Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

    Аз си заварих от долната страна по две ограничителни железа от арматурно желязо - хем не се вижда, хем не може да се огъне. Ако е профил - ще кацнеш върху два камика и ще ги смачкаш.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #92
      От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

      Ето малко продължение
      За съжаление до цинк не стигнах... минах по приятелска линия и праговете бяха бластирани и след това двукомпонентна индустриална епоксидна боя SIGMA. За съжаление нямаха черна и за това сива... но аз си ги направих черни.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3671.jpg
Прегледи:1
Размер:181.3 КБ
ID:5614007
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3676.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5614008
      С неоценимата помощ на Мосю Таргов Уред за налягане на маслото...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3675.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5614011
      И за мен остана да си намеря правилния датчик и направя тройник
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3670.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5614012
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3669.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5614013
      и монтирано
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3678.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5614014
      Показанията за:- при запалване налягането е около 3,8 бара, при стоплен мотор около 1,7-2 бара. Сякаш е добре
      Та това за днешния ден
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #93
        От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

        Това ако е на ниски обороти е много добре. Кажи как е на високите?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #94
          От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

          Тоя руския датчик го пращай веднагически към кофата.
          Вземи си за фиат/алфа/ланча - същите са на външен вид, само че имат странното свойство да работят коректно
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

            Не позна, скапват се, но докато бачкат си бачкат коректно. За другите модели трябва да смени и уреда, там пък диаметъра не идва и тн..................
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #96
              От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

              Датчика наистина е коректен. Проверих самия датчик с мултицет, дали стойностите спрямо налягането са коректни и след това сравних какво показва часовника. За грубо ползване става и то единствено защото часовника не е с повече деления...но важното за мен е че показва вярно. Важен е датчика- правилния модел е ММ393А, в някои магазини искаха да пробутат друг за Лада който няма да е коректен.
              Ето обхватите за проверка на датчика:
              0 бара....290-320 ома;
              4 бара....103-133 ома;
              6 бара....55-80 ома;
              8 бара....0-15 ома.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #97
                От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                Само, не слагай нищо сделано по тази кола!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #98
                  От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Не позна, скапват се, но докато бачкат си бачкат коректно. За другите модели трябва да смени и уреда, там пък диаметъра не идва и тн..................
                  Абе не трябва нищо, тия от лада да не са го измислили, просто са направили кофти копие на алфовия
                  Габаритите са еднакви, само резбата е различна.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                    Честно не ми се слагаше сделано, но пък оригинален Smiths ми идва прекалено скъпо... около 75 лири само часовника.... датчика около 20 лири.
                    Знам за датчика за алфа... но при търсенето ударих на камък.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                      Честно не ми се слагаше сделано, но пък оригинален Smiths ми идва прекалено скъпо... около 75 лири само часовника.... датчика около 20 лири.
                      Знам за датчика за алфа... но при търсенето ударих на камък.
                      Колега в ЕВРО 07 го има алфов

                      Коментар


                      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                        От доста време не съм писал и доста неща бяха свършени.
                        Беше сменен ангренажния комплект и хубаво, че реших да го сменя. От сервиза ме извикаха за да ми покажат какво бяха намерили.
                        Предния собственик е бил искрен с мен и наистина ангренажа е бил сменян, но... изглежда след като го е сменил е решил да се гмурне в локва с рядка кал. Резултата е бил навлизане на калта в ангренажната кутия и поради топлината се беше образувала нещо като пещера с място само където може да минава ремъка и ролките. За моя изненада ролките и ремъка изглеждаха чудесно, но въпреки това ги смених... Разбира се смени семерингата на коляновия вал, водна помпа, Р-гарнитурата, както и болтовете на водната помпа- трите дълги, защото старите не изглеждаха добре. За съжаление няма снимки на всичко описано;(
                        Направи ми впечатление, че преди смяната двигателя работеше доста насечено и с ряз, а след смяната всичко е успокои и една идея е по-плавен и с малко по малкорязкост. Отдавам го на разлики в аванса. При всички положения сега по ми харесва как работи.
                        Добре че последните дни времето беше сравнително хубаво и успях да свърша малко работи.
                        Едната задача бе да си сменя патроните на ключалките на предните врати. Всичко се прави както ръководството описва с единствената разлика, че направих смяната на мсто без да свалям дръжките. Ако сте с големи ръце и не харесвате ровичкането в малки пространства, то по-добре да се свалят дръжките.
                        Втората задача бе да си монтира тапицерийтеРазбира се специални благодарностти на Мосю Таргов и Косьо за идеално сменените уплътнения на Алпийските прозорци И с това ми дадоха възможността да свърша следното.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3679.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5623657
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3680.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5623658
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3681.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5623659
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3682.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5623660
                        И малко снимки с монтирани пластмасарий
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3684.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5623662
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3686.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5623663
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM3689.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5623664
                        Пролетта ще претапицирам салона дай Боже и тогава ще оправим сенниците
                        Прикачени файлове
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                          В долната част на кожуха (как ли да го нареча) на ангренажната група има болт, който се слага, за да не влизат боклуци - сложи си го.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                            Тапата на ангренажа, както и тази на съединителя, се слагат само когато джипа ще се ползва за подводница. В останалите случаи трябва да ги няма, за да могат маслата да се стичат, а не да полепват по ремъка.
                            Не мога да разбера, защо толкова много технически грамотни хора се връзват на автомонтьорите за смяна на излишни части и детайли.
                            Когато нещо работи, то не се пипа! Ако ролките и водната помпа, които си махнал са били ОЕМ или ЛР, а ти си сложил афтърмаркет, скоро ще ревнеш от тях.
                            Аз смених ангренажа втори път на 15х км, защото ролката беше предала богу дух.
                            За звука - променили сте нещо по аванса на помпата, затова се е променил и звука. Отивай при помпаджия да го направи пак лешникотрошачка. Ако не ти харесва, вземи си осмак, филма вече си го играл

                            Коментар


                            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                              Колега, темата ти е като ръководство за експлоатация, за което те поздравявам.
                              0885602543- Стефан

                              Коментар


                              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                                Благодаря за мненията.
                                Болта в ангренажната кутия го имам и е бил монтиран. Калта е влязла през семеринга на коляновия вал в капака на ангренажа.
                                Ролките и ремъка нямана нито една щампа или надпис и по всичко си личеше, че не са оригинални. За мен е най-важно да знам какво е състоянието на машината и на консумативите и.
                                В индустрията на това му се казва превантивна поддръжка. Новите монтирани части не ги е доставял сервиза, а аз и всичко е ОЕМ. Винаги съм се плашил да разчитам на кола на която не съм и проверил ангренажа поне.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X