Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

    Преди малко попадам на един пост във форум, който гласи следното:
    Тема: Random Military Facts

    Here is a few:
    The Bulgarian Army is the only force in the world which never lost a single flag, although it actively participated in all major wars in Europe since the end of the 19th century.
    Малко по-долу:

    I've seen a couple of captured Bulgarian Flags with my own eyes in the Athens War Museum and the National Historical Museum of Athens. The first flag was captured by the Greek IV Infantry Division during the Battle of Kilkis (June 21, 1913) and the second one was captured during the Battle of Strumica (July 10, 1913).
    Ако знамената за автентични - премълчава ли се?
    Дали става дума за "пренаписване" на изторията?
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?




    Corporal W H Lappin returning to his trench after capturing a Bulgarian flag, 27 October 1915. Illustration for Deeds That Thrill The Empire (Standard Art Book Co, c 1919).
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

      В едно свое предаване проф. Божидар Димитров опроверга тази информация. Въпроса беше от българин живеещ в Атина. Видял ги човека в някакъв музей там и питаше професора. Отговора беше че е възможно знамето да е на някое българско училище или читалище, но категорично не е бойно. Аз му вярвам на човека!
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

        Гледам, че Кучето се мотае тук. Да видим какво ще каже то.


        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        В едно свое предаване проф. Божидар Димитров...
        Не му обръщай внимание.

        Коментар


        • #5
          От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

          Кучето ще каже, че е напълно възможно да има щандарт или батальонно знаме, но със сигурност няма полково. А не го ли е пипала ръката на царя има стойност толкова колкото да се излага в музей с пропагандна цел. Иначе "пленени" български знамена има в Севастопол...
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение

            Специално това може да е българският трикольор, но не и бойно знаме.

            Като гледам снимки от онова време и по-късно, не виждам трикольорни бойни знамена. (Снимки от http://www.lostbulgaria.com/)


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5720.jpg
Прегледи:1
Размер:472.7 КБ
ID:5574574

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4671.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5574575


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3872.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5574578

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2932.jpg
Прегледи:1
Размер:342.5 КБ
ID:5574577

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1315.jpg
Прегледи:1
Размер:293.8 КБ
ID:5574576
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

              То си има образци за полкови бойни знамена. И такова трикольорно няма. Такива образци са приемани през 1881, 1937, 1954, 1971, 1991 и 2000 г., а за лейбгвардейския конен полк през 1881, 1888 и 1928 г. Бойните знамена са тържествено връчвани от главнокомандващия. Те участват във водосвета на Богоявление и на парада на Гергьовден. Всичко останало са флагове, щандарти и прочие парчета плат с надписи по тях, но не се явяват знаме.
              Последно редактирано от Mad Dog; 26-03-14, 17:10.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                Първоначално публикуван от Malkiya Rumba Преглед на мнение
                Не му обръщай внимание.
                Защо??
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Иначе "пленени" български знамена има в Севастопол...
                  В коя война се е случило? ПСВ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                    Не съм чувал никъде да има пленени български знамена, а в нашите исторически музеи съм виждал какви ли не чужди знамена. Помня, че съм учил като малък, че българско знаме няма пленено от никоя армия. Професор Божидар Димитров опроверга в едно свое предаване преди около половин година, че има пленено българско знаме.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                      Предварително се извинявам,че отварям тема с тригодишна давност,но искам да внеса известни уточнения по темата.Калин,по-нагоре е писал за "пленени" български бойни знамена изложени в Военноморския музей в Севастопол.Това действително е така-флаговете са два и са на част от реквизираните български бойни кораби след 09.09.1944-два миноносеца клас "Дръзки"(Строги и Дръзки),3-те торпедни катера "Шнелбот",3-4-те торпедни катера тип "Пауър бот" и неизвестно количество десантни баржи(произвеждани във Варна по немски проект).Част от корабите после са върнати на България-след 2-3 месеца първо миноносците,до година-две и "Шнелботите".Бившите холадски торпедни катери и баржите така и не са върнати като част от баржите са използвани в съветският ЧФ до края на 60-те.Та "пленените" флагове,са на част от тези кораби.Кърмовият флаг на всеки боен кораб-от катер до самолетоносач,е бойното знаме на този кораб(така е записано в Корабният Устав).Доколко тези флагове може да се считат за пленени там може сериозно да се поспори-както за пленените казашки штандарти и полковите знамена на СС дивизията "Принц Ойген".Лично аз тези български флагове(знамена) не съм ги виждал,макар,че съм ходил няколко пъти в този музей(от 2003 до 2009),в изложбената част тях ги няма,питах и ми бе отговорено,че може евентуално да са в архива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                        И аз съм учил, че няма пленено българско знаме.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Предварително се извинявам,че отварям тема с тригодишна давност,но искам да внеса известни уточнения по темата.Калин,по-нагоре е писал за "пленени" български бойни знамена изложени в Военноморския музей в Севастопол.Това действително е така-флаговете са два и са на част от реквизираните български бойни кораби след 09.09.1944-два миноносеца клас "Дръзки"(Строги и Дръзки),3-те торпедни катера "Шнелбот",3-4-те торпедни катера тип "Пауър бот" и неизвестно количество десантни баржи(произвеждани във Варна по немски проект).Част от корабите после са върнати на България-след 2-3 месеца първо миноносците,до година-две и "Шнелботите".Бившите холадски торпедни катери и баржите така и не са върнати като част от баржите са използвани в съветският ЧФ до края на 60-те.Та "пленените" флагове,са на част от тези кораби.Кърмовият флаг на всеки боен кораб-от катер до самолетоносач,е бойното знаме на този кораб(така е записано в Корабният Устав).Доколко тези флагове може да се считат за пленени там може сериозно да се поспори-както за пленените казашки штандарти и полковите знамена на СС дивизията "Принц Ойген".Лично аз тези български флагове(знамена) не съм ги виждал,макар,че съм ходил няколко пъти в този музей(от 2003 до 2009),в изложбената част тях ги няма,питах и ми бе отговорено,че може евентуално да са в архива.
                          За пленено можем за говорим ако е станало в бой . А тези ако въобще ги има са по същество откраднати .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                            В Гърция, в гръцките военни музеи, като експонати / имам предвид АВТЕНТИЧНИ такива /, НЕ се съхраняват ленени български бойни /военни / знамена...
                            Виж, пленено българско въоръжение доволно има...Артилерия / пленена през Втората Балканска /Междусъюзническа / война -1913г. /..Пленени знамена обаче няма! Предвид патологичният гръцки шонвинизъм, няма да ме учуди да са извезали / така де, изработили / копие на Българско бойна заме, което съзнателно да е антиквизирано / състарено /, зада придобие по-автентичен облик!
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пленени български знамена от ПСВ в музея в Атина?

                              Първоначално публикуван от barin Преглед на мнение
                              Помня, че съм учил като малък, че българско знаме няма пленено от никоя армия. Професор Божидар Димитров опроверга в едно свое предаване преди около половин година, че има пленено българско знаме.
                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              И аз съм учил, че няма пленено българско знаме.
                              Хубаво е, ако историческте факти потвърждават това, което са ни учили.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              За пленено можем за говорим ако е станало в бой . А тези ако въобще ги има са по същество откраднати .
                              АКО е откраднато, то резила трябва да е много по-голям. Всеки (или по-голяма част от тука пишещите) предполагам е давал караул пред знамето на частта...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X