Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Много,ми е интерсно,колко,от тук действащите специалисти са се качвали в танк.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Добре де - тези танкове (Ейбрамс, Леопард и т.н.) са мислени 70-те и 80-те години на миналия век, да ни мачкат с тях - разбирай, като да ги карат и на наша територия (не че ние щяхме да им оставим дори и въжени мостчета годни за ползване...). Ние не сме дръпнали много от към мостове последните 25 години, та предполагам онези на времето каквото са измислили да ни прецапват реките и деретата, ще работи и днес..?!!
      Преди 3-4 години имаше едно предаване по документалните канали.Та там показваха швабската система за справяне с проблема.Или един от начините.Представляваше ето това:
      http://www.prowars.ru/ALL_OUT/TiVOut...E/AmfGE010.htm
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:амфибия М3.jpg
Прегледи:1
Размер:13.5 КБ
ID:5652536
      Няколко такива се съединиха, направиха един мост Леопардите и ПВО-то им мина, машините се разкачиха и заминаха по реката нейде другаде.

      Коментар


      • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Аз пък не искам идиоти да карат танковете които трябва да ме пазят. Искам да са обучени. Или направо - да ме прости Оня Горе за дързостта - да са НЕИДИОТИ.

        И въобще не искам идиоти да ме пазят. И ако аз самия бъда мобилизиран - не настоявам да обяснят дори на мен как да управлявам танка.
        Не е баш по темата ама нещата имаха доста по дълга предистория . Понеже дългогодишния началник на първо военно окръжие полковник Драгошински (лека му пръст) ми беше много добър приятел с него тая тема сме я дискутирали надълго и нашироко и на маса и сериозно . Като цяло България нямаше демографски ресурс за около 200 000 наборна армия . Имала го е до към шейсетте години на миналия век от там някъде започва срива надолу. Понеже армията дори и в оня си вид вече беше доволно сложна в технологично отношение искаше ежегодно ротация на голям брой хора с различни специалности които вече към 1988 година не стигаха до никъде . Не стигаха като почнеш от шофьорите та стигнеш до радистите и другите тесни специалисти . Аз имах 4 зачислени камиона като реално карах 2 а 2 бяха на консервация на летище Чешнегирово . И така приоритетно с хора завършили техническо образование се попълваха ВВС ; ПВО ; ракетни войски и другите изискващи обслужване на доволно сложна техника . Тези които бяха завършили нещо свързано с ремонта и експлоатацията на МПС обикновено имаха и категория С и нямаше никакъв шанс да отидат на друга служба освен шофьори . Армията обучаваше също чрез системата на ОСО доста хора в различни специалности включително и шофьори но пак не стигаха . И така като оберат завършилите техническо образование хора за танкови войски ; артилерията и пехотата е каквото остане та беше нормално момчета завършили ТОХа ; фризьорския или текстилния да ги пратят танкисти . От там и проблема човек който никога през живота си не е пипал гаечен ключ как за 6 месеца да го направиш механик-водач на танк или друга верижна машина . Проблема не беше в хората а че на повечето от тях от вътре не им идваше интереса към машините а такъв човек колкото и да го обучаваш в крайна сметка резултата си остава незадоволителен . Както писа в една друга тема проблема със задържане на добрите специалисти дори и в професионална армия не е лесно .
        Последно редактирано от sek.1; 05-04-15, 05:32.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          Ми не - това е мисленето на предишният "Варшавски" войник (а именно - Ваша Милост ) :

          "Интересно ми тези двамата гейове на снимките от модерните танкове с волан как биха карали на един преход от 150-200 километра затворени в корубата на танка.Първият ми прилича да дрогиран диджей,качен на гинекологичен стол за преглед,а пък вторият кемаф с цайси- само на филмите го има.
          Патериците позволяват и каране в "походно" положение ,където кемафът от гърдите нагоре е извън люка.Представете си да отвориш люка на джипа да се покажеш през него и да го управляваш с волана-крайно неудобно.Освен това компановката на руските танкове е минимална височина на машината ,което предполага ниско кемафско отделение ,което пък изключва наличието на "волан" щото ако има такъв той трябва да бъде в областта на слабините.Усетът, който е нужен при управлението на танка, е приложим при управление с патерици.Траекторията по която се движи танкът представлява начупена линия."Чупките " се получават при кратковременно понижаване на скоростта на едната верига в нужния момент-т.е бързо дърпане на патерицата в точния момент и за кратко време.Имам изминати около 4500 километра с 72-ка-1500 зад патериците и 3000 като учебен кемаф през1981-1983 .Пак ще кажа геометрията на завиването на танка няма нищо общо със завиването с автомобил,
          П.С.Танкист без шлемофон-не се връзва-тези гейове май позират за списание ,освен ако не са измислили безшумен танк!!!"

