Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За произхода и самосъзнанието на българите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За произхода и самосъзнанието на българите.

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Нещо, написано с толкова правописни грешки, няма кой да се хаби да го чете. Знам ли кой талибан е решил да ми промива мозъка? Радетел на българщината трябва поне да си знае езика, писмено.
    Така е но пък браво на автора за труда да събере на едно място толкова факти. Доста от тях лично аз не знаех и ми е интересно. Не знам дали е исторически вярно. Защо пък не?
    Цъкнете на македонското знаме!
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #17
      От: За произхода и самосъзнанието на българите.

      Интересно,че университета там е в Йогуртския квартал и е много приятно и мило като преминаваш през него да чуваш:"шиш кебааааап".)) И да,идвало ми е на ум ,че това са думи ,които може да идват от мюсулманите там.Хм...Също бе много любопитно,че езиковеди разисикваха как и защо ,ако българите са имали много богове,се е налагало Борис да ги покръства и дави в кръв.Та нали,казваха те,за хора езичници, един бог повече ,или по малко все тая....
      Не ми е силната страна нито историята ,нито политиката,даже обратно,ала тези неща ,за мен поне,останаха неизяснени. (fubar)
      Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

      Коментар


      • #18
        От: За произхода и самосъзнанието на българите.

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Китайците разполагат със СНИМКА на Кубрат* ?
        Факт е обаче, че корейци и китайци знаят за България, за разлика от французи и германци доскоро (напоследък пропищяха от мургави "българи", та вече и те знаят със сигурност). Китайци са ми казвали, че великата им стена е правена, за да се пазят предимно от българи, а корейците твърдят, че сме роднини...

        P.S. *Щото и Орфей беше негър в един филм, та...
        ...това бяха китайци,преподаватели в бг факултета,учили в БГ )))
        Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

        Коментар


        • #19
          От: За произхода и самосъзнанието на българите.

          Първоначално публикуван от acid rain Преглед на мнение
          ...това бяха китайци,преподаватели в бг факултета,учили в БГ )))
          Ако ще и в Скопие да са учили, пак няма от къде да са виждали Хан Кубрат или по модерному ханку брат
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: За произхода и самосъзнанието на българите.

            Първоначално публикуван от acid rain Преглед на мнение
            ...това бяха китайци,преподаватели в бг факултета,учили в БГ )))
            Другите не знаеха ли за "Пауталия" ? А за стената защо са я строили, не са ли казвали нещо ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: За произхода и самосъзнанието на българите.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Другите не знаеха ли за "Пауталия" ? А за стената защо са я строили, не са ли казвали нещо ?
              За стената искам аз да ти кажа!-Строили са я ,за да се предпазят от цивилизацията тези дребни, примитивни и крадливи създания! Тру!
              Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

              Коментар


              • #22
                От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                Първоначално публикуван от acid rain Преглед на мнение
                За стената искам аз да ти кажа!-Строили са я ,за да се предпазят от цивилизацията тези дребни, примитивни и крадливи създания! Тру!
                Или за да не позволят на местните които живеят с чаша ориз на ден да видят как се живее с две от другата страна на стената?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Или за да не позволят на местните които живеят с чаша ориз на ден да видят как се живее с две от другата страна на стената?
                  Като стар пограничник мога да обясня, че стената видимо е направена за защита от проникване отвън-навътре Има и малка временна стена, която е пазела строителите на голямата, докато са бачкали.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1280px-JiayuguanWall.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5600858
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                    Колчем засегнем българската история и опираме до стена.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                      Ще помоля да не клепате и тук, кой както иска така да интерпретира, човекът долу е писал:
                      "Всичко това може да се коментира, но смятаме че е по-добре всеки мислещ човек след като се запознае с тази малка частица от всички подобни извори, да реши за себе си - да вярва, или да знае?"
                      Форум политика предлага широки пространства относно!
                      Последно редактирано от smng0303; 23-07-14, 11:33. Причина: Ханку Брат

                      Коментар


                      • #26
                        От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                        Ще помоля да не клепате и тук, кой както иска така да интерпретира, човекът долу е писал:
                        "Всичко това може да се коментира, но смятаме че е по-добре всеки мислещ човек след като се запознае с тази малка частица от всички подобни извори, да реши за себе си - да вярва, или да знае?"
                        Кой е този човек и къде го е написал ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Кой е този човек и къде го е написал ?
                          Мисля, автора на статията за Траките.

                          Интересен сайт, ама трябва много да се чете да му се схване идеята. Ето това много ми хареса и съвпада с моите наблюдения
                          , но пък е в раздел "комплексарщина" и явно авторите на сайта са го дали за пример с друга идея (май че нямаме нищо общо с траките): http://samoistina.com/2/trakite.htm
                          Последно редактирано от smng0303; 23-07-14, 12:14. Причина: уточнение

                          Коментар


                          • #28
                            От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Като стар пограничник мога да обясня, че стената видимо е направена за защита от проникване отвън-навътре Има и малка временна стена, която е пазела строителите на голямата, докато са бачкали.
                            Тя видимо и берлинската беше за да пази да не влизат озверели от глад западно-берлинчани.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                              Мисля, автора на статията за Траките.
                              Ми не му харесват на автора траките, но описанието на Херодот изцяло пасва на обичаите и нравите на съвременното население на България. От сайта става ясно, че на Балканския полуостров не е имало значителни количества славяни, че българите са дошли постепенно от земи между Памир и Тяншан и се заселили на празно място, защото не става ясно как така са изрмели и изчезнали междувременно неприятните траки ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                                Сгреших като влязох в темата след като съм обядвал, сега ми се повръща.Ма що пък ми излиза тази тема, не съм писал тук, ще взема да се разабонирам
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X