Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Не е свързано, аз смених датчика с надеждата да елиминирам този проблем.Отделно от това, стария датчик течеше, но не е мерен дали работи коректно.

    Коментар


    • #47
      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

      в общия случай означава.

      Коментар


      • #48
        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

        А можеш ли да я закачиш на диагностика модула на кутията, да видиш дали няма нещо записано като грешка...

        Мен ми прилича на приплъзваща предавка, типично като подадеш газ и като натовариш колата, и компютъра вижда това и отговаря с повдигане на налягането, в повечето случай записва и грешка, и ако има някакъв проблем с регулатора на налягане пак ще излезе като грешка.....

        Приплъзваща предавка може да е от износени фрикции или ниско налягане в системата..
        Виж през софтуера налягането докато караш какво е, поне да се изключи една вероятност )
        Последно редактирано от Traqn Savov; 04-05-16, 22:20.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #49
          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

          Аз лично нямам диагностика за който и да е от модулите на тая кола.Предполагам, че ще открия някой който да ги чете тези данни... тя дали записва грешки, без да светва чек лампата (в нейния случай е Serv)? За лош късмет утре ми предстои планирано пътуване с колата.Покрай разправиите с нея, не успях да направя преглед на ладата и сега нямам алтернатива-трябва да пътувам с нея.Надявам се че по магистралата ще си закрепи четвъртата предавка и няма да има драми, ама стискайте палци.
          П.С.Получил се фал от моя страна с мнението на Ясен, той е отговорил на моето мнение, а аз го редактирах точно в тази му част.
          Бях писал-"това че датчика тече, не означава, че е работил некоректно." И тъй като той е прав, че в общия случай означава, реших да напиша просто самата истина-че не съм го мерил

          Коментар


          • #50
            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

            така както разказваш си мисля за две неща: прегряване на СК и/или/свързано - износени фрикциони

            Коментар


            • #51
              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

              По френските форуми тези симптоми ги лекуват със смяна на някакъв дисков пакет (E1 в схемата). Тази от темата е в тежко състояние, счупен диск. Придвижвала се обаче като поставиш кутията в авариен режим изключвайки някакъв бушон.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                Или недостатъчно налягане поради лошо уплътнение на съединителя на пакета, или проблем в хидроблока...
                Каквото и да е, експлоатирането с приплъзващи фрикции после увеличава стойността на ремонта...
                пс не я пъни много особено по баирите..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #53
                  От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  По френските форуми тези симптоми ги лекуват със смяна на някакъв дисков пакет (E1 в схемата). Тази от темата е в тежко състояние, счупен диск. Придвижвала се обаче като поставиш кутията в авариен режим изключвайки някакъв бушон.
                  ако беше ДПО кутията изключваш буксата на компа на кутията или неговото захранване и аварийният клапан я поставя автоматично на 4-рта предавка, ама за АД4 не знам дали става този номер..

                  ПС. охх там се е потрошило всичко http://www.forum-auto.com/pole-techn...ujet549327.htm
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #54
                    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                    И тъй, закара ме и ме върна.
                    Сутринта реших да пробвам да долея половин литър масло.Вчера източихме около 3.5 литра, но доста се разля при операцията, наляхме 4 плюс 80 милилитра добавка.Сега, трябва да си призная че просто бях чувал отнякъде, че е възможно да се сипе повечко и това няма да доведе до проблеми, като ако има излишък, кутията сама го изплюва.Е наистина като спрях към Пазарджик, по задната броня имаше пръски масло.Сметнах че ако е проблем с прегряване, това може би ще го елиминира.
                    След спирането, при потеглянето отново не направи номер.Смени предавките меко и спокойно (по-меко отколкото ги е сменяла отпреди цялата тая работа).Свършихме работа в Хасково и тръгнахме наобратно.Тогава направи номера-твърдо превключи от втора на трета и от трета увисна и не включи, четвърта.Тогава реших да пробвам нещо-беше нанагорно, включих я на трета от лоста и набрах скорост.След това я превключих отново на Д и колата включи меко четвърта и продължи да ускорява спокойно.После спирах по село, насам ходих-натам ходих, нямаше драми.На прибиране спрях, заредих газ-няма проблем.Пак спрях да обядваме.После направи номера, отново и включих трета и доускорих и минах на четвърта.От тогава до сега, никакви драми-по София минах през задръстванията и нямаше проблеми.Даже имам усещането, че интервала на появяването на проблема намалява.Преди смяната на датчика и маслото, в един момент вече само с ритници включваше предавките и на четвърта увисваше непрекъснато.
                    Сякаш проблема не е свързан с температурата, тъй като изглежда се появява след кратък престой.После карам колкото искам и не се проявява.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                      Проблема е или в управлението "електрониката" или в самата кутия..
                      За да изключиш проблем с нещо по управлението трябва да я закачиш на диагностика...

                      Трябва да се изключи от уравнението поне едно нещо от двете, защото по този начин полето на предположението става необятно голямо....

                      Нейде из Софията не може да няма някой който да закачи тези дъртите модули )
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #56
                        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                        Препоръчаха ми Недко Стефанов.Други идеи нямам.Рено наистина е тегава кола за компютърна диагностика.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                          И такаа... не смея да го кажа, че сякаш дявола ме дебне... ама сякаш се оправи най-сетне.Промих водо-масления охладител... беше яко задръстен.Засега направих една проба, но поведението на кутията се измени към добро и не е показвала гореописания проблем.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                            Откъм водата или откъм маслото беше замърсен?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Откъм водата или откъм маслото беше замърсен?
                              Интересно щв е френска кола и то Рено да е запушено от към маслото!! Най вероятно кафява гняс към водата.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                                Да питам аз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X