Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономна Соларна Система - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автономна Соларна Система - мнения

    Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
    Някои колеги ме питаха на лични за подробности относно системата. Схема на свързване, кабели и т.н. Не съм отговорил, защото имам едно много старо наказание, отдавна изтекло. Изходящата ми поща е блокирана, моля някой модератор да погледне и да направи каквото трябва. Благодаря!
    За да спрат да те питат на лчни, може да споделиш информацията в темата. На мен също ми е любопитно...
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #32
      От: Автономна Соларна Система - мнения

      Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
      Някои колеги ме питаха на лични за подробности относно системата. Схема на свързване, кабели и т.н. Не съм отговорил, защото имам едно много старо наказание, отдавна изтекло. Изходящата ми поща е блокирана, моля някой модератор да погледне и да направи каквото трябва. Благодаря!
      Сподели кaто ценa колко излизa.

      П.п. Товa е някъде из св.николa доколкото се ориентирaм.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #33
        От: Автономна Соларна Система - мнения

        Дa, в свети николa е. Инвестициятa е 10 000 лв с всичко допълнително към нея зa дa зaрaботи. Не съм се зaмислял, когa ще я избия, a и не ме интересувa.

        Коментар


        • #34
          От: Автономна Соларна Система - мнения

          Две снимки отвисоко
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-c48f3ece34d5fc5ee6f5766b3e212a2bde0951a02e90752a2442f601ffba6dd2-V.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5661065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-fbc49005d1adf1fb1c4ea426b455c44d5a8af11cc8a6e3c9316e331ffd677568-V.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5661066

          Коментар


          • #35
            От: Автономна Соларна Система - мнения

            Това е скорошното бъдеще,ако продължават да ни еб....ат с тока от енергомафията!Евала ,Колега!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Автономна Соларна Система - мнения

              Много неправилен начин на мислене, имаме много добре развита и стабилна електроразпределителна мрежа, до това се стига, защото умните хора се опитват да се спасяват по единично. Хората за трепане са само няколко стотин и се пазят с нашите данъци .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #37
                От: Автономна Соларна Система - мнения

                С товa съвсем не съм съглaсен,при положение че знaм кaкъв е стaндaртa нa зaплaтите в секторa,кaто зaпочнеш от чистaчките нaгоре,товa нa държaвният фон зaплaти.Нaли си нaясно откъде ги взимaт.Дa не коментирaм,че плaщaме сметките и нa мaлцинствaтa нa гърбецa сa ни бaрaбaр с нелегaлните им ЕРПтa кaто Сaмоковското.Зa тия 30години трябвa дa е ясно колко чужди сметки и екстри сме.плaтили ние редовните плaтци.То нaвсякъде посветa имa дaлaверa,но при тия е много очеизвaдно нaглa.Тa зa товa aдмирaции към Колегaтa!Истините не сa много,винaги е еднa и колкото и дa я зaбaвят и крият винaги излизa нaяве!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Автономна Соларна Система - мнения

                  Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
                  Инвестициятa е 10 000 лв с всичко допълнително към нея зa дa зaрaботи.
                  Как изглеждат нещата евентуално към днешната дата?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автономна Соларна Система - мнения

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Как изглеждат нещата евентуално към днешната дата?
                    По-конкретно:
                    -Как е КПД-то на панелите;
                    -Прави ли се нещо в насока анти ПИД;
                    -Акумулаторите как се представихя за това време;
                    -Обслужване на панелите в насока почистване - как се прави и/или има ли нужда?

                    Благодаря предварително.
                    Поздрави!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автономна Соларна Система - мнения

                      Към днешна дата, инвестиция със тази мощност е със 40% надолу. Всичко работи, панелите не са чистени, дъжда измива каквото трябва. Акумулаторите не са мръднали и се представят много добре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автономна Соларна Система - мнения

                        Направил ли си приблизителна сметка през това време каква е поизведената и усвоена енергия от соларите?
                        LZ1ATN

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автономна Соларна Система - мнения

                          Първоначално публикуван от AKD Преглед на мнение
                          Направил ли си приблизителна сметка през това време каква е поизведената и усвоена енергия от соларите?
                          Успешно се прави с някакъв мониторинг.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автономна Соларна Система - мнения

                            Привет на всички, страхотна тема и много полезни коментари.
                            Това което ме интересува и не можах да намеря информация по българските форуми и групи е как лесно може да се почистват панелите, когато са монтирани на покрив на къща с ограничен достъп, т.е. достапът до панелите е само с 12 метролва стълба. До колкото разбрах имало подвижни рамки, с които можело да се вдигат панелите под наклон и така да пада снегът, както и имало загравящи рамки, които топели снега, но засега не видях цялостно решение което да се предлага. Освен това до колкото разбрах платната са чувствителни към температурите и ако може да ми препоръчате към момента на пазара кои са най-добри в тази част. Като цяло, това което правя е да изграда автономно електричество като към него добава и бензинов 5.5 kW генератор за ток, който вече преправих да работи на LPG газ и метан. Идеята ми е като приключа всичко да имам котелно на ментан, с което да отоплявам цялата къща и гаража, а останалата техника да е на ток от соларни панели. Генератора ще е вързан към батериите и когато мощността на батерият падне под определен процент, ще се зарежда от генератора... за момента съм направил котелното, в което са вързани генератора и платформа за газовия бъндъл с бутилките и транспортна рамка за ремарке. Отделно генератора е с добавено автоматично стартиране и модул за автоматичен старт при падане на основното захранване, както и зарядно за 12v батерии. Цялото това е вързано към силовия кабел на къщата. Сега искам да сметна първо на какви кабели да дублирам ел. мрежта - 12v, 24v или 48v, но за целта трябва да си пресметна всеки уред как го искам, повечето уреди като изключим климатик, перална и фризер, могат да се конвертирата на дори на 12v, включително хладилника, водната помпа, хидрофора и т.н. Като стана готов, ще кача пълна информация за всичко и как се прави, че като чета в различните форуми доста желаещи има да се откачат от гадовете и да са си автономни...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X