай малко по-подробни снимки на оста,както е във вилката ,както и на задната зъбчатка.

          Коментар


          • #6
            От: Реставрация на MZ

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            Дай малко по-подробни снимки на оста,както е във вилката ,както и на задната зъбчатка.
            Е няма как подробни - човека си признава , че зъбчатката му липсва
            Идея нямам дали ще намери някъде ( че и читава на тия години) . Гумения тампон също е проблемен.
            Също така от видеото не ми е ясно каква е тази "времянка" /разпънка/ ос , която е набита на вилката ?!

            Иначе задното колело си е негово .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Реставрация на MZ

              Както казах тази зъбчатка я нямам. В случай че не я намеря в къщи как мога да намеря друга такава ( а относно това дето е набито на оста - най-вероятно е сложено за да не може брат ми да сглоби мотора... дълга история) . Живея в Ямбол , а селото ми е между Айтос и Бургас. Ако знаете за някакъв магазин за стари части ще съм ви много благодарен.

              Коментар


              • #8
                От: Реставрация на MZ

                Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение

                Здравейте!
                1. Също така ми липсва една част, ако може да кажете къде мога да намеря такава(зъбчатка на джантата) то се вижда че я няма.

                2. Това на задната ос на мотора предполагам е нещо сложено за да предпазва оста..Кажете ми малко повече или задайте въпроси, ако имате нужда от още някаква информация.
                Здрасти,
                Подхода на баща ти (Бог да го прости) е интересен. Успял е да ви забави достатъчно, пък и продължава да ви бави в експлоатацията на това МЗ

                По т.1 - липсва ти част, но тя не е "зъбчатка"
                По т.2 - това на задната ос (вероятно тръба) е сложено за да ви пречи, а не за да предпазва каквото и да било и трябва да го изхвърлиш. Отбелязал съм го с цифра 1. на снимката. Също както и това, което прилича на корона от диференциал на видеото (цифра 2).

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5575632


                Всичко по твоето МЗ е пределно лесно и възобновимо.

                Лесния начин:
                Намираш някой наоколо с МЗ 9тези мотори са твърде разпространени). Отиваш при него с два ключа 19мм и 21мм, разглобявате задната капла и разбираш всичко ...

                Трудния начин:

                Пишем и обясняваме на дълго и широко в пет страници...

                До тук се вижда, че нямаш алуминиевия детайл (касета) от снимката на IvanIvanovi, както и гуменото каре (това черното с 6 дупки)




                Те най вероятно са скрити някъде около мотора , защото баща ти не би ги изхвърлил

                Гумени карета се продават навсякъде за около 10 до 15 лв. , защото се ползват около 30 г. във всички емзета. Алуминиевата касета трябва да си я намериш и не е дефицит. Зъбното колело го имаш (вижда се на видеото) и трябва да го прикрепиш към касетата. Ако е износено си купуваш ново (продава се с различен бр. зъби).

                Това е. Успех.

                П.П.
                Жалко е, че "Цялата работа е да си монтирам джантата правилно на мотора." и не става дума за никаква реставрация, но пък може да ти дойде и друг акъл
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Реставрация на MZ

                  Изразил съм се грешно значи.. Да речем че е връщане на мзта към движение ,а не на тези тухли,които се виждат на клипа Както и да е благодаря ти за изчерпателния отговор. Аз ще потърся такава джанта,защото честно казано не ми се занимава с търсене , гадаене кое как и т.н. Ако някой може да ме упъти къде мога да потърся ще съм му много благодарен

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реставрация на MZ

                    То ... може и да му дойде друг акъл ... ама пусни некоя снимка на твоя или ... линка към твоята тема ...
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реставрация на MZ

                      Абе то всичко може ... ама иска четене

                      Ей тук на 6та страница има и снимки, има и инфо ...

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=20962&page=6
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реставрация на MZ

                        Димо разгледах темата ти. Искам да кажа ,че НЯМАМ ДУМИ. Страшен си... Та да престъпим към въпросът, а той е - От къде мога да си купя задна джанта с гума , че тази май е здала багажа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реставрация на MZ

                          Първоначално публикуван от aironhight Преглед на мнение
                          Та да престъпим към въпросът, а той е - От къде мога да си купя задна джанта с гума , че тази май е здала багажа.
                          Ами добре, щом не искаш с добро да опитаме с лошо

                          Искаш нова задна капла? Приготви се:

                          Обръч - 50 евро
                          Спици - 36бр. с нипели - 39,90 евро
                          Барабан - 49,90 евро
                          Капак със спирачните челюсти не намерих - предполагам около 50 евро
                          Пластини за спици - 1 евро (трябват ти 18 )
                          Гумена лента - 2,90 евро
                          Нова гума вътрешна - 9,9 евро
                          Нова гума - външна - 49,90 евро

                          Или общо около 270,50 евро без транспорт и разходи по трансфера на парите. И имаш нова задна капла каквато всъщност не ти трябва, защото ти си имаш но си решил, че е "здала багажа" ...
                          Толкова по каплата.

                          Дори и да си купиш всичко това пак няма да събереш мотора, защото ти трябват още:

                          Демпферно тяло (ал. касета и каре) комплект със задно зъбно колело (45 зъба), полуос, лагер, семеринг и т.н. - 49,90 евро (втора ръка)
                          Ново зъбно колело (45 зъба) - 49,90 евро
                          Кутия за веригата - 39,90 евро (бакелит), 149,90 евро (алуминиева). Твоята мисля, че е алуминиева.
                          Задна ос - 19,90 евро
                          Конус - 9,90 евро

                          Общо - 169,50 с бакелитена кутия или 279,50 с алуминиева + транспорт и разходи за превод.

                          Тези цени са от този магазин. Не е най-ефтиния, но би могъл да намериш частите максимум 10-20 процента по-ниско. Така че ползвай информацията, като ориентир.

                          Това е щом искаш да купуваш ...

                          На твое място бих разглобил напълно всичко отзад и много внимателно бих разгледал, какво всъщност от тази картинка ми липсва ...

                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реставрация на MZ

                            Ох пак съм се изразил погрешно :Д:Д Гумата е сдала багажа , а каплата до колкото я гледам нищо и няма така на външен вид... Иначе от тази снимка ми липсва 10-14 и капака , които мисля че ще го изнамеря.. Също тъка не съм искал чистак нови , а от някакъв стар мотор , който си ги продава тия неща ... Не искам да го направя лъскав и супер красив просто искам да го вкарам в движение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реставрация на MZ

                              В 10 влизат 11(лагер),12(зегерка) и 13(полуос) - тях имаш ли?
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X