          Да сложа и снимките, че да няма чуденки:

          [ATTACH=CONFIG]790437[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]790438[/ATTACH]

          П.П.: опааа, ако пък е за това, че ще ги свалят както им е кеф - ми така е в НАТО .
          Очаквах компетентен,технически грамотен отговор за това що ги свалят с кран от човек, който явно е на ти с западните танкове ,но явно няма да стане!
          Пожелавам ти да осъществиш мечтата си някой ден да подкараш западен танк наистина.
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            Очаквах компетентен,технически грамотен отговор за това що ги свалят с кран от човек, който явно е на ти с западните танкове ,но явно няма да стане!
            Пожелавам ти да осъществиш мечтата си някой ден да подкараш западен танк наистина.
            Освен да платят машиносмяната на крана друга причина не виждам .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Ми въпросът си е откровено ...закачлив - и реакцията на BulAf е разбираема.
              А причините може да са един куп и евентуално предположение (или внушение), че танкът не е в състояние да слиза от ЖП-платформа по рампа е смехотворно. Откъде идват тези танкове, колко са пътували. Може екипажите им да не са с тях. Може да са „обездвижени" по някакъв начин, за безпроблемно превозване. Може да се транспортират незаредени с гориво.
              Стотонни кранове навремето бяха много сериозна, рядка и скъпа техника (през '80-те години, наличните в България се брояха на пръстите на една ръка). В момента са много по-достъпни. В края на краищата, е възможно просто това да е най-оптималния - бърз, евтин, безопасен и т. н. и т. н. - начин
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Ми въпросът си е откровено
                Не си чел внимателно другата тема. Според служилите в БНА само танк с патерици може да се такова с рампа.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Може и да казват нещо, ама поне са служили. Често пъти е по-информативно от нищото на повечето неслужили.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ...Според служилите в БНА само танк с патерици може да се такова с рампа.
                    Смело обобщаваш за: „в БНА". В нея имаше не само (случайно/насила попаднали) срочнослужещи кемафи.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми въпросът си е откровено ...закачлив - и реакцията на BulAf е разбираема.
                      А причините може да са един куп и евентуално предположение (или внушение), че танкът не е в състояние да слиза от ЖП-платформа по рампа е смехотворно. Откъде идват тези танкове, колко са пътували. Може екипажите им да не са с тях. Може да са „обездвижени" по някакъв начин, за безпроблемно превозване. Може да се транспортират незаредени с гориво.
                      Стотонни кранове навремето бяха много сериозна, рядка и скъпа техника (през '80-те години, наличните в България се брояха на пръстите на една ръка). В момента са много по-достъпни. В края на краищата, е възможно просто това да е най-оптималния - бърз, евтин, безопасен и т. н. и т. н. - начин
                      Предположенията и внушенията са амплоа на почитателите на модерните танкове.
                      Щото нямате преки впечатления на живо ли?
                      Вие да би да сте служили в Чуждестранния легион?
                      А ги разтоварваха с кран ,щото веднага ги претоварваха на трайлери за ги транспортират по-нататък.Това обяснява всичко при тази ситуация това е по -добро решение.А не дали са с патерици или с волан.
                      Случайно или насила попаднал кемаф в БНА имам предостатъчен практически опит в управлението на руски танк ,който не може да се получи от нета или от симулатора.
                      "Според служилите в БНА само танк с патерици може да се такова с рампа."-малоумно отвсякъде твърдение.
                      Cбъднете детската си мечта - подкарайте истински танк . /без значение какъв е/.Неземен кеф е!
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                        "Според служилите в БНА само танк с патерици може да се такова с рампа."-малоумно отвсякъде твърдение.

                        Не знам дали у малоумно или не, само знам кой е автора му
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                          ...А ги разтоварваха с кран ,щото веднага ги претоварваха на трайлери за ги транспортират по-нататък.Това обяснява всичко...
                          А това пък потвърждава предположенията ми за смисъла (и целта) на въпроса.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Като подкарате "Абрамс" -ите, чакам впечатления от първа ръка!
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Като пораснете, чакам споделяне за да отключа темата.

                              А за "нещото на служилите" пред "нищото на неслужилите" - егати и дебелашката наглост и простащина. Това че няколко десетки "служили" преди сто години си позволяват да поставят под въпрос писаното от шепа "неслужили" които и в момента служат, или са служили до скоро, че и май са видяли и що е огън за разлика от безкрайните тонове специалисти изср@ли килограми русенско варено в храсталаците и получили в процеса ценз на окончателни специалисти - хайде холан ! Ама не са служили в Афганистан, значи не важи ? Ще се наложи да го преглътнете Ако трябва до последния казармен спец ще изолирам от тези теми, стига това да e цената да продължат да пишат тия другите. Щото едно време споделяха повече, ама от такива специалисти като вас вече не пипат клавиатурата.

                              Значи разберете ме правилно - спомени на танкисти, споделен опит - да, добре дошли, приемаме с благодарност и интерес. Но затапване на всичко различно понеже някога, някъде, сте се почувствали млади и силни и сега ви сърби че някой ви е надцакал с друга техника - нъцки.

                              Не ставайте смешни, и не си пилейте авторитета и симпатиите извоювани със споделянето на преживяното от вас. И палете свещ че не ви се е наложило да доказвате преимуществата на "вашата" техника пред ония с "оная", а че сте доживели време да пишете тук.

                              Тая тема я отделихме от "оная" тема за да се продължи тук дискусия. Да я таковам у дискусията - заядлива словесна престрелка между застаряващи деца и дежурни кокони срещу света. Големи мъже...
                              Последно редактирано от Goblin; 07-04-15, 01:01.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X