Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Именно кафява гняс във водната част, даже малко чер пясък излезе... първоначално пуснах лекичко от чешмата една тънка струйка от единия край и едва едва църцореше от другия.Малко лимонтозу пробвах, не помогна много.Накрая му ръгнах маркуча и го пуснах на водопроводно налягане... около три кофи кафява вода и в крайна сметка се оказа, че няма никакъв проблем да тече на водопроводно налягане през охладителя.
    Засега съм я пробвал само един път, но май взе да се държи топла така както студена-сменя предавките меко, има доста повече тяга на колелата, а гореописания проблем не се е явявал.

    Коментар


    • #62
      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

      Проблема се появи отново, лека полека... този път промихме цялата охладителна уредба, с помоща на познат майстор-дрон, да се свети телоподаващото и дозера му.След като издухахме с маркуча от чешмата кафява гняс, откъдето се сетихме, колата отново се оправи и върви меко и приятно, с добра тяга и значително по нисък разход.В охладителя отново имаше натрупана тиня.Ерго, това явление се развива доста бързо, а не за години.
      Мен ми е интересно, кое е условието за развитие на ръждиво-кафявата кал в охладителната система.Антифриза беше сменен миналата година есента, след като протече водната помпа, изпозвах уж деионизирана вода, а ядовете с кутията почнаха тая пролет, като се стопли времето.Вече ми е ясно, че се касае за прегряване на маслото, също така, че охладителя е много критичен към чистотата на охладителната течност.Той впрочем е наврян под обемистата кутия на въздушния филтър и не може да разчита на въздушен поток.
      Последно редактирано от Frysco; 25-07-16, 16:21.

      Коментар


      • #63
        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

        сложи му един водопроводен филтър от този тип, трябва да помогне

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1465495197_filterna_kolona_fhprx_5.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5720534
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #64
          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

          Това съм му го показвал ама е грубо.

          Някъде е тръгнало да ръждавее и филтърът може да помогне ама реално има да смени гарнитура.

          Коментар


          • #65
            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

            Моето подозрение пада върху водната помпа, по точно, перката и... сменена е миналата есен.

            Коментар


            • #66
              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

              Пак се задръсти пущината, отново ми прегрява кутията... възнамерявам този път, освен промиването и новия антифриз, да има и добавка против корозия в охладителната система.

              Коментар


              • #67
                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                Поредна промивка, нов антифриз, добавка против корозия и добавка за подобряване на охлаждането, която работи и против корозия също... много добавки-много нещо. Обаче изпарителя го вързах неудачно и сега сам се вкарах в капан-трябва да го вържа по друг начин, без да загубя много от тая чорба дето я забърках в охладителната система, че доста пари отидоха за нея...

                След поредната промивка, отново съм с чисто нова скоростна кутия... да видим докога...

                Коментар


                • #68
                  От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                  М, покрай една друга тема в тоя подфорум, се сетих и за тази. Редно е да я завърша... за съжаление, след кратката ми радост, нещата накрая станаха драматични. Четвърта предавка просто спря да се включва и туй то. Пробвахме с дядо Владо нещо да направим, но уви всичките му съвети не ми помогнаха, пробвах да намеря друг компютър за кутията, оказа се че моята е с някакъв рядък и не намерих същия, пробвах да направя диагностика-новите диагностики не искаха да четат, а стара такава имаше в Промобил... но там не ми обърнаха никакво внимание. Накрая натъпках джоба с пачки и тръгнах по сервизите за автоматици.... навсякъде ме върнаха, тая кутия била гадна за ремонт, имало много пластмаси в нея, който се чупели и нямали намиране, а и въобще доставката на резервни части била ужас (това е вярно, рено не се занимават с частите за такива стари модели, а и алтернативи не се намират).
                  Накрая просто си купих друга кола, със здрав автомат. Реното се продаде за 1000 лв с газов инжекцион. Новия собственик какво направи, не знам, но от любопитство гледах скоро, още и правят гражданска на тая кола.
                  И така, за финал на темата, течовете на кутията ги отстраних... но това не и помогна.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X