Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изваждане на маншет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изваждане на маншет

    Имам проблем, купих си въздушна пушка - китайска ... нямам представа модела.
    Трябваше да я отворя обаче, защото това изглежда не е правено никога, та китайската смазка е станала на гума.
    По дребните детайли ги почистих в ултразвукова вана, но не знам с какво да почистя цилиндъра и цевта - мисля си с газ за горене да пробвам ?


    Друг проблем който имам е че не мога да извадя маншета, за да почистя при него и да видя дали не е наранен.
    Някой който е свалял такъв може ли да каже как става, има нещо като насочващ пин, и няма излизане ...






  • #2
    От: Изваждане на маншет

    Ако колегата пуснал тази тема все още не си е обслужил въздухарката:

    1. чистиш с коресилин...
    2. След като почистваш с кореселина и подсушиш, чистиш и с обезмаслител....
    3. Смазваш с тънка, силиконова смазка КОЯТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е НЕВЪЗПЛАМЕНЯЕМА...
    Преди години в София продаваха едно масло и тънка грес на Bisley

    Нали знаеш, вътре в компресионния цилиндър НИКАКВА СМАЗКА!
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #3
      От: Изваждане на маншет

      А пък аз не знам по-силен обезмаслител от кореселина...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Изваждане на маншет

        Имa клин-щифт държи пружинaтa и стъблото с мaншонa,рaзглaбям редовно еднa,сaмо че след промивкa с мек рaзредител ,стaвa и гaз,кореселинa изсушaвa и прецaквa уплътнители,кaкто и всички летливи рaзредители.Подлaгaх нa пружинaтa шaйби зa нaтягaне ,резултaтa е зaбележителен,но стaнa твърд спусъкa тa си игрaх с припилвaне докaто го нaпрaвя,зaсегa 3години пружинaтa държи добре.Периодично сипвaм тънко мaсло във въздушнaтa дюзa нa помпaтa и в цевтa.Товa нa еднa чупещa китaйкa ,но след побългaрявaне,ефектa е чуден до 30тинa метрa с добри сaчми,зa зaбaвление е стрaхотнa.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X