Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: бензинова помпа

    Вземи си една помпа от ЗАЗ .......

    От парното ако питат на вторични .... струва .... вероятно хулиганка за пазача ....

    А Стефан е прав както винаги .... ама няма кой да слуша .... к'ъв дебит к'во налягане, к'ви пет лева на карбуратор ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      До: бензинова помпа

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Повечето инжекциони се справят с доста голям набор от помпи. За карбуратора е малко по-сложно че инжекционните помпи дават по-високо налягане и иглата на карбуратора не може да затвори, от което следва преливане и давене. Електрическа помпа от парно помага тогава, включително и от ЗАЗ
      ЗАЗ , и аз това имах предвид
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #18
        До: бензинова помпа

        Само за бизнесмени, блондинки и собственици на гета - повтарям. Второ исполинско усилие. Работата на тая помпа е да вдигне няква течност 60 сантиметра нагоре. Сечението на една тръба е някак си свързано с възможния поток през нея. Разходът през карбуратора е от толкова до толкова (празен ход/ентусиазирано буксуване). Карбураторът някак го демпфира. Щом е електрическа а не се управлява от вала на мотора, най-вероятно има маркуч за обратен бензин.
        Остава да се извършат експериментите по избор да достатъчно гламурни гайки. Непременно от магазин за туних. Иначе тва не е нито Го, нито мерцедезъ.
        Така де, Ге.

        Коментар


        • #19
          До: бензинова помпа

          Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
          казвам че няма да имаш проблем със дебита , стига да ти стане
          пробваите с електрическа , мисля че несъ много скъпи , и лесно за монташ
          Става въпрос за колегата Стефан, не за мен. Ако ставаше въпрос за мен..........отдавна да съм си я купил от магазина и да съм приключил въпроса!
          Е за това дизелче и проблем нема!

          Коментар


          • #20
            До: бензинова помпа

            интересно , ние кво чакаме , този дето пита маи го няма
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #21
              До: бензинова помпа

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Само за бизнесмени, блондинки и собственици на гета - повтарям. Второ исполинско усилие. Работата на тая помпа е да вдигне няква течност 60 сантиметра нагоре. Сечението на една тръба е някак си свързано с възможния поток през нея. Разходът през карбуратора е от толкова до толкова (празен ход/ентусиазирано буксуване). Карбураторът някак го демпфира. Щом е електрическа а не се управлява от вала на мотора, най-вероятно има маркуч за обратен бензин.
              Остава да се извършат експериментите по избор да достатъчно гламурни гайки. Непременно от магазин за туних. Иначе тва не е нито Го, нито мерцедезъ.
              Така де, Ге.
              Стига писа дивотии, пробвали сме знаем. Инжекционна помпа работи добре с карбуратор само в комплект с клапан-регулатор на налягането...Ама не питай що пружини сме сложили докато го калибрираме...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                До: бензинова помпа

                Да, сетих се че инжекторна не си струва, много вдига. И дизеловата вдига прилично. Излишна разправия.

                Коментар


                • #23
                  До: бензинова помпа

                  Колегата Гочев питаше откъде да намери нова помпа, ние му разглобихме джипа, сложихме помпа от ЗАЗ(или каквато и да е) и му го сглобихме обратно!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: бензинова помпа

                    И аз да кажа. Слагал съм помпа от ЗАЗ на Мазда 626 2000 кубика карбуратор. Няма проблем , нали? Да , ама не. Вършеше си работата докато не решиш да я издереш малко. Тогава почваха едни хълцания , едни забивания - не ти е работа. Та след като се поизмъчих я смених с друга от японец. Тъй че най-добре да си е оригиналдъ. Или в краен случай от моноинжекция ако има изход за излишното гориво.

                    Коментар


                    • #25
                      До: бензинова помпа

                      Прав си, помпата е била поизносена и не е осигурявала нужния дебит. Като се поизноси повече ще захранва без хълцания все по-малки и по-малки двигатели и накрая и за Мини Купър 900 няма да става
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        До: бензинова помпа

                        А ако и откъснеш жичките - и за моторолер не става.
                        Въх.

                        Коментар


                        • #27
                          До: бензинова помпа

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Прав си, помпата е била поизносена и не е осигурявала нужния дебит. Като се поизноси повече ще захранва без хълцания все по-малки и по-малки двигатели и накрая и за Мини Купър 900 няма да става
                          Не , Дима , смених 3-4 помпи тогава и някои бяха почти нови. Иначе при нормално каране без екшън се справяха.

                          Коментар


                          • #28
                            До: бензинова помпа

                            При мен по наблюдения мои като е нова се справя с дебита на Волга ръчкана здраво, после като се поизноси и взе да хълца поработи още малко на Пежо 404 1.6 и накрая отиде на Купърче 1300 и там най-накрая даде фира и я изхвърлихме...
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              До: бензинова помпа

                              А бе не знам , тя и маздичката бая си погоряваше - в един момент стигна до 60/100... Ама туй ми е споменът от тогава , а и че бързо заминаваха /износваха/ - все пак са за парното на ЗАЗ-а...

                              Коментар


                              • #30
                                До: бензинова помпа

                                Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                                А бе не знам , тя и маздичката бая си погоряваше - в един момент стигна до 60/100...

                                тихо , при тоя расход , ти трябва градинска помпа вида 5 , бре братче
                                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X