Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    ....тая кутия няма два капака!!То и на тия мачки и елхички се слагат и Айсин и ЗФ дето се слагат и на немски варели!

    Е няма два капака, ама има капак на помпата, и ако тече от гарнитурата на капака или от семерингата, е неприятно защото се сменят само с демонтаж....

    Другите течове не са чак такъв проблем...
    Колкото до Айсин, то не е лошо ама само на някой определени модели се слагат такива, не на всичките нали, аз като си търсих ситроен ксара автомат една не видях да е с Айсин....
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #32
      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
      Дали само с О пръстен ще се разреши проблема?
      Ако за тая година от както е темата не си измил тая кутия и да видиш от къде тече,през самия датчик или от О-пръстена как да ти кажа ще се оправи ли или не! Ако нищо не сменяш само няма да се оправи,ако смениш О-пръстена или ще се оправи или не ама поне има шанс да стане!
      Доработена е ама в негативно отношение ,изкарали са датчика отвънка да тече!!!

      Коментар


      • #33
        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

        Ми на база опит...Например: "винаги сменям само о-пръстените и се оправя, не се охарчвай за нов датчик... " Тогава, преди две години, като чух цената на датчика и реших да пробвам първо нищо да не сменям, ама ей на-не помогна.Ето един по-конкретен въпрос-ако сваля датчика, маслото ще изтече ли оттам?

        Коментар


        • #34
          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

          Не! И ако е от самия датчик ти подарявам един от AL4

          Коментар


          • #35
            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

            Ами така изглежда да е, от самия датчик...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160503_112901.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5714063 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160503_112917.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5714064 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160503_112934.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5714065
            Успяло е да качи масло през шлаухката на кабелите, чак до буксата в компютъра.Като видях колко масло е налял на компютъра и ми призля... ще му се зарадвам на този датчик от AL4.Как да си го получа?

            Коментар


            • #36
              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

              Ако ти е удобно на Гара Искър ако не дай адрес за Еконт

              Коментар


              • #37
                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                Защо ми се струва че конектора на AL4 датчика е малко по различен..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #38
                  От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                  Не малко а доста ама колегата иска да го преправя!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                    Така или иначе, нов никъде не могат да открият и официалните вносители и неофициалните, руснаците пишат че са много проблемни тези датчици, а този от AL4 /известна и като DP0/ е същия пресостат, с различен корпус и конектор. Аз им вярвам на братушките, досега не са ме подвели... ще превържа конектора.
                    Почти съм сигурен че кутията прави номера заради намаляло масло.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                      хм... поправете ме ако греша, на практика трябва да има + захранване, - маса и S сигнал, трябва да се уцелят и трите кабели на място, без много право на грешки, понеже по схемите дават че вътре има някакво електронно блокче, не съм отварял де..

                      Задачка закачка общо взето..


                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      пресостат,
                      В пресостат не е това на една метална пластинка е закрепен един тензосензор и налягането я криви, принципа е съшият като кантарите...
                      А причината афтърмаркед боклуците да не вършат работа е защото от опуснато положение до максимално напрегнато имаш 0.02 волта обхват, много прецизна електроника трябва за тези чудесии... аз се мъчих с едни тензосензори за събирачка на фреон и се отказах, не е за домашни условия..
                      Последно редактирано от Traqn Savov; 03-05-16, 19:50.
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #41
                        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                        Тц само два са един маса и изходящ сигнал!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                          по схемата на AL4 излизат три и в течдока освен единият да е за красота
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #43
                            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:datchik-davleniya-ad4-1.gif
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5714071

                            Коментар


                            • #44
                              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                              И така, смених си датчика, маслото и филтъра.
                              По обяд взех датчика от Бочо, за което съм му искрено признателен.Изработих си необходимата планка, медна дифтунга за уплътнение и го монтирах, като дори не се наложи да пиля нищо, както е при руския пример.Мога във всеки момент, да върна оригинален датчик.Трябва да отбележа, че ако се свали датчика, маслото си църцори непрекъснато от отвора.
                              След като го монтирах и налях обратно изтеклото масло, пробвах колата-работеше доста добре.Сменя предавките меко, няма течове на масло.Не е светвала грешка... не успях само да сваля компютъра и да го изчистя от маслото по него, не знам дали не е влезло и вътре.Не ми стигна времето... нямам идея дали това масло е електропроводимо, но то ако беше, как щяха да работят соленоидите?
                              След това закарах колата при приятел със сервиз и той ми смени маслото и филтъра.Гарнитурата на картера е доста дебела профилирана гума със метални втулки за болтовете, която не се е накъдрила от старост в моя случай, можеше спокойно да се използва повторно и това и направихме.То се наложи, тъй като нова гарнитура идва от Франция със заявка след един месец.Сипахме и добавката.
                              След това я изкарах и не можех да си позная колата.Никога не е сменяла предавките толкова меко.Реално при по усилено радио, не се усеща как ги сменя.Радвах се и спрях на баухаус да си купя чистачки, щастлив-викам, падна ми камък от сърцето, заслужи си и едни нови чистачки, хем скъпи и избрах...
                              Тръгвам след това и.... познатата история.Следва колкото се може по пълно описание на проблема, моля ако някой има идеи да споделя:

                              Превключване от първа на втора става плавно, при около 20-30 км/ч.Не се усеща.След това караш до към 60, където би трябвало да превключи на трета.Усеща се че има леко забавяне, замисляне на това превключване и следва твърдо, а по някой път и брутално твърдо превключване на предавката.Веднага след това, вече на трета, се усеща че оборотите са по ниско от обичайното, но почти веднага, се повишават рязко, сякаш с приплъзване.След това се стабилизират и набирането на обороти и скорост тече нормално, докато идва 80 км/ч, където трябва да включи четвърта предавка.Там забавяне и да има е почти неусетно.След което кутията изключва от трета и не включва на четвърта, тоест остава си на неутрална.Може да даваш газ до прекъсвач, не се включва предавката.Ако върнеш газта и оборотите паднат, веднага се включва четвърта предавка.След това има два варианта-ако е равно, с внимателно даване на газ, предавката поема.Ако е нанагорнище, предавката отново се изключва и се включва когато оборотите на двигателя отново паднат.Забелязвам че това се случва само когато загрее добре, тоест достиге работната температура на двигателя и се покара известно време на нея.Забелязвам също, че ако карам много внимателно и натискам газта много леко, не прави такива проблеми.За да се прояви проблема, задължително условие е да е малко повече настъпана газта.
                              Моите предположения и разсъждения засега са се изчерпили.Автомобилът е с газов инжекцион, не съм пробвал да видя на бензин дали има разлика.Миналата седмица го направи един път, по празниците един път и сега вече започва да зачестява, с тенденция да го прави винаги когато загрее.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                                Това откакто смени датчика ли го прави този проблем, или не е свързано със смяната..
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X