Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основни правила за правене на клетка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Основни правила за правене на клетка.

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение



    И не-няма нужда от безшевни тръби, те имат съвсем друго предназначение.Необходимата за клетка здравина идеално може да се постигне с шевни тръби. И даже с колена, колкото и противници да има тук на този вид направа.

    Даже няма нужда тръбите да са от метал.Най леко и здраво става от полипропиленови тръби.Лепят се здраво и има всякакви колена за тях.Хикса се увива с намазан със С-200 канап а отвътре се пълнят с боб и вряла вода.Така тръбите се втвърдяват но и остават еластични.Лесно се боядисват с плюнка и прах от въглища.

    Според мен първо се смята колко тежко ще е возилото и от каква стомана са тръбите.След това се избира размер и конструкция.Най важното за външна клетка е дали точките на захват са с адекватна здравина към цялата тежест на джипката.А че трябва да е от безшевни тръби даже няма нужда да се коментира.А колена не се слагат даже на детските добре направени катерушки и люлки.
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 29-03-14, 07:57.

    Коментар


    • #32
      От: Основни правила за правене на клетка.

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      .........
      Според мен първо се смята колко тежко ще е возилото и от каква стомана са тръбите.След това се избира размер и конструкция.Най важното за външна клетка е дали точките на захват са с адекватна здравина към цялата тежест на джипката.А че трябва да е от безшевни тръби даже няма нужда да се коментира.А колена не се слагат даже на детските добре направени катерушки и люлки.
      Най точно казано! Дано някои хора те разберат правилно!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #33
        От: Основни правила за правене на клетка.

        Не подценявайте отговорността и никога не пестете в направата на клетка.
        В опровержение на мнението на Кольо, че клетката може да бъде и с колена, искам да ви припомня една случка от така направена клетка:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02602[1].jpg
Прегледи:2
Размер:236.2 КБ
ID:5574881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02645[1].jpg
Прегледи:2
Размер:315.3 КБ
ID:5574893Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02637[1].jpg
Прегледи:2
Размер:284.7 КБ
ID:5574892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02631[1].jpg
Прегледи:2
Размер:236.9 КБ
ID:5574891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02630[1].jpg
Прегледи:2
Размер:228.2 КБ
ID:5574890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02629[1].jpg
Прегледи:2
Размер:308.4 КБ
ID:5574889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02627[1].jpg
Прегледи:2
Размер:268.9 КБ
ID:5574888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02610[1].jpg
Прегледи:2
Размер:286.3 КБ
ID:5574887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02608[1].jpg
Прегледи:2
Размер:285.0 КБ
ID:5574886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02607[1].jpg
Прегледи:2
Размер:210.6 КБ
ID:5574885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02605[1].jpg
Прегледи:2
Размер:131.2 КБ
ID:5574884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02604[1].jpg
Прегледи:2
Размер:166.9 КБ
ID:5574883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02603[1].jpg
Прегледи:2
Размер:193.5 КБ
ID:5574882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02651[1].jpg
Прегледи:2
Размер:237.1 КБ
ID:5574894
        0885 777 899

        Коментар


        • #34
          От: Основни правила за правене на клетка.

          И въпреки неприятната случа, благодарение на големия късмет и на хикса зад кабината /защото само той остана здрав от така направената клетка/, шофьора който е седнал върху ТОЙОТАТА след случката остана невредим:


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02577[1].jpg
Прегледи:2
Размер:257.7 КБ
ID:5574896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02584[1].jpg
Прегледи:2
Размер:333.0 КБ
ID:5574897
          0885 777 899

          Коментар


          • #35
            От: Основни правила за правене на клетка.

            [QUOTE=ПАЧО ЦОНКОВ;2467907]Не подценявайте отговорността и никога не пестете в направата на клетка.
            В опровержение на мнението на Кольо, че клетката може да бъде и с колена, искам да ви припомня една случка от така направена клетка:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02605[1].jpg
Прегледи:2
Размер:131.2 КБ
ID:5574884

            Ето тук се вижда какво е качеството на заварките. То май ако клетката на този джип беше от полипропилен, можело е да издържи повече.

            Наемам се да изработя клетка от шевни тръби и колена която да е ако не по-здрава от огъвана и от безшевни тръби, то поне с еднаква здравина. Има и още нещо-колкото и здрава да е една клетка, винаги може джипа да се изджаска така, че клетката да се намачка като вестник. Всеки сам си решава от какъв материал и как да си направи клетката. Аз за мен съм си решил, и след наколко "теста" съм убеден, че клетка от обикновени шевни тръби и колена е достатъчно здрава за моя тип каране, и не мисля да я променям.

            Спирам по темата, че пак ще ме овикат, че си налагам мнението.

            Всеки е свободен да си троши главата по какъвто начин му харесва.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Основни правила за правене на клетка.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

              Всеки е свободен да си троши главата по какъвто начин му харесва.
              Коле извинявай ама нали ти с твоята клетка беше направил яко заварена връзка между купе и рама......
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #37
                От: Основни правила за правене на клетка.

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                Коле извинявай ама нали ти с твоята клетка беше направил яко заварена връзка между купе и рама......
                Не.
                Друго е, ама не си го доразбрал.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Основни правила за правене на клетка.

                  Меха,като направиш клетката ще дойдеш при мен да я тествам и ако е добре изработена ще ти дам сертификат за годност.При теста ти се разрешава само да гледаш и да се молиш на когото искаш.....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Основни правила за правене на клетка.

                    Безшевни студено огънати тръби без колена!!!Тук долу последователността-да се гледат снимките от последната към първата.Под всяка снимка има коментар.

                    http://www.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=1995&attachmentid=256761
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Основни правила за правене на клетка.

                      Още един вариант за клетка или пространствена рама.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140203_003.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5575293
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Основни правила за правене на клетка.

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Още един вариант за клетка или пространствена рама.[ATTACH=CONFIG]696546[/ATTACH]



                        Това твоят "скелет" ли е ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Основни правила за правене на клетка.

                          Да, това е конструкцията на моята кола след песъкоструене и полагане на специална антикорозионна боя.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Основни правила за правене на клетка.

                            Ако ви е мил живота не допускайте друг, освен завачик - паспортчик за съответните тръби да ви заварява клетката! Та ако ще и най - най здравата конструкция и тръби да изберете - справка по горе с изпилените заварки на Тойотата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Основни правила за правене на клетка.

                              [QUOTE=Кольо;2467981]
                              Първоначално публикуван от ПАЧО ЦОНКОВ Преглед на мнение
                              Не подценявайте отговорността и никога не пестете в направата на клетка.
                              В опровержение на мнението на Кольо, че клетката може да бъде и с колена, искам да ви припомня една случка от така направена клетка:
                              [ATTACH=CONFIG]696025[/ATTACH]

                              Ето тук се вижда какво е качеството на заварките. То май ако клетката на този джип беше от полипропилен, можело е да издържи повече.

                              Наемам се да изработя клетка от шевни тръби и колена която да е ако не по-здрава от огъвана и от безшевни тръби, то поне с еднаква здравина. Има и още нещо-колкото и здрава да е една клетка, винаги може джипа да се изджаска така, че клетката да се намачка като вестник. Всеки сам си решава от какъв материал и как да си направи клетката. Аз за мен съм си решил, и след наколко "теста" съм убеден, че клетка от обикновени шевни тръби и колена е достатъчно здрава за моя тип каране, и не мисля да я променям.

                              Спирам по темата, че пак ще ме овикат, че си налагам мнението.

                              Всеки е свободен да си троши главата по какъвто начин му харесва.
                              Поне по едно парче тръба да влиза вътрешно плътно във основната да бяха сложили нямаше да е толкова намачкана клетката.
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Основни правила за правене на клетка.

                                Прикачен 696025,Това е чисто аматьорска работа,няма никакъв провар и след изпиляване се е държало на честна дума.Сачът от аватара е направен със колена и шевни тръби,търкалян е многократно със високи скорости и не е мръднал,мързи ме да търся клип,повечето сте го виждали.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X